Медогляди для школярів перед першим вересням не є обов’язковими, – заступник міністра МОЗ України

Медогляди для школярів, збільшення кількості лікарень для хворих на COVID-19 та рекомендації щодо утилізації масок і антисептиків – відбулося чергове засідання Державної комісії ТЕБ та НС.

Питання підготовки освітніх закладів до початку навчального року розглянула Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Як повідомив Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, була заслухана інформація МОН та МОЗ щодо підготовки до нового навчального року, а крім того, Міндовкілля надало рекомендації щодо утилізації використаних педагогами та дітьми засобів індивідуального захисту, зокрема, масок. Олег Немчінов зазначив, що дані норми будуть оформлені в постанові головного державного санітарного лікаря і вже завтра оприлюднені на сайті МОЗ.

Заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко наголосив, що медичні огляди перед навчальним роком проводяться для дітей, які йдуть до першого класу, для всіх інших дітей вони проводяться раз на рік. «Дитина повинна пройти медичний огляд один раз на рік. Він прив’язується, плюс-мінус два тижні, до її дня народження. Відповідальність за проходження покладається на батьків, які можуть сконтактувати  з сімейним лікарем і визначити час для проведення огляду», – підкреслив Віктор Ляшко.

Також, згідно  доповнень п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від  22 квітня 2020 року №291 “Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України”  передбачено: “На період встановлення карантину та протягом 30 днів після закінчення такого періоду дозволяється залучення працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення, визначених переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 р. № 559 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 21, ст. 950), строк періодичного профілактичного медичного огляду яких припав на період карантину, без проходження відповідного профілактичного медичного огляду.”

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *