Класні керівники ділилися досвідом з проблем екології та сортування сміття

Сучасні масштаби екологічних змін створюють реальну загрозу для життя людей, що робить украй актуальною проблему зміни ставлення людства до природи. Цій меті послуговує екологічне виховання, завдання якого полягає у формуванні екологічних знань, вихованні любові до природи, прагненні берегти, примножувати її, формуванні вміння і навичок школярів життя та діяльності в ній.

 

Саме з метою поширення досвіду екологічного виховання учнів 25 квітня на базі Богданської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум класних керівників, під час якого педколектив школи продемонстрував, як розмовляти з дітьми про екологічні проблеми.

У навчальному закладі було проведено одночасно 3 виховні години у 6-му, 7-му та 11-му класі, що дало змогу класним керівникам району самостійно вибрати, який захід відвідати.

Класний керівник 7-го класу Гав’юк  Мар’яна Миколаївна провела урок-мандрівку «Тернистими шляхами рідної землі». Учні мали змогу пройти «хресну дорогу» неньки-України і ознайомитися з її «ранами». Так, протягом години вчитель зробила 6 зупинок у історії страждань України, а саме: «Київська Русь», «Доба козаччини», «Три колоски – Голодомор», «Стала пам’ять людська обеліском», «Чорнобиль. Трагедія, подвиг, пам’ять» та «…І знову ворожий танк оре чорноземи наші… (війна на Сході)». Такий захід дав змогу розвинути емпатію в учнів, допоміг зрозуміти, що всі ми повинні нести відповідальність за свої вчинки.

Григориком Іваном  Васильовичем була проведена виховна година «За життя без сміття» у 6-му класі. Як класний керівник він продемонстрував учням, якою масштабною є проблема  переробки сміття в Україні та до чого може призвести невміння поводитися з відходами. Дуже цікавою була практична частина заходу, під час якої шестикласники сортували відходи та показали присутнім, як можна «дати друге життя непотрібним речам». Слід звернути увагу на те, що робота над екологічним вихованням у Івана Васильовича з учнівським колективом є систематичною, доказом цього став проект «Збережімо довкілля чистим», який підготувала учениця 6-го класу.

Брана Микола Миколайович, вчитель історії, і як класний керівник розкрив  на виховній годині з учнями 11 класу тему «Срібна Земля: боротьба за Україну», акцентуючи увагу на красі, неповторності та величі нашого рідного краю, виховував почуття гордості та патріотизму.

Після відвідування показових виховних годин, гості школи були запрошені на позакласний захід «Збережімо Землю – наш спільний дім», який організували й провели Ретізник О.І. та Доброцька П.Й. Учителі майстерно переплели  проблеми екології сучасної України з екологічною катастрофою 1986 року (вибух на Чорнобильській АЕС). Під час заходу вихованці освітнього закладу продемонстрували свої творчі здібності, бажання і вміння оберігати природу краю.

Родзинкою семінару став тренінг «Планета моєї мрії», проведений методистом відділу освіти, молоді та спорту Т. М. Федосенко, метою якого було показати альтернативні види роботи з дітьми під час виховної роботи. На час проведення тренінгу учителі перетворилися на учнів, виконували завдання різного типу, що дало їм змогу якнайкраще зрозуміти зміст кожного з них, бо як говорив Конфуцій: «Те, що я чую, я забуваю. Те, що я бачу, я пам’ятаю. Те, що я роблю, я розумію». Так, починаючи з емоційного настрою та вправи «Усе про себе», учасники тренінгу задумалися над питанням «Що таке сміття? Чим воно загрожує здоров’ю людей?», висловилися «голосом трави», написали «Лист нащадкам» та створили агітаційні плакати «Чиста планета – здорова людина». Таким чином, усі присутні не лише замислилися над екологічними проблемами, а й запропонували варіанти їх вирішення. Позитивна атмосфера і приємне враження від заняття з методистом залишаться в пам’яті присутніх надовго, а тренінг як інноваційна форма роботи, сподіваємося, набуде більшої популярності в роботі класних керівників шкіл району.

Директор школи Абеле С.І. та заступник директора з виховної роботи Баранюк С.Д. презентували як заклад освіти в цілому, так і системність у роботі щодо вирішення основних завдань виховної діяльності із школярами, зокрема й у природоохоронній роботі.

Усі учасники семінару щиро подякували організаторам заходу та дійшли висновку, що розвиток творчої особистості учня, виховання в ньому любові до природи рідного краю – першочергове завдання кожного класного керівника.


Переглядів: 600

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *