Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу

18 грудня 2018 року було прийнято Закон України №2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» (далі – Закон), яким закріплено поняття булінгу (цькування) та встановлено адміністративну відповідальність за його вчинення. Підставою для прийняття Закону стала поширеність випадків булінгу серед школярів. За даними дослідження UNICEF в Україні у 2017 році, 67% дітей стикалися з булінгом в тих чи інших проявах (були жертвою чи свідком).

Поняття “булінг” визначається, як “моральне або фізичне насильство, агресія в будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати своїм інтересам, мають ознаки свідомого жорстокого поводження”. Під булінг підпадає також цькування з застосуванням засобів електронних комунікацій, які вчиняються стосовно малолітньої або неповнолітньої особи, або щодо інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

05 лютого 2019 року було винесено перше судове рішення за фактом цькування у школі. Станом на 9 вересня 2019 року судами було розглянуто 197 справ про булінг. Із загальної кількості розглянутих справ у 93 справах було винесено рішення про накладення стягнення, 47 справ відправлено на доопрацювання до органів поліції, а ще 43 – закрито у зв’язку з відсутністю складу правопорушення або спливом строку притягнення до відповідальності. (за матеріалами вебсайту Міністерства юстиції: minjust.gov.ua). «Фізичне залякування, побиття, стусани, підніжки, поштовхи, блокування або дотики небажаним і неналежним чином – це все булінг! Соціальне залякування або цькування із застосуванням тактики ізоляції – це теж булінг», – зазначає Мін’юст.

Минулого року Міністерством юстиції України було проведено перший Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу. Це був масштабний комплекс заходів, направлених на одночасну та усесторонню роботу з протидії булінгу в закладах освіти.

Із 16 по 20 вересня 2019 року Міністерство юстиції України ініціювало  проведення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу. Під час заходу у закладах загальної середньої освіти Рахівського району відбулися правопросвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) та формування нетерпимості до цього явища.

Зокрема, з учнями 5-11 класів заступники з виховної роботи, класні керівники, соціальні педагоги та практичні психологи шкіл провели години спілкування «Мій світ без насильства», тематичні уроки «Стоп булінг!» за участі працівників поліції. Учні переглянули тематичні відеоролики «Булінг», мультфільми «Скажи булінгу «Ні!», а одинадцятикласники Лужанської ЗОШ І-ІІІ ст. створили соціальну рекламу про захист прав дітей «Stopbullying».

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *