Навчались у форматі „відкритої управлінської студії”

32 керівники  закладів загальної середньої освіти, що забезпечують надання початкової освіти, працівники відділу освіти, молоді та спорту Рахівської райдержадміністрації  взяли участь у „відкритій управлінській студії”, яку проводив   департамент освіти і науки обласної державної адміністрації 28 лютого на базі у Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН”.

Мета заходу – серйозна, предметна і результативна розмова для того, щоб разом втілити в життя Концепцію „Нова українська школа”, щоб в умовах нової української школи створити для кожної дитини власну платформу успіху.

Формат живого спілкування, відкритість до обміну досвідом об’єднали освітян області на шляху впровадження реформ та колективного вирішення нагальних проблем.

Освітянська громадськість обговорювала зміни, що відбуваються в освіті, а також знайомилася з досвідом роботи учителів, які одними з перших в області почали втілювати ці зміни в життя. Зокрема, свою роботу з учнями представила учасник пілотного проекту всеукраїнського рівня з упровадження Державного стандарту початкової освіти – вчитель Ужгородської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 8 Ужгородської міської ради – Мацак В.М.

Під час „відкритої управлінської студії” Ганна Сопкова, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації, акцентувала увагу на основних аспектах сучасної освітньої реформи; посилаючись на законодавчі норми, наголосила на ролі та відповідальності керівника закладу освіти у прийнятті виважених управлінських рішень.

Напрацюваннями в організації освітнього процесу, завданнями керівника закладу загальної середньої освіти для успішного  впровадження Концепції „Нова українська школа” з колегами поділилася директор Ужгородської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 8 Лариса Мигалина.

Про нову українську школу в дії, методичне забезпечення організації освітнього процесу, порядок організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти йшлося у презентаціях методистів  Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти та працівників обласного методичного центру при департаменті. Велику увагу було приділено організації освітнього простору.

Однак головними учасниками педагогічного форуму стали учні-другокласники. Саме колективи пілотних класів Ужгородської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 8 Ужгородської міської ради зі сцени „ПАДІЮНу” продемонстрували, якою має бути і є Нова українська школа, яким є учень такої школи, якою є праця вчителя з дітьми нового покоління. Фрагменти уроку інтегрованого курсу „Я досліджую світ”, з одного боку, дали можливість побачити застосування нових підходів до навчання і їх результативність, показали, наскільки інтегрований підхід у навчанні, увага до групової, ігрової діяльності розширюють можливості кожного учня, забезпечують рівновагу між знаннями, вміннями школярів та їхніми реальними життєвими потребами.

У коридорах „ПАДІЮНу” у дні проведення „відкритої управлінської студії” вітчизняними виробниками було розгорнуто експозицію, що представляла сучасні меблі та обладнання для учнів початкових класів Нової української школи, а також для кабінетів інклюзивно-ресурсних центрів і ресурсних кімнат. Крім того, було представлено засоби навчання та обладнання для сучасних кабінетів природничо-математичних предметів, проекти із упровадження інтерактивних цифрових освітніх ресурсів та сучасних мультимедійних технологій.

Отже, учасники „відкритої управлінської студії” після побаченого і почутого вкотре переконалися: в умовах нової української школи керівник закладу має стати  рушійною силою, лідером, менеджером, агентом змін. Саме керівник має знайти і підтримати вчителя, який стане цікавим і прогресивним наставником. Саме керівник має створити умови для того, щоб кожен школяр став особистістю, якій допомогли розкрити свої здібності і задатки. І в цьому випадку універсального рецепту успіху не існує, однак незаперечним є факт, що всі великі зміни починаються зі щоденних зусиль і розуміння їх важливості і соціальної зумовленості.

За матеріалами сайту Департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.