BYLO SLAVNO VÝROČÍ NAROZENIN VASILA OLEKSIJOVYCHA PIPASH

У Рахівській публічній бібліотеці сьогодні, 19 prosinec, відбувся літературно-мистецький вечір пам’яті відомого на Рахівщині та Закарпатті загалом письменника, журналіста, фольклориста, краєзнавця, громадсько-політичного діяча ВАСИЛЯ ОЛЕКСІЙОВИЧА ПІПАША (літературний псевдонімВасиль Піпаш-Косівський).
Організатором заходу була донька покійного Василя Олексійовича Піпаша Наталія Василівна Піпаш та Рахівська публічна бібліотека. На вечорі були присутні представники інтелігенції громади, шкільна молодь та ті, хто його знав, з ким разом боровся за відродження України і українства у нашому краї.
Ведучою літературно-мистецького вечора була працівниця бібліотекиМиланюк Марія Юріївна, яка коротко ознайомила присутніх з основнтми віхами біографії та творчих доробків шанованої особи.
У виступах брали участь о. Василь Носа (який провів також панахиду за упокій душі покійного Василя), Богдан Манівчук, Наталія Піпаш, історик Петро Ференц. Виступаючі розповіли про значення творчої та громадсько-політичної діяльності особистості покійного ювіляра, розкрили його літературну діяльність, фольклорно-етнографічну, краєзнавчу. Звернуто увагу на його активність у боротьбі за державну незалежність України у кінці 80-х – 1991 rok, розбудову національних структур: товариства української мови ім. T. Shevchenko, Всеукраїнського товаристваПросвіта”, Народного Руху України. Виступаючі ділилися спогадами про досвід комунікації, співпраці, спільної громадської діяльності з покійним Василем Олексійовичем. У виступах акцентовано увагу на особливе значення для історії краю виходу у світ його мемуарної книги: “Життя прожитине поле перейти. Або розповіді автора про минуле й сьогодення”, в якій автор прописав важливі події та персоналії з історії краю, занотував та опублікував бесіди з ветеранами національно-визвольних змагань: карпатськими січовиками, підпільниками та воїнами ОУН-УПА, які на початку 90-х років ще були живими, та низку інших важливих подій з історії Рахівщини, Zakarpatí, Ukrajina. Наше завданняперейняти естафету, використати потенціал його доробку для національно-патріотичного виховання підростаючого покоління. У виступах наголошено на необхідність оцифрувати його творчу спадщину, поширити короткими уривками (розділами) вище зазначену мемуарну книгу.
Також учні Рахівських закладів освіти, у рамках літературно-мистецького вечора, продекламували поезію Василя Піпаша-Косівського, що стало окрасою заходу.

Mohlo by se vám také líbit...

zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny *