22 березня 2018 року відбулася перша Районна учнівська конференція «Вода для майбутнього»

22 березня світова екологічна спільнота відзначає Міжнародний день води. Ще у листопаді 1992 року на 47 сесії Генеральної асамблеї ООН було прийнято Резолюцію про відзначення цієї важливої дати. Дещо пізніше, у 2000 році було розроблено та прийнято інші важливі документи: Декларацію тисячоліття ООН та спеціальну Програму дій на ХХІ століття, яка дала б змогу забезпечити кожного жителя нашої планети питною водою.

У конференції юних науковців району “Вода для майбутнього” організованій та проведеній КБЗ спільно з районним відділом освіти, молоді та спорту Рахівської РДА взяли участь 17 учнів загальноосвітніх шкіл Рахівщини, а саме школярі із Білинської ЗОШ І-ІІІ ст.,Богданської ЗОШ І-ІІІ ст., Великобичківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Великобичківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Видричанської ЗОШ І-ІІІ ст., Діловецької ЗОШ І-ІІІ ст., Квасівської ЗОШ І-ІІІ ст., Костилівської ЗОШ І-ІІІ ст., Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3, Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст. №4, Розтоківської ЗОШ І-ІІІ ст.

Відкрив конференцію та привітав учасників Гамор Ф.Д. – заступник директора Карпатського біосферного заповідника, доктор біологічних наук, професор, заслужений природоохоронець України. У вступній промові Федір Дмитрович наголосив, яку важливу роль відіграє Карпатський біосферний заповідник серед природоохоронних установ України, підкреслив на актуальності обраної тематики конференції для сучасних учнів. Також розповів молодим дослідникам про доцільність проведення аналогічних подій для екологічно свідомого підростаючого покоління, оскільки, сьогодні світ перенасичений як глобальними екологічними проблемами, так і місцевими, зокрема, пов’язаними із забезпеченням населення чистою прісною водою.

Вітали школярів Колачук І.Ю., заступник начальника відділу екологічної освітньо-виховної роботи КБЗ та Кубічек І.В., методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Рахівської РДА, які побажали значних успіхів учасникам як під час своїх виступів, так і в майбутньому житті.

Запропоновані організаторами теми охопили широкий спектр питань, пов’язаних з актуальними проблемами водних ресурсів. Проілюстровані, змістовні доповіді учасників охарактеризували різноманіття водно-болотних угідь (ВБУ) Закарпаття, притаманних представників флори та фауни ВБУ, вплив малої гідроенергетики на річкові екосистеми в Карпатському регіоні та багато інших. Повністю розкритими були теми ролі та значення води в організмі людини, тут доповідачі неодноразово наголосили на важливості


Переглядів: 927

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *