Освітяни Рахівщини – переможці П’ятого фестивалю-конкурсу «Воскресни, писанко!» в м.Ужгород

Вже вп’яте в м.Ужгороді на площі Народній перед будівлею облдержадміністрації відбувається передвеликоднє дійство, де підбиваються підсумки ІІІ етапу обласного фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!”. Відповідно до затвердженого Примірного положення конкурсні роботи було представлено за номінаціями „Писанка” „Тематична композиція „Традиції пасхальних свят: від давнини до сучасності”, „Великодній рушник”. За оригінальність у семи техніках виготовлення великодніх символів, ідейно-художній та змістовний рівень композиції змагалася й команда відділу освіти, молоді та спорту Рахівської райдержадміністрації. Свої великодні композиції  представляли всі райони Закарпаття, майже всі ОТГ, заклади освіти обласного підпорядкування, позашкільні установи, професійно-технічні заклади.

Делегація Рахівщини на чолі з начальником відділу освіти, молоді та спорту Севч О.І. по-особливому презентувала великодню тему у традиційному гуцульському стилі, показала свою унікальність у давніх традиціях і техніках, відповідність регіональним традиціям у розписі, орнаменті, колористиці. Сучасного колориту в поєднанні з тонким гумором композиції додала інсталяція Білинської ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Старицька М.В.) фрагментів української народної казки «Курочка ряба» та її змістовна, дотепна віршована розповідь у виконанні учнів Старицької Христини та Манівчук Надії.

Надзвичайно приємно, що спільні зусилля педагогів, учнів, керівників, творчий підхід були не марними, адже серед місцевих органів управління освітою перше місце зайняла тематична композиція „Традиції пасхальних свят: від давнини до сучасності”, яку представив саме відділ освіти, молоді та спорту Рахівської райдержадміністрації. Насамперед було витримано стилістичну й змістовну завершеність великодньої композиції нашого району, яка справила естетичне враження не лише на членів журі, а й усіх присутніх гостей конкурсу. Крім того, на конкурс представлено близько 500 писанок у семи техніках їх виготовлення: зернівка, дряпанка, традиційна воскова писанка, мальованка, квілінг, писанка, виготовлена з глини та оздоблена бісером, серед них й унікальні авторські роботи учнів та педагогів Діловецької та Чорнотисянської ЗОШ І-ІІІ ст. – дряпанки-портрети.

Рахівський район на фестивалі-конкурсі, крім  оригінальних експонатів,  представили також майстер-класи із виготовлення писанок у техніці «Дряпанка» (вчитель Діловецької ЗОШ І-ІІІ ст. Євіцький І.І. разом зі своїми учнями)  та «Зернівка» (керівник гуртка Рахівського РБДЮТ Ілічук Н.М.)

Переможців нагородили грамотами та грошовими преміями. Почесну грамоту департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА за І місце начальнику відділу освіти, молоді та спорту Севч О.І. на великій сцені, вітаючи з перемогою, вручали губернатор Геннадій Москаль та директор департаменту освіти і науки Ганна Собкова.

Після урочистої частини відбулася концертна програма за участю вихованців Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН».

Від імені оргкомітету ІІ (районного) етапу фестивалю-конкурсу «Воскресни, писанко!» та начальника відділу освіти О.І. Севч хочеться подякувати всім учням, учителям та керівникам шкіл, дошкільних та позашкільних навчальних закладів, які долучилися до організації районного дійства, належного представлення команди Рахівського району на обласному святі. Ця перемога – плід колективної роботи, співпраці, прагнення довести, що найвіддаленіша високогірна Рахівщина має свої прадавні гуцульські традиції, гідні представлення та популяризації, в тому числі й відзначення Великодніх свят та писанкарства.

Барвисте писанкове свято в Ужгороді триватиме до 7 травня.


Переглядів: 190

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *