Серце віддаю дітям

Нещодавно В. Сухомлинському-  великому гуманісту, світочу української педагогіки виповнилося 100-річчя від дня народження. Його система, спрямована на всебічний розвиток особистості, є зразком педагогічної майстерності. Він запропонував ряд оптимальних методик навчання та виховання, розробив численні рекомендації та поради практичним працівникам, за що завоював вдячність сотень тисяч людей. Гуманістична педагогіка В.Сухомлинського донині залишається актуальною і широко впроваджується в практику роботи сучасної школи.

У свій час В.Сухомлинський досліджував роль та ефективність роботи керівника школи й захистив кандидатську дисертацію на тему «Директор школи – керівник навчально-виховної роботи», написану на основі багаторічного досвіду. Зокрема, він уважав, що ефективність роботи директора школи залежить від готовності педагогічного колективу долучитися до процесу шкільних перетворень. Навіть прогресивний і працездатний директор, зазначав педагог, нічого не може заподіяти без підтримки педагогічного колективу. А одним із найважливіших завдань керівника є згуртування педагогічного колективу навколо однієї мети та чіткий розподіл посадових обов’язків.

Даниною світлої пам’яті педагога в день його народження 28 вересня 2018 року став семінар-практикум керівників закладів загальної середньої освіти, що відбувся на базі Верхньоводянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 з проблеми «Використання педагогічної спадщини В.Сухомлинського в управлінській діяльності Нової української школи». У його роботі взяли участь  заступник начальника відділу освіти, молоді та спорту  Рахівської РДА Наталія Ворохта, завідувач РМК Наталія Капустяк, голова РК профспілки, методист РМК Тетяна Студеняк.

Учасників семінару щирими словами зустріли директор школи Іванна Тернущак, заступник директора з навчально-виховної р

оботи Оксана Халус, які ознайомили із закладом освіти, експозиціями шкільного музею.

Робота семінару-практикуму розпочалася із флеш-мобу «Серце віддаю дітям», в якому взяли участь дирекція, педагогічний колектив Верхньоводянської школи та учасники семінару. А випущені в небо кольорові кульки символізували багатство педагогічних ідей.

 

 

 

Наступним етапом став тренінг психолого-педагогічної адаптації керівників шкіл, який цікаво та змістовно провела з гостями директор школи Іванна Тернущак. Теоретичний модуль заходу висвітлював тему використання ідей О.В. Сухомлинського в освітньому процесі й супроводжувався мультимедійною презентацією, а під час проведення практичного модуля учасники активно працювали в групах,  використовуючи методи, прийоми та вправи: «Візитівка»,  «Поле очікувань», «Моє бачення творчого вчителя», «Етюд», «Інформаційне гроно», «Все у твоїх руках», «Дерево підсумків».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Продовжила роботу семінару завідувач РМК Наталія Капустяк, яка презентувала особливості впровадження ідей В.Сухомлинського в управлінську діяльність сучасного керівника. Вона довела присутнім, що науково-теоретична спадщина педагога дозволяє і сьогодні заряджатися творчістю, гуманізмом, життєвою мудрістю.

Органічним продовженням знайомства з системою роботи Верхньоводянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 стало творче втілення  на лоні карпатської природи педагогічної  лабораторії «Школи під Голубим Небом» В.Сухомлинського, який велику увагу приділяв  ознайомленню з природою, на кожному уроці спонукав дивуватися, помічати, відчувати, думати і творити та наголошував, що з  маленьких успіхів кожного вчителя і учня складається успіх колективу роботи школи. Дійсно, учасники семінару усвідомили  актуальність ідей педагога, адже сприйняття й осмислення прекрасного – основа естетичної культури, без якої почуття лишаються глухими до всього високого й благородного.

Роботу семінару було завершено інформаційними та аналітичними блоками і намічено завдання на наступну методичну зустріч.

Усі проведені заходи отримали високу оцінку з боку учасників семінару. Керівники освітніх установ району щиро подякували керівництву та педагогічному колективу за належний організаційно-методичний рівень, інноваційність, мудрі поради великого педагога-гуманіста.


Переглядів: 551

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *