100-річчя В.Сухомлинського

Заходи до 100-річчя Василя Сухомлинського


Добро творити на землі людині лиш дано (до 100- річчя з дня народження В.О.Сухомлинського).

На виконання розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації 10.08.2018 №526 “Про регіональний план з проведення заходів,  присвячених вшануванню пам’яті Василя Сухомлинського, видатного українського педагога, публіциста і письменника”, наказу департаменту освіти і науки закарпатської облдержадміністрації 15.08.2018 р. №186, з метою вшанування пам’яті славетного педагога, осмислення його педагогічної спадщини в умовах становлення Нової української школи, впровадження в освітній процес гуманістичних ідей В. Сухомлинського відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації сплановано та затверджено заходи районного педагогічного марафону “Використання педагогічних ідей В Сухомлинського в практику сучасної школи” (наказ  від 20.08.2018 року №71).

В рамках педагогічного марафону у вересні-жовтні 2018 року районним методичним кабінетом проведено ряд районних заходів: засідання опорної школи для керівників закладів загальної середньої освіти на базі Верхньоводянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 з проблеми “Використання спадщини В. Сухомлинського в управлінській діяльності”, педагогічна дискусія  із заступниками з НВР  “Ідеї В.Сухомлинського в системі методичної роботи з педагогічними кадрами та їх використання в практиці сучасної школи”, педагогічна вітальня “Єдність закладу дошкільної освіти  і сім’ї у вихованні дитини” з вихователями закладів дошкільної освіти, методичний калейдоскоп “Використання спадщини Василя Сухомлинського в навчальній роботі школи” (презентація напрацювань вчителів історії та суспільствознавчих дисциплін) та “В.О. Сухомлинський і сучасна організація освітньої діяльності в початковій школі”, круглі столи: “Впровадження педагогічної спадщини Василя Сухомлинського в систему виховної роботи” для заступників з ВР,  “Виховання у школярів свідомого ставлення до здоров’я у педагогічній спадщині В. Сухомлинського” для вчителів основ здоров’я та біології,  “Ідеї В. Сухомлинського на шляху удосконалення уроку” для вчителів української мови і літератури, “Сто порад молодому вчителю як дороговказ В.Сухомлинського” для учасників Школи педагогічної  адаптації молодого вчителя – іноземника.

Заклади освіти також активно взяли участь у плануванні та проведенні заходів, присвячених вшануванню  100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського. Зокрема проведено ряд заходів з учнівськими колективами:

–  Бесіди, години спілкування: “Світоч української педагогіки” (Діловецька ЗОШ І-ІІІ ст.). “Людина починається з добра” (Косівсько-Полянська ЗОШ І-ІІІ ст. №1),  “Найбільше щастя для матері й батька – твоя працьовитість, любов до науки, повага до старших”(Ясінянська ЗОШ І-ІІІ ст. №1), “Криниця людської мудрості” (Кобилецько-Полянська ЗОШ І-ІІІ ст.), уроки доброти (Білоцерківська ЗОШ І-ІІІ ст., Костилівська ЗОШ І-ІІІ ст.), інтегроване заняття з художньої літератури та мовленнєвого спілкування за творами  В.О.Сухомлинського “Для чого півневі гребінець” (ДНЗ с. Ділове).

– Літературні години, літературні вечори, виховні заходи подорожі “Життя і творчість В.О.Сухомлинського”, “В.Сухомлинський – красиве і горде ім’я” (Білоцерківська ЗОШ І-ІІІ ст.), “В.Сухомлинський про виховання книгою” (Косівсько-Полянська ЗОШ І-ІІІ ст. №1), вікторини “Життєвий і творчий шлях В. О. Сухомлинського” (Костилівська ЗОШ І-ІІІ ст.), “Світоч української педагогіки” (Рахівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1), “Казковий світ Василя Сухомлинського”,  “Я народився і жив для добра і любові” (Діловецька ЗОШ І-ІІІ ст.), літературно-музична композиція “В.Сухомлинський та Нова українська школа” (Великобичківський ліцей).

– Уроки на природі, під відкритим небом, флеш-моби: “Осінь очима дітей” (Діловецька ЗОШ І-ІІІ ст.) , “Таємниці природи” (ДНЗ с. Кваси), “Читаємо твори В. Сухомлинського” (Діловецька ЗОШ І-ІІІ ст., Рахівські ЗОШ І-ІІІ ст. №1 і №3), “До чистих джерел” (Косівсько-Полянська ЗОШ І-ІІІ ст. №1),  “Мова – духовне багатство народу” (Кобилецько-Полянська ЗОШ І-ІІІ ст.).

 – Тематичні виставки “Творча спадщина Василя Сухомлинського у вітчизняному та міжнародному вимірах”, усні журнали, літературні посиденьки,  інформаційні хвилини біля книжкової полиці,  літературно-виховні альманахи у шкільних бібліотеках: “Серце віддаю дітям” (Діловецька ЗОШ І-ІІІ ст.), “Вчитель світла і добра” (Білоцерківська ЗОШ І-ІІІ ст.), “Добро творити на землі людині лиш дано” (Костилівська ЗОШ І-ІІІ ст.), “Великий педагог, великий Добротворець” (Рахівська ЗОШ І-ІІІ ст. №3).

 

– Конкурси, виставки  дитячих малюнків, ілюстрацій до оповідань та казок  В.Сухомлинського “Малюю улюблену казку”,  “Казка на кінчику пензля” (Діловецька ЗОШ І-ІІІ ст., Білинська ЗОШ І-ІІІ ст., Добрічанська ЗОШ І-ІІ ст.)

Учасники шкільного театрального гуртка Ясінянської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 підготували виставу “Театральні замальовки за творами Сухомлинського”.

У жовтні 2018 року у всіх закладах загальної середньої освіти  проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек   під гаслом “Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини” (до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського).

 

З метою пошуку ефективних шляхів упровадження ідей В.Сухомлинського в освітній процес, стимулювання творчого пошуку педагогів проведено :

–  Засідання педагогічних рад “Використання ідей В.О.Сухомлинського і практика гуманізації сучасної освіти” (Білинська ЗОШ І-ІІІ ст.), “Впровадження в освітній простір педагогічних ідей В.О. Сухомлинського” (Рахівська ЗОШ І-ІІІ ст. №3), “Ідеї праць В.О.Сухомлинського в практику роботи Нової української школи” (Ясінянська ЗОШ І-ІІІ ст. №1).

– Педагогічні читання “Ідеї Сухомлинського при вивченні предметів суспільно-гуманітарного циклу” (Рахівська ЗОШ І-ІІІ ст..  №3), “Золоті розсипи педагогічних ідей В.О.Сухомлинського” (ДНЗ с. Кваси), педагогічна дискусія “Ідеї В.О. Сухомлинського в практиці педагогів школи” (Косівсько-Полянська ЗОШ І-ІІІ ст. №1), ярмарок педагогічних ідей “Учитель Сухомлинський: уроки на завтра” (Білинська ЗОШ І-ІІІ ст.)

– Методичні посиденьки “Трансформація ідей В.О. Сухомлинського в сучасній школі” (Водицька ЗОШ І-ІІІ ст. №1),  “В.О. Сухомлинський у творчості сучасного педагога» (Рахівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1),   “Вивчення педагогічної спадщини В. Сухомлинського в самоосвітній діяльності вихователів” (ДНЗ с. Кваси).

–  Засідання круглого столу  “Творча особистість – майбутнє нації” (Водицька ЗОШ І-ІІІ ст. №1), “Виховання у школярів свідомого ставлення до здоров’я у педагогічній спадщині В.Сухомлинського” (Великобичківський ліцей, Росішківська ЗОШ І-ІІІ ст.), “Впровадження педагогічної спадщини В. Сухомлинського в систему виховної  роботи” (Костилівська ЗОШ І-ІІІ ст.), “Людина з великою душею і талантом вчителя” (Ясінянська ЗОШ І-ІІІ ст. №2),   “Казкотерапія на основі творів В.Сухомлинського” (ДНЗ с. Ділове), “Педагогіка В. Сухомлинського у сучасних умовах” (Рахівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1),  “Проблеми виховання всебічно розвиненої людини в контексті Нової української школи” (Ясінянська ЗОШ І-ІІІ ст. №1),  “Творчість В. О. Сухомлинського – дітям” (Кобилецько-Полянська ЗОШ І-ІІІ ст.).

Педагогами закладів освіти підготовлено інформаційні  матеріали, презентації  та буклети    “Учитель має знати і відчувати, що на його совісті – доля кожного учня, що від його духовності й душевного багатства залежить розум, здоров’я, щастя людини, яку він виховує” (Рахівська ЗОШ І-ІІІ ст. №3)  “Педагогічна спадщина   В. Сухомлинського – невичерпне джерело світла, енергії, любові”, “В.О.Сухомлинський – видатний педагог ХХ століття” (Діловецька ЗОШ І-ІІІ ст.),  “Креативні ідеї для творчості” (Ясінянська ЗОШ І-ІІІ ст. №2).Велике значення приділяв В.Сухомлинський роботі педагогів з батьками. Так проведено загальношкільні тематичні  батьківські збори на тему “Трансформація ідей  В.О.Сухомлинського  в  сучасній  школі” у Великобичківському ліцеї та Росішківській ЗОШ І-ІІІ ст., батьківський  лекторій “Ідеї Василя Сухомлинського та їх актуальність у наш час” у Рахівській ЗОШ І-ІІІ ст. №3, батьківські збори “В. Сухомлинський у питаннях сімейного виховання” у Рахівській ЗОШ І-ІІІ ст.,  “Мудрість батька та ласка матері у сімейному вихованні дитини” у ДНЗ с. Кваси.

Проведені заходи щодо вшанування пам’яті видатного українського педагога-гуманіста Василя Сухомлинського висвітлено на сайтах Видричанської ЗОШ І-ІІІ ст., Водицької ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Великобичківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2,  Діловецької ЗОШ І-ІІІ ст., Косівсько-Полянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1,  Лугівської ЗОШ І-ІІІ ст., Рахівських ЗОШ І-ІІІ ст. №1,  3,4, Річанської, Розтоківської ЗОШ І-ІІІ ст. та Великобичківської ЗОШ І-ІІ ст. №3, ДНЗ №1 смт. Великий Бичків і ДНЗ с.Ділове.