Інноваційні форми масової роботи шкільної бібліотеки – вимога часу

Останнім часом форми масової роботи шкільної бібліотеки зазнали значних інновацій, адже захопити дитину читанням – завдання не просте. Тому постійний пошук нових, ефективних форм і методів рекомендації книги – невід’ємна складова діяльності бібліотеки.

22 березня 2018 року на базі Кобилецько-Полянської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум для шкільних бібліотекарів на тему «Інноваційна форма масової роботи шкільної бібліотеки – вимога часу».

Учасників семінару зустрічали директор школи  Попович О.І. та заступник директора з навчально-виховної роботи Боднар Б.Г., які провели екскурсію освітнім закладом та  розповіли багато цікавих фактів з історії школи.

Присутні відвідали шкільну бібліотеку, оглянули тематичні книжкові виставки, ознайомилися з творчою лабораторією Ярем Мар’яни Томашівни, яка презентувала роботу шкільної бібліотеки.

Під час семінару був проведений бібліотечний урок у 6 класі „Мої друзі – словники” з використанням цікавої яскравої наочності, презентації.

Шкільні бібліотекарі переглянули виступ лялькового театру «Пригоди книги». Захід підготувала та провела керівник театрального гуртка Колач Н.І.

Присутні  мали змогу ознайомитися з новими формами масової  роботи – бібліотечним флешмобом та буктрейлером. Бібліотечний  флешмоб, що проходив під гаслом «Час читати – час знати», мав на меті заохотити до читання, привернути увагу до неповторності книги як носія інформації. Учні підготували лозунги: «Книга – безцінний скарб», «Книга –  знання»,  «Книга –  уява», «Книга –  розвага»,«Книга –  друг», якими висловили своє ставлення до книги та читання.

Особливо цікавою видалася така форма залучення учнів до читання як буктрейлер. Трихвилинний відеоролик з ефектними переходами від фрагмента до фрагмента вразив усіх, адже опанувати щось нове завжди цікаво.

Під час проведення підсумків заходу присутні поділилися враженнями від побаченого, подякували господарям семінару за можливість долучитися до змістовних заходів та новинок бібліотечної справи.

 

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *