ЩО ДЛЯ МЕНЕ Є ДЖУРА?
На задану тему, на завершення одноденного літнього таборування роїв «Боривітри» та «Нащадки козаків» куреня ім. «Івана Богуна» Рахівського закладу загальної середньої освіти № 2, учасники таборування дали свою відповідь на спеціально заготовленому ватмані. Ось декілька з них: «Бути відповідальною. Любити свою країну», «Любити та цінувати свободу», «Бути свідомим громадянином», «Для мене джура означає змогти багато випробувань, підготовка до захисту Вітчизни».
В п’ятницю, 17 червня з 10 години по 17 – ту, вищезазначені рої Рахівського ЗЗСО № 2 з своїми виховниками, керівництвом школи провели одноденне літнє таборування. Програма таборування була насиченою та жорстко запрограмованою у часі, тобто пройшла за тайм – менеджментом. Почалося з офіційного відкриття табору, розтаборування, розкладання наметів, а далі за планом-графіком. Він включав у себе проведення майстер-класів (в’язання вузлів, переправа по купинах; ПМД «кровотечі, вивихи, переломи; транспортування потерпілих поранених до пунктів надання медичної допомоги). Також проведена була гутірка «Роль козаків в історії України», гра «Гуцул». І, звичайно, був обід, зварений на відкритому вогнищі. А після – практичні заняття по вогневій підготовці, «Ватра в колі друзів». Виконання українських народних і патріотичних пісень та низка інших заходів. На урочистому закритті табору відбулося вручення посвіток учасників таборування. Фінальне його завершення відбулося урочистим виконуванням Гімну українських націоналістів – «зродились ми великої години».
Головний спеціаліст сектору освіти Петро Ференц, як представник відділу освіти, культури, молоді та спорту Рахівської міської ради, у своєму зверненні-привітанні до учасників зазначеного таборування Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») акцентував увагу на необхідності вироблення у молоді українського світогляду, українського спектру цінностей, здатності приймати виклики і розв’язувати їх. Гра «Сокіл» («Джура») є інструментом у виконанні цього завдання. Дану тезу аргументував працею видатного українського інтелектуала ХХ століття, ідеолога українського націоналізму Дмитра Донцова – «Хаос сучасності і молодь», в якій автор поставив запитання: «Якою буде роля молоді в революційному визвольному русі?». І сам же дав відповідь: «Ця роля буде ВЕЛИКА, або МАЛА, або ЖАДНА. В залежності, яка буде її віра в нашу Правду».
Таборування «джур» і «молодих козаків» роїв Рахівського ЗЗСО № 2 було цікавим і корисним. Короткий його літопис у фотографіях і відео додаємо.
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/288649486_5119791628140413_7202631853494202691_n-223x300.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289100747_5119792528140323_3038557835452211553_n-300x225.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289310096_5119793411473568_8344474642297798130_n-300x169.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289302048_5119793178140258_3874937761926624804_n-1-300x225.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289154859_5119794404806802_6921359484793266681_n-223x300.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289216725_5119794954806747_5773113650500359931_n-300x225.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289288699_5119795438140032_4847633308873908782_n-300x225.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289018091_5119796054806637_1347513021146276490_n-300x225.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289320797_5119796618139914_339381666541658755_n-1-223x300.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289344687_5119797111473198_1370784726495460992_n-1-300x188.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289281640_5119797731473136_1229011776406042386_n-300x169.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289184316_5119797938139782_5626475803687271662_n-300x169.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289239750_5119798591473050_5769073342862155124_n-300x169.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289322428_5119799348139641_3020360930658137528_n-1-300x169.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289169315_5119799601472949_1978111821252181036_n-1-300x225.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289265203_5119800328139543_6780851526800933629_n-300x225.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289334751_5119800561472853_4700831059435049287_n-1-300x225.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289374901_5119800944806148_7943022877091081242_n-300x169.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289279762_5119801771472732_498857402211421316_n-300x225.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289267626_5119802014806041_1169895569970692000_n-223x300.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289148603_5119802324806010_5723938612475980578_n-223x300.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289149462_5119802561472653_440148672453621800_n-223x300.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289346753_5119803121472597_8976113101382114108_n-223x300.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289234943_5119803371472572_4000856702003347594_n-300x225.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289438172_5119804081472501_8617684298016458434_n-300x169.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289421567_5119804311472478_7411270104650695271_n-300x225.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289214999_5119804884805754_930734139672419364_n-223x300.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289148305_5119806551472254_6118965808276118316_n-223x300.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289217501_5119806858138890_5424914233572478530_n-300x225.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289150055_5119807091472200_7035762296019670988_n-300x225.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289193904_5119807861472123_6262382531471368057_n-146x300.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289355860_5119808124805430_6447445287811685178_n-300x225.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289190774_5119808368138739_514200189656373514_n-300x179.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289090548_5119808534805389_5849745876279891880_n-300x225.jpg)
![](https://rakhiv-osvita.gov.ua/wp-content/uploads/2022/06/289214555_5119809111471998_2800808450879176832_n-300x278.jpg)