Освітяни Рахівщини представили свою великодню композицію на Четвертому фестивалі-конкурсі «Воскресни, писанко!» в м.Ужгород

Вже четвертий рік в обласному центрі Закарпаття на площі Народній перед будівлею облдержадміністрації розгортається справжнє писанкове містечко та підводяться підсумки ІІІ етапу фестивалю-конкурсу „Воскресни, писанко!”. На офіційному його відкритті 29 березня Рахівщину представляла делегація в складі начальника відділу освіти, молоді та спорту Севч О.І., заступника начальника Ворохти Н.П., голови РК профспілки Студеняк Т.В., методиста РМК Федосенко Т.М., представників Білинської ЗОШ І-ІІІ ст.: Старицької М.В., директора школи, Рогожан О.М. керівника гуртка закладу та її вихованки Старицької Христини, а також керівників гуртків  Рахівського РБДЮТ Ворохти М.М., Ліщук  М.І., Ілічук Н.М.

Цьогорічне святкове містечко перед Закарпатською ОДА представлене 57 писанковими деревами та великодніми композиціями з усіх куточків краю. Великодня композиція Рахівщини дивувала журі конкурсу, ужгородців та гостей міста своєю неповторністю й самобутністю, адже представляла весну в полонині, а саме святкування Великодня на Гуцульщині. Цю цікаву ідею втілили в життя переможці районного етапу конкурсу під керівництвом директора школи Старицької М.В. Всі експонати ручної роботи викликали подив і захоплення, а понад 600 писанок надали особливого колориту й відчуття наближення свята. Основний акцент композиції був зосереджений на вівчарстві, адже весною вівці котяться, народжуються молоді ягнятка, а вівчарі із молока роблять сир, з якого виготовляють бринзу. Крім того в композиції представлено і сучасний бік Рахівщини: старенька жінка навчає молоду дівчину писанкарства. Роботу прикрашали також вишиті річанськими школярками-майстринями рушнички. Яскравими акцентами композиції були сонце, дві великі писанки та тендітне декоративне деревце з писанками в семи техніках виготовлення пасхальних яєць: зернівка, дряпанка, традиційна воскова писанка, мальованка, квілінг, писанка, виготовлена з глини та оздоблена бісером. Високий художній рівень робіт та тематичної композиції не залишила байдужим жодного знавця писанкарства і пересічного глядача. За активну участь у фестивалі-конкурсі наш район нагороджено грамотою та грошовою премією.

Принагідно слід зазначити, що закарпатський фестиваль “Воскресни, писанко!” стає відомим не тільки в Україні, а й за її межами. І цього року потрапив до Книги рекордів України, адже в одному місці в один час було представлено більше 17 тисяч писанок.

Від імені оргкомітету ІІ (районного) етапу фестивалю-конкурсу «Воскресни, писанко!» та начальника відділу освіти О.І. Севч хочеться подякувати всім учням, учителям та керівникам шкіл, дошкільних та позашкільних закладів освіти, які долучилися до організації районного дійства, а Білинській ЗОШ І-ІІІ ст. та Рахівському РБДЮТ – за належне представлення команди Рахівського району на обласному святі.

Барвисте писанкове свято в Ужгороді триватиме до 25 квітня.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *