Cемінари-практикуми на базі Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2

Сучасна школа вимагає сучасних підходів до організації навчально-виховного процесу та методичної роботи.

Весняні канікули – чудова  пора для перепочинку, аналізу своїх думок і почуттів, зародження чогось нового, цікавого і незабутнього.

Саме так пройшли канікули у Рахівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, на базі якої відбулися районні семінари-практикуми  вчителів хімії, історії та трудового навчання. Цікавою була  форма роботи – майстер-класи з впровадження хмарних технологій досвідчених педагогів під мудрим керівництвом завідувача РМК Капустяк Н.Т., яка надавала цінні рекомендації, пропозиції та допомагала віднайти методично правильні шляхи реалізації поставленої навчальної та методичної проблеми.

Учителі хімії працювали над проблемним питанням «Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках хімії методом застосування навчальних проектів». Використовуючи різні форми роботи (презентації, майстер-класи) ділилися досвідом із колегами вчителі хімії, члени творчої групи Саїк Н.А. (Рахівська ЗОШ І-ІІІ ст.№1) з питання «Застосування методу учнівських проектів при вивченні хімії»,  Козел С.С. (Рахівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2) “Виконання навчального проекту з теми «Вода»”,  Гадар В.С.(Квасівська ЗОШ І-ІІІ ст.) “Використання відео-файлів при роботі над навчальним проектом”.

Учасники районного семінару поділені на групи створювали і презентували власні проекти з теми “Вода: властивості та застосування”.

Майстер-клас “Практичне заняття з вивчення історичних джерел” для молодих спеціалістів з історії провела Молнар В.М., учитель Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2.

Найбільш тривалої та копіткої підготовки потребував семінар-практикум учителів трудового навчання (технологій). Виставка творчих робіт учнів школи неабияк вразила педагогів розмірами, різноманітними видами технік.

Проблемне питання «Впровадження інноваційних педагогічних технологій в навчально-виховний процес на уроках трудового навчання» висвітлювалося на кожному з етапів семінару-практикуму.

Охоче ділилися досвідом реалізації проектів з використанням різних технологій на уроках трудового навчання та провели майстер-класи з виготовлення проектів у різних техніках вчителі Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Федоров М.В.(металопластика), Бендак О.Ю. (лялька-мотанка), Горбач О.І. (пластилінографія).

Учителі району були в ролі учнів і мали змогу виготовляти запропоновані вироби та взяти з собою.

Учасників семінарів гостинно вітали господарі: директор школи Обрізків Н.В., заступник з навчально-виховної роботи Камошенкова Ю.В, заступник з виховної роботи Никоряк Н.І. та весь дружній колектив, які знайомили гостей зі школою та планами семінарів. Кожен учитель зміг почерпнути  для себе щось нове і понести у свою школу запропоновані ідеї, спробувати втілити їх у життя, адже справжній учитель – це старанний студент, який не перестає вчитися, експериментувати, шукати, запалювати вогники в юних душах своїх вихованців.

 

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *