Районний навчально-методичний семінар вчителів хімії

У квітні 2018 року на базі Ясінянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбувся навчально-методичний семінар вчителів хімії з проблеми  «Впровадження інтерактивних технологій  як засіб активізації навчально-виховного процесу на уроках хімії”. У роботі семінару взяла участь завідувач районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Капустяк Н.Т.

Мета семінару: визначення ролі й місця сучасних інтерактивних технологій у освітньому процесі та в системі особистісно-зорієнтованого навчання, підвищення рівня педагогічної майстерності учителів хімії.

Заступник директора школи з навчально-виховної роботи Ференц В.І. презентувала досвід роботи закладу освіти і вчителя хімії щодо впровадження елементів сучасних педагогічних технологій навчання.

 Учасники семінару під керівництвом вчителя   Ясінянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Мачек М.-О. С. взяли участь у майстер-класі щодо використання експериментальної роботи на уроках хімії. Використовуючи різні види хімічного експерименту, вчитель показала як навчає школярів конкретизувати теоретичні знання, знаходити загальне в одиничному, робити відповідні висновки. Вчителі були активними учасниками експерименту: демонстрували хімічні досліди, якісні реакції, розв’язували експериментальні задачі. На жаль, сьогодні ще зустрічається «крейдяний» підхід, коли вчитель заміняє демонстраційні досліди, записами формул і рівнянь реакцій. Проте на сучасному уроці хімії експеримент повинен стати невід’ємною частиною уроку.

За допомогою презентаційного меседжу “Використання проектних технологій з екології на уроках хімії”  Гайналь Л.Р., вчитель хімії Великобичківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ознайомила присутніх з шляхами подолання  труднощів при впровадженні проектних технологій  і веденні науково-дослідницької роботи в школі.

 

Методичний кейс “Формування в учнів креативного мислення методом використання ментальних карт для візуалізації навчальної інформації на уроках хімії”, проведений завідувачем РМК Капустяк Н.Т., продемонстрував методи формування ключових компетентностей, активізацію пізнавальної діяльності учнів шляхом використання  інтерактивних технологій, зокрема ментальних карт (карт розуму, карт знань),  які  можуть бути застосовані у будь-яких видах завдань, залучати учнів різного віку до активного творчого мислення, організації й вирішення проблем.

У підсумках роботи семінару від вчителів хімії шкіл району  прозвучали слова вдячності на адресу вчителя Мачек М.-О.С., організаторів семінару  та керівництва школи за надану можливість заглибитися в теорію і практику впровадження інтерактивних технологій. Було відмічено,  що семінар проведено на високому навчально-методичному та практичному рівні.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.