Чули гори, чула Тиса

Нещодавно на базі Лугівської ЗОШ І-ІІІ ст. успішно пройшов семінар учителів музичного мистецтва. Метою його організації було з’ясувати рівень та якість методичного супроводу уроків мистецтва, розвиток хорового співу в школах як одного із засобів масового залучення дітей до пісенної виконавської культури та вивчення багажу знань учителів-практиків з проблем хорознавства.


Поскільки зібрання проводилось у День туриста і мало неабияку виховну перспективу, то зустріч розпочалася із проведення інтелектуально-розважальної гри «Відгадай мелодію», яку методист РМК Ціглер Т.Є провів на горі «Грунь» поблизу символу Карпат – Говерли.

При вході гостей чекали з хлібом і сіллю дівчатка у гуцульському вбранні та під акомпанемент учениці Мартиш Тетяни вітальні частівки.
Як і годиться учасників семінару вітала директор навчального закладу Бочкор М.В. Вона презентувала роботу колективу й побажала плідної праці. Заступник директора з навчально-виховної роботи Шорбан О.В. глибоко проаналізувала методичну роботу та плани колективу на майбутнє, поділилась цікавим досвідом організації післядипломної освіти. Заступник директора з виховної роботи і вчитель музики Мартиш Т.В. розповіла гостям про практичні аспекти виховної роботи навчального закладу, формування у школярів вмінь і навичок культурно-просвітницької роботи.
Згідно плану як теоретичний аспект зібрання, вчителька Великобичківської ЗОШ І-ІІ ст. №3 Губенко М.Й. підготувала матеріал про нетрадиційні форми роботи й використання сучасних методичних прийомів на уроках музичного мистецтва. Так, як однією з практичних цілей семінару було «поглиблення уваги вчителів до розвитку хорового співу, одного із засобів масового залучення школярів до народного мистецтва та формування в них умінь і навичок роботи з хоровими творами, то методист РМК Ціглер Т.Є. акцентував увагу слухачів на сучасних елементах хорознавства, загально дидактичних та виховних принципах при навчанні хорового співу.
Без всяких вагань взялися за творчу роботу Надія Довганюк та Адела Попович із Великобичківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 і №2. Цікаві твори запропонували Водянчук С.Ю. з Рахова, Попович В.В. з Косівської Поляни. Добре підготувалися всі учасники семінару до практичної роботи. Підібрані твори у чистовому варіанті будуть виконуватись на академічному концерті у другому семестрі.

Ціглер Т.Є. привітав учасників семінару із завершенням культурологічної експедиції краєзнавчого та музично-естетичного спрямування «Люби, співай та добре знай, свій рідний край» та запропонував створити вчительський співочий ансамбль «Освітяночка» на що вчителі відгукнулися схвально.
Колективний спів, досвід колег та перерви на висловлення думок під час «Брейк-кави» ще більше здружили професіоналів музичного мистецтва, надихнули на нові мистецькі проекти і творчі звершення.

 

 

 

 


Переглядів: 886

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *