Із козачат у джури козацькі

Наразі  педагогіка  і  система  освіти  покликана  допомогти становленню громадянина-патріота України, готового самовіддано розбудовувати країну як суверенну,  незалежну,  демократичну,  правову,  соціальну  державу, забезпечувати її національну безпеку, сприяти єднанню українського народу та встановленню громадянського  миру  й  злагоди  в  суспільстві.

Саме проблемі формування в учнів патріотичної свідомості, поваги до захисників Вітчизни та обміну досвідом роботи з впровадження гри «Сокіл» («Джура») був присвячений районний семінар-практикум заступників директорів з виховної роботи, що відбувся в переддень Дня захисника України, Дня українського козацтва та Дня Української повстанської армії на базі Стримбівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Після ознайомлення з планом роботи семінару та із закладом загальної середньої освіти його керівництвом – директором Гайденрайх Ю.І., заступником директора з виховної роботи Росущан М.М., присутні гості мали змогу відвідати виховний захід – урочистий збір козацької ради (посвяту козачат у джури) як одну із форм роботи Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Джура». Перед школою вишикувалися 7 роїв з числа учнів 5-11 класів: ім.Мазепи «Козацька шабля», «Стримбівські козаки», ім.Пилипа Орлика «Орли», ім.Б.Хмельницького «Гайдамаки», ім.П.Сагайдачного «Нащадки козаків», ім. Івана Богуна «Отамани», ім.І.Сірка «Червоні вітрила».

Під час впоряду кожен рій у своїх одностроях на чолі з ройовими урочистим ходом з патріотичною піснею пройшли перед гостями, демонструючи набуті навички шикування, виконання команд під час руху, символіку прапорців та ройове гасло як результат спільної роботи учнів та їх учителів: предмету «Захист Вітчизни» Ісевича М.М., фізичної культури Дерди В.І., музичного мистецтва Дерди Л.І., класних керівників Лакатиш М.В., Піпаш О.М., Тодікаш Н.І., Осташ Г.В., Лети Н.М., Леурди О.Д., Ковач М.І.

Перед посвятою козачат у джури козацькі рій п’ятикласників ім.Мазепи «Козацька шабля» пройшли випробування, які підготували й провели для них одинадцятикласники – рій ім.І.Сірка «Червоні вітрила»: стрибки в мішках на швидкість, «Переправа», інтелектуальну вікторина «Відун» та ін.

Після урочисто виголошеної клятви, учні склали присягу на вірність Батьківщині, обіцяючи бути гідними продовжувачами традицій українського козацтва, зберігати й примножувати їх звичаї, ставати на захист рідної землі. Привітали джур козацьких танцювальною композицією дівчата-гуртківці під запальну мелодію, що задала настрій як школярам, так і гостям семінару. А імпровізований курінь, обгороджений живоплотом, статний козацький кінь із возом біля нього, казан із запашним кулішем над ватрою та малі козачата створили атмосферу справжньої Запорізької Січі. Після завершення урочистостей усіх гостей пригостили смачним козацьким кулішем.

Друга частина семінару була вже на горі Опчина та присвячена вшануванню героя боротьби українського народу за незалежність і територіальну цілісність України, а саме пам’яті Дмитра Сабада, справжнього патріота, опришка, який був розстріляний «безпекою» під час придушення опришківського руху на Закарпатті. Крім того, заступники директорів з виховної роботи відвідали тут садибу-музей «Опришок» та провели флеш-моб на фоні мальовничих карпатських гір «Покрова-2018».

Схвальні відгуки та слова подяки за проведення семінару на високому організаційному та методичному рівні звучали від усіх гостей заходу.

Отже, у Стримбівській ЗОШ І-ІІІ ст. завдяки спільним зусиллям керівництва, педагогів та батьків, шляхом використання різних форм і методів на належному рівні організовано національно-патріотичне виховання, що формує повноцінну особистість, майбутнє українського суспільства.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *