Критичне мислення як необхідна навичка і життєво важливий ресурс сучасної людини
27 березня 2019 року, згідно плану районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту, на базі Рахівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 відбулося засідання методичного об’єднання вчителів біології на тему «Розвиток навичок критичного мислення під час вивчення біології». Новинкою стала форма проведення даного заходу – методичний кластер.
Розпочала роботу семінару заступник директора з виховної роботи, вчитель біології Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст.. №1 Марія Василівна Шмиг, яка представила присутнім відео-кейс «Школа як оптимальний простір виховання сучасного випускника на засадах НУШ», а також ознайомила учасників із родзинкою своєї педагогічної майстерні «Громадське виховання та формування екологічної компетентності на уроках біології та в позаурочний час».
Надзвичайно зацікавив учасників досвід роботи творчого і активного педагога даного закладу Оксани Степанівни Турок «Навички критичного мислення: актуальність, розвиток, застосування в освітньому процесі». У обговорення даного питання включилися всі учасники методичного кластеру. Ділилися досвідом роботи та педагогічними новинками. Не менш цікавим став майстер клас Оксани Степанівни «Лісова педагогіка» у навчанні біології та в позаурочний час та її роль у формуванні навичок критичного мислення учня».
Незважаючи на те, що на день проведення семінару припав перший день канікул, вихованці Оксани Степанівни та Марії Василівни зустрічали учасників, знайомили із своїми досягненнями та, у піднесеному настрої, представляли свій навчальний заклад. А це означає, що цим творчим і працьовитим педагогам вдалося віднайти «ключик» до дитячих сердець, що предмет біології є для них цікавим, а вивчають вони його із захопленням. Яскравим показником цього є перемоги учнів даної школи на обласних олімпіадах, у різних конкурсах та змаганнях.
Робота методичного кластеру, святкова атмосфера закладу справила на педагогів неабияке враження, надихнула на творчі звершення та ще раз переконала у актуальності вислову Мартіна Лютера Кінга, який вважав, що всередині нас криються потенційні творчі можливості, а ми повинні працювати щосили, щоб розкрити цей потенціал.