«Майстер-клас» демонстрували «французи»

Франція – одна з найбільших країн Європи. Вона є засновником курсу Європейської інтеграції.

Сьогодні французьку мову вивчають учні румуномовних шкіл району й заклади загальної середньої освіти Ясінянської та Богданської долини. У Лазещині її вивчають 249 учнів.

Проблемним питанням на семінарі вчителів французької мови району було створення ситуації успіху на уроці, а метою – практичне й доцільне застосування інноваційних методичних прийомів для створення такого успіху.

Теоретичний аспект семінару розпочався виступом методиста РМК Ціглера Т.Є., який розповів про роль і функції вчителів при створенні ситуації успіху й практичне значення  для якості знань школярів.

          Урок французької мови у 6 класі на тему «Людина. Відвідування лікаря» майстерно провела Муханюк Г.І. Модель цього уроку була добре продуманою, оригінальною, з використанням багатого дидактичного матеріалу. Методичні прийоми, використані вчителем, були доцільними, результативними й захоплюючими. Від лексичної «пробіжки» до диференційованих різноманітних вправ, зокрема, імітаційних, підстановлювальних, трансформаційних. Це все сприяло розвиткові інтересу в учнів та формуванню навичок продуктивного мовлення.

          Про вміле використання вчителькою міжпредметних зв’язків, належний психологічний аспект уроку, дотримання єдиних вимог щодо усного й писемного мовлення, актуалізацію опорних знань говорили вчителі А.І.Андрійчук з Чорної Тиси, М.Д.Кочержук з Ясіня, Н.Ю.Шушка з Плаюца, А.Р.Шімон з із Білої Церкви та інші.

Іноземна «кафедра» школи пишається своїми досвідченими фахівцями та обдарованою молоддю. Зокрема – це Олейнічук Н.В., Муханюк Г.І., Дячук В.М., Поштарюк Л.М., Кропф І.Е., Дердюк В.М. А досвідчений наставник Семенюк О.Е. неабияк задоволена своїми вихованцями.

Іванна Кропф та Віта Дячук професійно виконали роль ведучих французькою та англійською мовами й без усякого акценту провели масштабний культурологічний захід європейського типу. Музичне оформлення якісно забезпечив музикознавець школи І.В.Спасюк.

Пісні, вірші, сміховинки французькою та англійською мовами змінювались хороводами, танцями, веселими жартами. Так Лазещинські «французи» залучили до театралізованого свята всіх учителів.

Таким чином організувати семінар можуть люди тільки доброї волі, тільки однодумці й тільки ті у кого панує добрий психологічний клімат, а також наявне бажання до постійного самовдосконалення. Тільки ті, на долю яких випали досвідчені й успішні керівники такі як  Пранничук С.Б., Олійник М.Ю., Абрамчук О.Й.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *