Серпнева конференція освітян Рахівщини

Старт кожному новому навчальному року дають методичні зібрання, обласна та районна серпневі конференції педагогічних працівників.

Так, 21 та 23 серпня 2017  на базі Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 проведено засідання районних предметних методичних об‘єднань і наради керівників загальношкільних, дошкільних та позашкільних  навчальних закладів.  Предметом обговорення на засіданнях РМО стали такі актуальні питання: науково-методичний супровід реалізації Концепції нової української школи, процес  впровадження оновлених навчальних програм, формування мережевого співробітництва методичних служб усіх рівнів для забезпечення якісного управління інноваційним розвитком освіти району, аналіз результатів ЗНО випускників навчальних закладів 2017 року.

Педагогічні працівники Рахівщини  працювали на секційних засіданнях 24 районних методичних об‘єднань. Предметом обговорень стали інструктивно-методичні рекомендації Міністерства освіти України щодо вивчення навчальних предметів у 2017/2018 навчальному році. Методисти Рахівського РМК та керівники методоб‘єднань акцентували увагу вчителів відповідних галузей на зростання фахової майстерності, стимулювання до творчого прояву, впровадження інформаційно-комунікаційних технологій навчання, роботу з обдарованими дітьми та учнівською молоддю. Кращі освітяни району поділилися досвідом навчання і виховання підростаючого покоління.

22 серпня 2017 року делегація освітян району взяла участь в обласній серпневій конференції, під час якої голова Закарпатської обласної державної адміністрації Генадій Москаль вручив почесну грамоту та премію  за ІІ місце у IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з румунської мови та літератури, учню 9 класу Середньоводянської ЗОШ І-ІІІ ст. Михайлу Дану та його вчителю Шіман Ганні Іванівні.

З рук начальника департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації Сопкової Ганни Іванівни отримали і завідувачі ДНЗ, учасники ІІ (обласного) етапу конкурсу “Кращий дошкільний навчальний заклад”  Бочкор Р.М. (ДНЗ с. Луги) та Штефура Л.І. (ДНЗ №3 м. Рахів).

29 серпня 2017 року  освітяни Рахівського району зібралися на підсумкову розширену колегію з метою підведення підсумків 2016/2017 навчального року та визначення нових завдань на 2017/2018 навчальний рік і, що не менш важливо  – налаштувати свої серця на головну освітянську місію – творити людину-особистість – майбутнє нашої держави.

На засідання були запрошені представники місцевого самоврядування, керівники загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних  навчальних закладів, голови первинних профспілкових організацій, голова райкому профспілки освітян району, педагогічні працівники, учні-переможці ІІІ етапу олімпіад, конкурсів, спортивних змагань.

Під час засідання голова Рахівської райдержадміністрації Павло Басараба, голова районної ради Василь Дан, заступник голови районної ради Іван Копич, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Оксана Севч привітали освітян району  з початком навчального року і побажали наснаги та нових здобутків у такій почесній справі, як прищеплення знань молодому поколінню Рахівщини.

Урочисто вручено подяки і грамоти учням – переможцям і призерам ІІІ і  IV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, Малої академії наук, вихованців ДЮСШ, членів збірної Закарпатської області та  Національної збірної України з боксу, вчителям, що їх підготували, молодим спеціалістам, які прийшли у навчальні заклади.

З доповіді «Про Про підсумки розвитку  дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти у 2016-2017 навчальному році  та  завдання на 2017-2018 навчальний  рік» колегію розпочала Севч Оксана Іванівна, вона наголосила,  що у  2016/ 2017 навчальному році робота відділу була спрямована на виконання основних завдань Закону України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту»,  Національної стратегії розвитку освіти України на 2012-2021 роки, впровадження оновлених програм та компетентнісного підходу до навчання у початкових класах.  Пріоритетним завданням було і є надання якісних освітніх послуг, стабільне функціонування освітньої галузі району.  У рамках реалізації основних засад Концепції «Нова українська школа» визначено стратегічні пріоритети розвитку регіональної освіти, шляхи їх реалізації та конкретні завдання для кожної категорії педагогічних працівників на новий навчальний рік.

До обговорення доповіді начальника відділу освіти, молоді та спорту долучилися й представники різних напрямків освітянської спільноти.

Попович Ольга Іванівна,  директор Кобилецько-Полянської  ЗОШ І-ІІІ ст., поділилася досвідом роботи щодо впровадження інклюзивної освіти у навчальному закладі.

Зупинилася на основних цінностях і перевагах її впровадження, а також  проблемах, що виникли під час її впровадження.

Автор цих рядків у своєму виступі звернула увагу присутніх на те, що сьогодні якісна освіта – це основа успішного розвитку науки, економіки, культури держави. Було проаналізовано показники якості надання освітніх послуг за  результатами зовнішнього незалежного оцінювання, державної підсумкової атестації, річного оцінювання та моніторингу якості знань з предметів, проведений відділом освіти. Керівникам закладів рекомендовано розробити дієві заходи на поліпшення підготовки випускників до тестових випробувань, підвищити відповідальність кожного педагога за якість викладання навчальних предметів та посилити контроль за відповідністю оцінювання знань учнів згідно критеріїв.

Яремчук Ганна Василівна, заступник директора з навчально-виховної роботи в початкових класах Ясінянської ЗОШ І-ІІІ ст. №2,  поділилася здобутками, проблемами та перспективами щодо  організації навчально-виховного процесу  початкової школи в 2016/2017 навчальному році в світлі реалізації Державного стандарту початкової загальної освіти.

До обговорення долучилися завідувач ДНЗ с. Луги Бочкор Романа  Миронівна та голова РМО вчителів, вчитель Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Лендєл Петро Петрович, які поділилися досвідом роботи з впровадження національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання молоді в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.

Доповідь очільника освітян району та виступаючих супроводжувалася презентаційними матеріалами.

За значний особистий внесок у розвиток освіти, досягнення на ниві виховання підростаючого покоління, з метою  піднесення ролі та авторитету педагога в суспільстві, заохочення педагогічних працівників до творчої, результативної праці та підвищення престижності вчительської професії Головчук Олесю Іванівну,  вчителя Лужанської ЗОШ І-ІІІ ст. лауреата обласного етапу Всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2017”, наставника неодноразових переможців і призерів  обласних та Всеукраїнських конкурсів, олімпіад   представлено до нагородження щорічною обласною педагогічною премією імені Августина Волошина.

Після розгляду всіх питань порядку денного було оголошено  рішення підсумкової колегії відділу освіти, молоді та спорту.

Завершуючи засідання колегії,  Севч О.І. подякувала всім за активну роботу і зауважила, що  напрацьовану низку нових завдань освітяни району зможуть реалізувати лише разом, в одній єдиній команді, удосконалюючи свою педагогічну майстерність та управлінську діяльність

Разом із заступником голови Рахівської районної ради Копичем І.І.  нагородила грамотами департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації, відділу освіти молоді та спорту Рахівської райдержадміністрації педагогічних працівників навчальних закладів району за наслідками атестації  2016-2017 навчального року.

Капустяк Н.Т.
завідувач РМК відділу освіти, молоді та спорту
Рахівської районної державної адміністрації

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *