Закарпаття – край, який здавна славиться своєю колоритністю та самобутністю. Край, який досі не розгубив своєї таємниці. Предки залишили нам у спадок пісню і казку, музику й легенди, гумор і танці, свої старовинні обряди та звичаї, а ми в свою чергу активно відроджуємо та збагачуємо давні традиції.
Вчорашня культурно-мистецька акція «Жива спадщина», яка проходила в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту (м. Ужгород) тільки ще раз підтвердила це, бо основною метою акції було ознайомити відвідувачів з елементами нематеріальної культурної спадщини!
Рахівська територіальна громада гідно представила всі родзинки нашої громади. Троїсті музики народного аматорського оркестру гуцульських народних інструментів (керівник Іван МИСИНЧУК) зустрічали гостей під звуки трембіти та гуцульські мелодії. Прокіп ІГНАТЮК приготував традиційну страву гуцулів – бануш, яка запам‘яталася всім дегустаторам дійства. Ну і звичайно ж, гуцули не могли не представити бриндзу, яка прославляє один із стародавніх промислів – вівчарство.
Вразила всіх відвідувачів також виставка народних умільців громади, яку доповнили крафтовою продукцією власного виробництва Василь НЕБИЛА та Віта ТОМАШУК, яка представила продукцію виготовлену її дідусем – Миколою ТОМАШУКОМ.