Новини з ЗЗСО

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
У Всесвітній день працівників культури і аматорів народного мистецтва, учні 5-Г класу Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 відвідали музейну кімнату Рахівського будинку культури. Ознайомилися з реквізитами гуцульського старовинного побуту. Отримали незабутні знання та враження. Класний керівник: Семенюк В.М.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Одна з основних стихій Всесвіту – ВОДА. Не можна посперечатися з тим фактом, що вона життєво необхідна людству і всьому живому. Адже ВОДА – це джерело життя, а, можливо, і є саме життя!
Тому щороку 22 березня ми відзначаємо Всесвітній день води!
Для привертання уваги діток до даної теми вчителька географії Андращук О.Ю. провела з учнями 5-их класів інформаційно-пізнавальний захід «День водних ресурсів». Учні повторили, в яких станах перебуває вода, де міститься, яку має хімічну формулу. Дізналися хто й скільки споживає води, проявили кмітливість, відповідаючи на питання. Створили плакат «Вода – джерело життя», щоб завжди пам’ятати про те, що воду потрібно берегти.
А на завершення заходу переглянули мультфільм «Капітошка».
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Щороку 21 березня у Всесвітній день людини з синдромом Дауна тисячі людей одягають різнокольорові шкарпетки – як символ додаткової хромосоми. Таким чином, люди на собі відчувають, як це бути особливим, не таким, як усі, а друзям і колегам пояснюють чому вони так одягнуті.
Дата 21 березня – не випадкова, вона символізує унікальну для людей із синдромом наявність копії однієї з хромосом 21-ї пари. У більшості людей – їх 46, а в тих, хто має цей синдром, – 47.
В честь цього дня, з учнями 2-Г класу було проведено виховну годину «Трохи інші, проте, такі ж» (класний керівник Севч О.В., асистент Штефура В.Ю.). Також учні класу долучилися до флешмобу #шкарпетуйся присвяченого цій даті і зробили тематичні світлини у розпарованих шкарпетках, аби підтримати свою однокласницю Михайлову Анастасійку, яка народилася з таким синдромом, та щоб показати, що бути інакшим – це нормально.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
20 березня у Всесвітній день Землі класовод 4-В класу Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 Шорбан Марія Іванівна спільно з педагогом-організатором Бироваш М.М. провели бесіду про цю важливу дату. Школярі розгадали кросворд. За допомогою лепбука “Земля – наш спільний дім” учні вчилися правильно сортувати сміття. Дізналися, за який період часу розкладається сміття. Зачитали та проаналізували прислів’я і правила поведінки в природі. Наприкінці заходу зачитали “Обіцянки природі” та розмалювали вітальні листівки Землі.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Обереги мої українські, –
Ви прийшли з давнини в майбуття.
Рушники й сорочки материнські
Поруч з нами ідуть у життя.
Нам любов’ю серця зігрівають –
Доброта й тепло в них завжди.
Вони святість і відданість мають,
Захищають від лиха й біди.
Скільки ніжних слів придумав народ, щоб висловити свою гарячу любов до землі, де народився і живе. Кожна людина повинна завжди пам’ятати, звідки вона родом, глибоко знати історію свого народу, рідну мову, звичаї, обряди, обереги. Саме з цією метою, 16 березня у нашому навчальному закладі проведено відкритий виховний захід “Оберіг як символ любові та незрадливості українського народу”, який організувала вихователь групи продовженого дня Сас Наталія Василівна. Цікаве і змістовне свято сприяло не тільки творчій, а й пізнавальній повчальній діяльності всіх присутніх.Гостей свята зустрічали хлібом та сіллю. Вихованці подорожували у чарівний світ рідних оберегів, які сягають сивої давнини, одвічних традицій:виразно декламували вірші, співали пісні, розгадували загадки, ділилися намистинками усної народної творчості.Всі присутні дізналися про обереги національного відродження, які символізують достаток, невичерпну людську доброту, щирість, привітність, гостинність. Минається все, але незмінними залишаються батьківська хата, мамина пісня, бабусина вишиванка, чисте джерело наших душ-криниця, кетяги калини, які “вічними ліхтариками” будуть освітлювати життєвий шлях майбутніх поколінь.Саме ці незабутні обереги замалювали вихованці наприкінці заходу та, демонструючи їх, проспівали пісню “Україна – це ти”.
Дякуємо учням та Наталії Василівні за чудовий настрій та море позитивних вражень.
Рахівський ЗЗСО І-ІІІ степунів №4
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Команда ” Юні лісові рейнджери” разом з керівником- Пекарюк О.О. взяла участь у навчальній екскурсії екологічною стежкою “Поважай природу” у Карпатському біосферному заповіднику. Пройшли 9 етапів екостежки, ще раз закріпили правила гарного дозвілля на природі, яких повинні дотримуватись всі:
-знай куди йдеш (пригадали вміння роботи з картою по маршруту подорожі);
-залишайся на стежці (спробували пройти по канату, щоб зрозуміти що кожен крок впливає на рослинність, ареали поширення тварин, ерозію ґрунту);
-мінімізуй вплив кемпінгу (правила таборування та спеціально відведені місця для них);
-зберігай чистоту природи (приділили увагу екологічно свідомим туристам, які дбають про чистоту навколишнього середовища та не беруть із собою вторинну сировину, яка не розкладається, може бути небезпечною для тварин. Натомість екосвідомі громадяни використовують екологічний посуд, екоторбинки, та прибирають за собою місце кемпінгу);
-розводь вогнище відповідально (повторили правила поводження з багаттям під час кемпінгу);
-вияви повагу (будь що знайдене на природі, повинно залишитися там);
-поважай диких тварин, бо під час екскурсії ти в гостях у їх домівці;
-поважай інших відвідувачів, будь готовим прийти на допомогу;
-зважай на захист худоби (запам’ятали що турбувати отари овець чи великої рогатої худоби не слід).
Також рейнджери пройшли інтерактивні ігри “Знайди домівку”, та “Розстав знаки правил поведінки на природі”, “Вузька стежка”. Навчальна екскурсія продовжилась екопікніком в альтанці біля “Водоспаду здоров’я”. Кожен учасник отримав цінний подарунок: екостакан, екотарілку, каримат
туристичний, а для організації чаювання під час походів- казанок з підставкою. На завершення відвілали також Музей екології гір. Висловлюємо щиру вдячність всім працівникам Карпатського біосферного заповідника за співпрацю, за розвиток біосферної справи, за екологічну позицію, за кемпінг та подарунки.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

КАРПАТСЬКА УКРАЇНА
84 роки тому — 15 березня 1939 року — Карпатська Україна оголосила свою незалежність від Чехословаччини. Сойм ухвалив Конституцію, державну мову — українську, синьо-жовтий прапор та національний гімн “Ще не вмерла України…”. Президентом Карпатської України обрали Августина Волошина. 🇺🇦 💙Невеликому Закарпатському краю судилось відіграти вагому роль в історії українського державотворення. Навіть короткотривале існування цієї держави стало символом національних прагнень всього українського народу. Адже певні події, а також вчинки окремих людей можуть переважити навіть наступ багаточисельної армії і вдихнути нове життя в національну ідею. Таким видається постання Карпатської України, яка заявила на весь світ про наміри українців жити у самостійній соборній державі💛15-17 березня в Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 проведені тематичні уроки історії та виховні години, приурочені Карпатській Україні.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Народний поет, національний пророк, заступник знедолених, великий патріот…
Хоч минуло вже 209 років від дня появи на світ Тараса Шевченка, його твори хвилюють, навчають. Адже майже кожна сторінка «Кобзаря» – заклик любити свій народ і край.
Під час Шевченківського тижня вчителька Діловецького ЗЗСО І-ІІ ступенів Дудчук М.П. провела відкритий урок з української мови «Узагальнення вивченого з теми «Прикметник» (на основі творів Шевченка Т.Г.) у 6-А класі.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Доблесні воїни ЗСУ – сила і гордість нашої Батьківщини. Українські військові довели, що вони найвідважніші, найдосвідченіші, найпрофесійніші воїни у світі. Бажаємо кожному захиснику і захисниці повернутися додому цілими і неушкодженими, і принести з собою перемогу!
Сьогодні, 16 березня 2023 року учні перших класів Білинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів мали зустріч з нашим захисником Андрієм Гузієком – татком учня 1 -Б класу. Разом з ним вшанували пам’ять загиблих воїнів та заспівали Гімн України.
– Ми воюємо для того, щоб ви мали мирне, спокійне дитинство,-сказав захисник.
Діти подякували всім воїнам в особі Андрія.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
28 лютого 2023 року у Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів #3 відбулася педагогічна рада – освітній бранч на тему “Методи і прийоми для організації компетентнісного навчання” (лайфхаки із досвіду учителів, які атестуються). Тімлідери (голови МО) презентували роботу колег, які атестуються. Педагоги творчо підійшли до розкриття своєї педагогічної майстерності: уч.поч.класів
Смикалюк ГД провела ранкову зустріч та вправу “Окуляри”, Федунків РО – предметний марафон; уч. інформатики Капустяк НТ звернула увагу на формувальне оцінювання та на особливості написання конспекту для 5 класу НУШ; учитель фізики Савчук ГІ залучила присутніх до роботи з інтелект-картами (“Орган зору” та “Електричний струм”); уч.трудового навчання Сметанюк МЯ поділився досвідом виготовлення черепахи з підручних матеріалів; Вурста АВ провів вікторину з елементами естафети; соц.педагог Катеринюк ОЮ навчила колег виходити із стресових ситуацій (вправи на саморегуляцію та “Заземлення”); вихователь ГПД Шутко ТМ говорила про людські чесноти, доброту та людяність, а учасники освітнього бранчу зібрали “Валізу добра”, розгадали “Плутанку”. Час освітнього бранчу пролетів швидко та, головне, результативно.
Спасибі, колеги, за майстерність, креативність та сумлінну працю. Далі буде…
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
І знову тривога, і знову учителі української мови та літератури Калинська ГВ та Томашук ГВ змушені були переносити проведення позакласного заходу до 209-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, та, здається, пророчі слова поета зазвучали по-особливому потужно й урочисто у виконанні учнів школи 15.03.2023 року під час заходу “Кобзар в наших серцях”. Педагогині створили справжнє свято для шанувальників творчості Кобзаря: декламування поезій, малюнок до уривків з твору, анаграми, конкурс “Назви твір з пісні” … І… знову тривога наприкінці заходу…
Дякую учасникам та організаторам заходу за вміння творити навіть в екстремальних ситуаціях.
PS. На міському заході до вшанування Тараса Шевченка Василь Молдавчук, учень 10-А класу, декламував уривок з твору “Гайдамаки” (уч. Калинська ГВ,).
Далі буде…
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
84 роки тому – 15 березня 1939 року – Карпатська Україна оголосила свою незалежність від Чехословаччини. Сойм ухвалив Конституцію, державну мову – українську, синьо-жовтий прапор та національний гімн “Ще не вмерли України…!” Президентом Карпатської України обрали Августина Волошина.
Щорічно до цих історичних подій бібліотека влаштовує книжкові виставки. За допомогою виставки бібліотека розкриває та пропагує свої книжкові фонди, привертає увагу до читання.
Рахівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
УЧАСТЬ В КОНКУРСІ “ДИВОВИЖНІ ТВАРИНИ САКРАЛЬНИХ СПОРУД”.
Учні Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 прийняли активну участь в конкурсі малюнків “Дивовижні тварини сакральних споруд!” в номінації „Кращий малюнок” – малюнок представників тваринного світу церковних споруд, якиий відбудеться в Закарпатському обласному центрі дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” м. Ужгород.
Манілець Юлія, 6-Б клас, “Ластівки”;
Леле Інна, 6-Б клас, “Горихвістка”;
Костан Микола, 6-А клас, “Боривітер”;
Годинко Віталія, 7-Б клас, ” Сипуха “;
Вознюк Софія, 5-А клас, “Ластівка та сипуха “.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
До Міжнародного дня рідної мови та Шевченківських днів, окрім позакласних заходів, конкурсів читців, флешмобів, виставок, презентацій, учителями української мови та літератури Рахівської ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 були проведені відкриті уроки. Пецюх М.М. провела сучасний урок – подорож з української мови у 6-А класі на тему: “Узагальнення вивченого про прикметник”. Севч Г.О. разом з вчителем історії Слюсарчук С.В. – інтегрований урок з української літератури на тему: “Т. Шевченко “Кавказ”. Відгук на тогочасну імперську політику загарбників” у 9-Б класі. Новаковська Т.Д- урок літератури рідного краю “Творчий доробок Владислава Губка” у 7-В класі, на якому був присутній автор сучасних гуморесок. Спільними зусиллями працюємо на розвиток свідомого патріотичного покоління заради перемоги України!
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Карпатська Україна 1938–1939 р. – доленосна подія в житті всього українського народу.
Учні та вчителі Діловецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів відвідали місце розстрілу карпатських січовиків у Квасах. Вшанували загиблих біля пам’ятного хреста на могилі закатованих січових стрільців з села Трибушани (Ділове) – Івана Полянчука, Івана Годвана, Василя Тимочука, Федора Рознійчука, Михайла Мендришори та священика Купара Карла і вчителя Василя Неболи з села Грушова.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

З метою вшанування пам’яті українців, які загинули 1939 року, захищаючи Карпатську Україну, свободу і незалежність нашого народу, 15 березня у Костилівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів, відбулась відкрита виховна година за темою “Велич і трагедія Карпатської України”. Учні 8-Б класу під керівництвом класного керівника Миланюка І.Д. ознайомили присутніх з історичними подіями на Закарпатті 1919-1939 років. Ведучі заходу Томенюк Емілія та Томенюк Матвій наголосили, що хоч Карпатська Україна проіснувала недовго, закарпатці, як і зараз, у 1939 році продемонстрували прагнення до створення української держави та готовність до жертв заради цієї мети. Куцин Ольга, Годван Іван, Папарига Максим розповіли про державотворчі події, які відбулись у березні 1939 року. Було переглянуто фрагмент фiльму “Срiбна земля. Хронiка Карпатської України 1919-1939”. Мойсюк Ольга підготувала доповідь про оборону Карпатської України від угорських загарбників. У доповіді було згадано закатованих жителів с. Ділове: Полянчука І., Мендришори М., Годвана І., В. Тимочука, Ф. Рознійчука. Присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання та виконали духовний гімн України “Боже великий, єдиний нам Україну храни”.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
ВИХОВНІ ГОДИНИ ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ “СИЛА НЕСКОРЕНИХ”
14 березня відзначається День українського добровольця. Саме в цей день 2014 року був сформований перший українській добровольчий батальйон. З Майдану перші добровольці відправилися на тренувальну базу в Нових Петрівцях, що під Києвом. Ця подія вважається по всій Україні початком масштабного добровольчого руху. В Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 класними керівниками 14-16 березня проведені виховні години “Сила нескорених”до Дня українського добровольця (фото постійно оновлюється).
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Напевно, в Україні немає людини, яка була б байдужою до поетичного слова Тараса Григоровича Шевченка. Великий син нашої землі, геніальний поет, художник, творчість якого ніколи не перестане хвилювати і вчити. Саме тому Федосенко Тетяна Миколаївна під час Шевченківського тижня на уроках української мови у 7-А та 7-Г класах на тему “Написання прислівників разом і через дефіс”, у 8-А класі на тему “Розділові знаки в реченнях зі звертанням, вставними словами (словосполученнями, реченнями)” за основу взяла твори Кобзаря, провівши заняття в нетрадиційні формі. Практична робота в групах, парах, складання асоціативного куща, пошукова робота з “Кобзарем”, рефлексія “Долоньки” активізували діяльність здобувачів освіти під час уроків, а також доповнили теоретичні знання практичними навичками. Вони переконалися, що твори Т. Шевченка збагатили не лише українську літературу, а й українську літературну мову, є джерелом не лише патріотизму, а й мовознавчих досліджень.
Рахівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
ЗМАГАННЯ З ВОЛЕЙБОЛУ
14 березня в Рахівському ЗЗЗСО І-ІІІ ст.№2 пройшли змагання з волейболу серед учнів та учителів закладу. Змагання пройшли у гострій, безкомпромісній боротьбі. За результатами ігор команди посіли наступні місця:
1 місце – команда хлопців;
2 місце – команда учителів;
3 місце – команда дівчат.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
БУЛІНГ В ШКОЛІ
Булінг – глобальна проблема, яка зачіпає багатьох дітей та підлітків у всьому світі. Та може завдати дітям емоційного стресу та фізичної шкоди. На жаль, більшість дітей не розповідають про це батькам чи класним керівникам, тому педагогом-організатором Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 Деженіцькою М.М., був проведений просвітницький захід для учнів 5-8 класів де вони пригадали основні компоненти булінгу, його соціальну структуру, чому дехто більше піддається цькуванню, ніж інші. Обговорили, до чого може привести булінг та як на нього реагувати.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ В РАХІВСЬКОМУ ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2
14 березня в Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ст.№2 проведений виховний захід приурочений Дню українського добровольця. Зі вступним словом звернувся Томащук Володимир Михайлович, заступник директора з виховної роботи, який наголосив, що ми завжди маємо пам’ятати своїх героїв. Наша памʼять про них не має згинути. Згинути має цей ворог, що прийшов в Україну. Учні переглянули два відеоролики та вшанували пам”ять хвилиною мовчання двох Героїв України, Михайла Коцюбайла “ДА ВІНЧІ” та Олександра Мацієвського, які загинули на російсько-українській війні.
Слава всім українцям і українкам, хто зараз у бою!
Вічна памʼять усім, хто віддав життя за Україну!
Слава Україні!
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Яскраві метелики мало кого можуть залишити байдужим. Плавно кружляючи над квітковою галявиною, вони зачаровують своєю красою і глибоко зачіпають струни людської душі.
14 березня – день метелика. Учні 1-Б класу Білинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів вирізали метеликів і розмалювали. На уроці математики учні виконували завдання від метеликів. Метеликами прикрасили класну кімнату.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Щорічно Рахівський заклад загальної середньої оствіти І-ІІІ ступенів №1, вшановуючи пам’ять Великого Кобзаря, проводить шкільний конкурс читців поезії Тараса Григоровича Шевченка серед учнів 2-4 класів.,
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Шевченківські дні – чудова нагода вшанувати Кобзаря, дізнатися більше про його життя та творчість, почути його, таку актуальну сьогодні, поезію. Слова ” Борітеся – поборете!” стали гаслом кожного українця, у поезіях Тараса знаходимо силу, наснагу і віру в перемогу.
З метою вшанування пам’яті Пророка, популяризації його слова вчителем української мови та літератури Білинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Ластовецькою О.Д., проведені заходи в 6-а та 10-х класах: ” Шевченкові думи житимуть вічно”, ” Нас єднає слово Кобзаря”. Велич постаті Тараса Григоровича, щирість поезії, що наповнена любов’ю до народу, до Батьківщини, викликали і викликатимуть щире захоплення в усі часи.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Виставка малюнків учнів Рахівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів N1 присвячена 209-річниці від дня народження Т. Г. Шевченка (вчитель образотворчого мистецтва Ворохта М.М.).
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Шевченківські дні — чудова нагода вшанувати Кобзаря, дізнатися більше про його життя та творчість, почути актуальну сьогодні поезію. Щорічно у Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №4 вшановується постать Тараса Шевченка. 9 березня філологи Колачук І.І та Єгорова О.М. запросили вчителів і школярів до літературної кав`ярні «Слово поета до нас промовляє». Присутні ласували смаколиками та насолоджувалися поезією пророка. Метою заходу було вшанувати пам`ять видатного художника слова та пензля, формувати культуру мовлення через красу й багатство рідної мови. З ароматом кави чудово поєдналися пісні у сучасному аранжуванні «Заповіт» та «Думи мої…».
Нам вдалося ще раз торкнутися струн Шевченкової душі, цілющого джерела його творчості.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Сьогодні, 10 березня 2023 року, у Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №4 вшановували пам’ять одного з найталановитіших і найвидатніших письменників світу. Учитель Павлючок Г.С. разом з учнями школи подарували присутнім екскурс в життя і творчість Великого Кобзаря… Пролунали на заході ліричні пісні, уривки з його віршів, також глядачі побачили інсценізацію “Дитинство Тараса”.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
9 березня – День народження Тараса Григоровича Шевченка, надзвичайно талановитого українського поета і художника, прозаїка і етнографа. З нагоди цього свята бібліотекар Попович О. В. Білинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів оформила книжкову виставку “Безсмертне слово Кобзаря”. Учні мали змогу ознайомитися з життям і творчістю поета. Також з учнями 7 класу було проведено творчий конкурс “Шлях до Кобзаря”, мета якого визначити роль великого сина українського народу в літературній спадщині, виховувати почуття національної гідності, гордості за великого патріота України, любов і повагу до спадщини, яку залишив нам поет.
Тарас Шевченко став символом боротьби за нашу волю. І сьогодні, коли російські загарбники вчергове намагаються знищити Україну, слова Шевченка додають сил для протистояння. Пам’ятаймо у найважчі хвилини його безсмертний заклик :”Борітеся – поборите, Вам Бог помагає”.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
10 березня класовод 2-А класу Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 Мельничук Марина Миколаївна спільно з педагогом-організатором Бироваш М.М. провели виховну годину до Дня народження Т.Г. Шевченка “Уклін тобі, Тарасе”. Учні дізналися про життя та творчість великого Кобзаря, декламували вірші та виконали декілька повчальних цікавих завдань, а також послухали пісні на вірші Тараса Шевченка.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Доброта – це якість, яка повинна бути притаманна кожній людині. Тому виявляти добрі наміри у всіх своїх діях повинен кожен. А День спонтанного прояву доброти дав змогу зрозуміти, наскільки наші вчинки важливі для інших людей: дякувати, посміхатись, говорити приємні слова, просити вибачення і таким чином зробити звичайний день -ДНЕМ ПРОЯВУ ДОБРОТИ.
Щиро віримо та сподіваємось, що спонтанні прояви доброти стануть нашою щоденною звичкою, а це обов’язково допоможе зробити світ добрим!
З учнями 5-Б, 7 класу ( соціальним педагогом – Т.П. Шушман Білинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів) була проведена виховна година “Вчимося доброти “
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
У дні вшанування пам’яті геніального українського поета, талановитого художника, символа нації, безсмертного борця за вільну та самостійну Україну – Тараса Григоровича Шевченка, з метою поглиблення знань учнів та вияву поваги і любові до Кобзаревого слова класним керівником 10-А класу Томашук В.В. Білинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів була проведена гра “Як добре ви знаєте Тараса Шевченка “
Змінюються часи, але незмінним, невичерпним і, по суті, не до кінця прочитаним і розгаданим залишається сам Т. Шевченко. І вистачить його, поза всяким сумнівом, ще на багато-багато поколінь – допоки житиме український народ, допоки буде жити наша Україна!

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

Звіт про проведення тижня англійської мови

Тиждень англійської мови у Рахівській загальноосвітній школі №4 проходив з 27 лютого по 3 березня 2023 року згідно шкільного річного плану.

Предметні тижні у школі — одна з найцікавіших форм організації навчально-виховного процесу, можливість і для вчителя, і для учня проявити свої багатогранні здібності.

Учні показали свої володіння мовним матеріалом для вільного спілкування в усному та писемному мовленні; уміння виконувати проектні роботи, творчі завдання, складати та розгадувати ребуси та кросворди; оволодіння знаннями про культуру та традиції англомовних країн.

Діти на уроках слухали вчителя, реагували на його мову, починали, підтримували і завершували розмову.

28.02.2023 р. Відбувся показовий урок на тему: «Health and body care». «Past Perfect Tense» у 7 класі (вчитель – Никоряк М.В.) Учні мали змогу показати свої знання , вдосконалити навички вживання нових лексичних одиниць; розвивати мовну здогадку й мовленнєву реакцію учнів. Учні були зацікавлені темою уроку та активно працювали .

01.03.2023р. Відбувся показовий урок на тему: «Travelling» у 5 класі (вчитель – Баюра В.В.).

Урок розпочався з читання вірша «Travelling». На відпрацювання лексичного матеріалу було виконане завдання «Pick up the words and pictures». Також на уроці був застосований метод «мозкового штурму», під час якого обговорювалося причини подорожувань, діти відповідали на питання для чого вони подорожують. Наступне завдання було аудіювання , учні прослухали аудіо текст, після чого виконували завдання. Також учні складали пазли з різними видами транспорту.

03.03.2023 Вчитель Бабич О.І. провела Позакласний захід з учнями 2-А класу на тему: «Enjoy English». Дітки у 2-класі проявили свою ерудицію, показали своє бажання, уміння вивчати англійську мову. Вчитель Бабич О.І підготувала для діток різні конкурси такі як: «Алфавіт», «Уважний художник», «Фонетичний-аукціон», «Шукачі». Учні та глядачі заходу, залишилися задоволеними.

Мета була досягнута, адже учні отримали естетичне задоволення, поглибили знання з іноземної мови та спробували свої сили у різноманітних конкурсах.

Тиждень англійської мови сприяв розвитку творчих здібностей та пізнавальних інтересів учнів та довів, що сучасні школярі знають, люблять і хочуть вивчати англійську мову.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
3 березня, з метою профілактики булінгу в шкільному середовищі до Костилівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів завітали: начальник служби у справах дітей Рахівської міської ради Савляк Інна Іванівна; головний спеціаліст – Штодлер Галина Дюсівна. Представники служби розповіли учням школи про види булінгу, адміністративну відповідальність за його вчинення, обговорено правила поведінки в закладі освіти. Капітан поліції ПОГСП Рахівського РВП ГУНП Прокопець Петро Петрович провів бесіду з учнями 5-11 класів з метою попередження та профілактики вчинення неповнолітніми злочинів та правопорушень.
Представники соціальної служби та капітан поліції звернулися до учнів: “Шановні учасники освітнього процесу, будьте привітними, терпимими, чуйними один до одного, щоб кожен із нас почував себе затишно у великій шкільній родині. І не забувайте – якщо вас штовхають, обзивають, шантажують, над вами образливо жартують, у вас відбирають речі, псують їх – це все прояви булінгу. У такому випадку ви обов’язково повинні сказати кривдникам, що не терпітимете образ. І повідомити вчителям, батькам або ж нам, поліцейським.”
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Рік незламності!
Рік нескореності!
Рік, що змінив кожного з нас. Змінив, але не зламав.
22 лютого, педагогом – організатором Костилівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Надією Миколаївною Друляк було проведено позакласний захід на тему «Небесна сотня білих журавлів» з учнями 5-А,Б, 6-Б кл.
Ми – непереможна нація. Нація, якою захоплюється весь світ. Дякуємо нашим ЗСУ за мир, спокій, стійкість, незламність. Віримо в перемогу!

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

Учні 5-Б класу Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 (класний керівник Штефура М.В.) взяли участь в онлайн конкурсі дитячих малюнків „Зустрічаємо весну разом“. Його організував БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ЩАСЛИВА ДИТИНА – КВІТУЧА УКРАЇНА». Школярі за участь отримали дипломи.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Сьогодні, у міжнародний день рідної мови, свято української мови – одного з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ. Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. До Дня рідної мови з учнями 1-Б класу Білинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів проведено виховний захід “Українська мова – моя рідна мова” ( класовод Мартиш М. М.)
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
21 лютого в Україні і світі святкують Міжнародний день рідної мови. Рідна мова – це важливий носій цінностей, знань, які передаються від покоління до покоління. Саме тому так важливо пам’ятати своє коріння та вітати рідних та близьких людей. Учні 9-В та 9-Г класів Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1, під керівництвом учителя української мови та літератури Т. Д. Новаковської спільно з Центральною публічною бібліотекою привітали всіх з цим чудовим святом.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
21 лютого Міжнародний день рідної мови. З нагоди цього свята у Костилівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів учитель української мови та літератури Тодер Марія Онуфріївна провела позакласний захід з учнями 7-А класу на тему “Мова – ДНК нації”. Учні визначали чим є для них рідна мова, ділилися фактами та промовляли висловами українських письменників про рідну мову, ведучі свята провели мовознавчу вікторину серед учнів. Родзинкою свята була казка “Воронина вечеря”( усі слова починаються на “В”(215 слів)) у виконанні Сусак Юліанни. А на завершення учні сплели вінок із квітів, які є символами неньки України. Отож, любіть, шануйте, бережіть рідну мову- вона наш генетичний код!!!
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Рідна мова – найкраща, наймелодійніша та найсолодша для кожної людини. Це дух батьківської хати, національна ознака й символ кожного народу.
На уроці української мови учні 5-А класу (вчитель Рогожан М.І.) переглянули відео «Легенда про рідну мову», «Цікавинки української мови», а також провели флешмоб «Рідна мова – серце мого народу». Діти поринули в передісторію української мови, яка є невід’ємною складовою культури народу, ось чому про неї складено так багато прислів’їв і приказок.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Міжнародний день рідної мови – 2023💙💛
Класні керівники 6-их класів Дудчук М. П. та Якобіщук С. П. Діловецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів провели мовознавчі олімпійські ігри. В ході заходу учні ознайомилися з історією свята, усвідомили значущість української мови у становленні української державності й розвитку світової культури. Слід відмітити оригінальність, змістовність та неординарність проведення свята. Зараз, в умовах російської агресії проти України, мова набуває нових сенсів і значень.
Шануймо рідну мову! Вчімо її! Розмовляймо українською, щоб нас пізнавав світ!!!🙏🇺🇦

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

ВИХОВНИЙ ЗАХІД ДО ДНЯ РІДНОЇ МОВИ “ЧАРІВНИЙ СВІТ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ”

21 лютого в Україні та світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято нагадує про важливість мови, яка є інструментом у збереженні духовного та матеріального спадку кожного народу. Для українців мова – це не просто набір слів, а й могутня зброя у боротьбі з ворогом. 21 лютого учитель української мови та літератури Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 Годван Л.М., провела виховний захід «Чарівний світ української мови».

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

ТЕМАТИЧНА ЛІНІЙКА ПРИУРОЧЕНА ВШАНУВАННЯ ПОДВИГУ УЧАСНИКІВ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ

20 лютого в Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 проведена загальношкільна тематична лінійка, приурочена вшануванню подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

Указом № 82/2014 від 19.02.2014 року, у зв’язку з людськими жертвами внаслідок масових заворушень в Україні постановлено: Оголосити  20 лютого 2014 року днем жалоби за загиблими на Майдані. Учні 9-Б класу Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 разом із класним керівником Севч Г.О. провели для дев’ятокласників вечір пам’яті на тему :”А сотню вже зустріли небеса…” Пригадали події, що відбувалися на Майдані у 2013-2014 роках, переглянули відеохроніку подій, прослухали пісні, вшанували пам’ять загиблих Небесної Сотні. Також запалили свічку під меморіальною дошкою загиблому земляку Петру Гаджі. Вічна пам’ять героям, Вічна слава! Вечір доповнила тематична виставка шкільної бібліотеки.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

18 лютого 2023 року учитель трудового навчання Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №3 Сметанюк М.Я. запросив колег на показовий урок у 7-A класі. Діти уважно слухали інструкцію щодо виготовлення мозаїки із шпону та взялися до роботи. Командна робота завжди веде до успіху: хтось наносив малюнок через копірку, хтось вирубував, хтось клеїв шпон на заготовку. У кінці модуля, через декілька тижнів, учні покажуть нам свого пса Патрона, адже шпон різного кольору, отже, все залежить від креативності групи.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

17 лютого до Дня єднання (16.02.) у Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 відбулися спортивні змагання “Веселі старти” серед учнів 5-тих класів. Вчителі фізкультури (Чупак Г.З., Ворохта М.І., Капчук Л.М.) підготували та провели цікаві і веселі естафети. Перемогу здобула команда “Українські спортсмени” 5-Г класу (класний керівник Семенюк В.М.). Друге місце розділили команди “Віннерси” 5-А класу (класний керівник Ворохта О.М.) та “Байрактари” 5-В класу (класний керівник Вербищук О.М.), а третє місце отримала команда “Бандерівці” 5-Б класу (класний керівник Штефура М.В.).

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

Вже кілька років поспіль Діловецький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів проводить різноманітні ярмарки. І цього тижня було організовано ярмарок на підтримку Збройних сил України “Даруй тепло заради перемоги “.

Учні з любов’ю готували: випічку, десерти, салати і гарячі бутерброди. Це дуже важливо – допомагати ЗСУ! Ми не можемо стояти осторонь. Чим можемо, тим допомагаємо. Діти розуміють, що відбувається в нашій країні. А головне – кожен проявив себе з кращої сторони. В деяких учнів розкрилися навіть підприємницькі здібності. Отож , крокуємо разом до перемоги! Мирного неба нам усім над головою!🙏💙
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

Відкритий урок з хімії у 7-А класі Костилівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів на тему: ”Вода. Поширення води у природі, її фізичні властивості. Вода як розчинник”

17 лютого, проведено відкритий ”комбінований” урок з хімії у 7-А класі (вчитель Підмалівська І.М.) на тему: ”Вода. Поширення води у природі, її фізичні властивості. Вода як розчинник”. Метою уроку було засвоєння знань, умінь і навичок та використання їх на практиці на основі раніше вивченого матеріалу. На відкритому занятті було вдало використано міжпредметні зв’язки. Здобувачі знань активно демонстрували свої знання і навички з географії, фізики і біології, вдало поєднували їх із темою уроку. Проведено такі форми роботи: групова – ”Мої асоціації”, творча – ”Коло думок” , індивідуальна – ”Слова-анаграми”. Також на високому рівні було продемонстровано практичне завдання – домашній експеремент (випереджувальне завдання)… Учні зрозуміли, що відмінне знання хімії у наш час є важливим і необхідним….

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

Небесна сотня білих журавлів,
Душа, яких летить під небесами,
Ніхто із Вас вмирати не хотів,
Хай вічна пам’ять лишиться за вами…
Рахівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів №4

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

Класний керівник 7- А класу Костилівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Тодер Марія Онуфріївна провела з учнями виховну годину на тему “Зупинимо булінг разом”. Надзвичайно цікаву та повчальну інформацію учні отримали від соціального педагога Даниш Віри Юріївни. Психолог Гріджак Марина Миколаївна провела анкетування .

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

Класовод 3-Б класу Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №4 Ковач Ірина Степанівна провела з учнями виховну годину, присвячену Дню єднання українців. Разом з вихованцями обговорили важливість цілісності нашої держави, збереження всіх державних традицій та як бути патріотом своєї держави. Адже діти – це наші маленькі патріоти.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

Сьогоднішню виховну годину з учнями 5-Г класу Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 присвятили Дню Єднання українців. Людина народжується і отримує в спадщину саме дороге-Батьківщину! Україна! Обговорили важливість цілісності нашої держави, збереження всіх державних традицій, важливість бути патріотом своєї держави. Гордість переповнює серце, оскільки наші учні ростуть справжніми патріотами, які щиро люблять свою Батьківщину і мріють жити у мирній, вільній, квітучій Україні!!! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Давайте разом об‘єднаємо Україну!!!
Класний керівник: Семенюк Валерія Михайлівна.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

16 лютого 2023 року у Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів #3 відбулися заходи до Дня Єднання, а саме:
О 10 годині всі учасники освітнього процесу зібралися на урочисте підняття Прапора України. Право підняи Прапор було надано учню 10-А класу Молдавчуку Василю. Після Гімну, взявшись за руки, учителі та учні створили живий ланцюг єднання. В усіх класах класні керівники провели виховні години на тему єдності України.
Зокрема, класний керівник 6-А класу Климпотюк ГЮ під час виховної години на тему “Єдина Україна” організувала для учнів
перегляд відео – привітання президента, складання карти України з кожної області, зачитування учнями цікавих фактів про кожну область України. Діти взяли участь у грі-вікторині «Так чи ні» та флеш-мобі «Наша сила в єднанні». На уроці англійської мови у 10-А класі на тему “We will never forget we will never forgive” учні говорили про те, що єднає українців: символи України, українську гривню, мотанку та таку бажану Перемогу.. Учитель Русанюк ВВ.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

У 3-А класі проведена виховна година “Як прибрати російські сайти з пошуку Google та YouTube. Завдяки перегляду презентації, учні переконалися в необхідності прибрати з пошуку російські сайти. Надалі школярі будуть писати запити українською мовою та відкривати українськомовні версії сторінок.У 3-А класі проведена виховна година “Як прибрати російські сайти з пошуку Google та YouTube. Завдяки перегляду презентації, учні переконалися в необхідності прибрати з пошуку російські сайти. Надалі школярі будуть писати запити українською мовою та відкривати українськомовні версії сторінок.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

15 лютого 2023 учні 8-Б класу Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 спільно з класним керівником Немеш А.М. провели виховний захід, присвячений ДНЮ ЄДНАННЯ! Свято встановлено в Україні “З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах воєнного стану, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість”. Метою заходу було розвивати такі громадські якості людини, як: відповідальність, патріотизм, допомога у важкі часи. Виховати в учнів любов до Батьківщини, розуміння того, що від сумлінної праці та відповідальності залежатиме майбутнє нашої країни та її народу!
Учасники заходу висвітлювали сучасні події паралельно з історичними, декламували патріотичні вірші, вшанували пам’ять полеглих хвилиною мовчання та розповіли про роль волонтерів у теперішньому часі.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

Публічні приниження та образи, висміювання, псування особистих речей або коментарі з погрозами у соціальних мережах – усе це прояви булінгу серед школярів. Як запобігти цьому?
15 лютого 2023 року, класний керівник 9-Б класу, Костилівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, Семенюк Олена Онуфріївна, провела з учнями виховну годину на тему “Стоп булінг”.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Рахівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1. 5-А. “Пізнаємо природу”. Перше лабораторне дослідження “Робота з мікроскопом та приготування тимчасового препарату”:
-вивчали будову мікроскопа;
-ознайомились з технікою безпеки та правилами роботи з мікроскопом;
– виготовили тимчасовий препарат шкірки соковитої луски цибулі;
– розглянули під мікроскопом клітини шкірочки цибулі.
Емоції учнів- це найцінніше на уроці, їхні знання і навички – це великий успіх!

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

Відповідно до Указу Президента України 53/2022 16 лютого 2022 року оголошено Днем єднання. З цієї нагоди, педагог-організатор Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №4 з учнями 5-Б класу провели патріотичний захід “Діти єднають Україну”.Під час занять вихованці поглибили знання про Батьківщину — Україну, її символи – Герб, Прапор, Гімн, столицю – місто Київ; пригадали народні символи України – калину, віночок, вишиванку; ознайомилися з поняттями «єдина» та «незалежна». Учні взяли участь у тренінгу “Вгадай, хто?” та вивчили патріотичний девіз.
Україна-єдина! Віримо, що і надалі так буде. Слава Україні!

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

14 лютого вчитель англійської мови Хмелівської початкової школи Руснак Марина Юріївна провела урок-гру “St. Valentine`s Day” .

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

7 лютого – День безпеки в Інтернеті. Ця міжнародна календарна подія виникла за сприянням організації Insafe починаючи з 2004 року. Вона відзначається щорічно у другий день другого тижня лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді. Вчителі інформатики Годинчук Василь Васильович та Біроваш Ірина Петрівна провели з учнями закладу бесіди, переглянули відеоролики про безпеку в Інтернеті. Учні 3-4 класів малювали малюнки, створили проєкт на тему: “Інтернет – всесвітня мережа”. Учні 5-9 класів намалювали стінгазети до Безпечного Інтернету, пригадали правила безпечного користування Інтернетом. Закріпили вивчений матеріал вікториною “Я в мережі Інтернет” та відгадуванням загадків.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

“Цукерки – смак дитинства й радості, солодка мрія.” Під таким гаслом пройшов День цукеркових прикрас у групі продовженого дня Білинського ЗЗСО І-ІІІ ст. Щоб психологічно підтримати маленьких школярів під час війни, відволікти від тривожних думок і мотивувати їх до навчання вихователь Попович О. В. провела виховну годину, в ході якої діти дізналися про походження цукерок та їх користь і шкоду для організму людини. Виготовили паперові цукерки та подарунковий букет з шоколадок.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Це буде вже 20 День безпечного Інтернету.
Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.
Відповідні заходи проходять у всьому світі, тому наша школа не стала виключенням та долучилася до проведення даних заходів.
Учителями інформатики Капустяк Н.Т., Брана В.В. та Кабалюк А.М. було проведено ряд різноманітних заходів, присвячених Дню Безпечного Інтернету.
Молодші школярі переглянули мультфільми про безпечне користування Інтернетом: «Казка про золоті правила безпеки в інтернеті» (педагог-організатор Рошко МЮ), «Безпечний Інтернет. Пригоди Петрика», дізналися більше про Інтернет-культуру, пригадали правила Інтернет спілкування та малювали малюнки.
Учні 8 -Б класу пройшли веб-квест «Безпечний Інтернет», а 9-Б класу взяли участь у онлайн грі до Дня безпечного Інтернету, на яких наголошувалося на позитивному та корисному використанні інформаційних технологій.
Семикласники долучилися до заходів, які були направлені на розширення та поглиблення знань про безпечний Інтернет, соціальні мережі, сприяли обізнаності учнів про небезпеку, яка існує в Інтернеті та соціальних мережах, а також шляхи їх подолання. А учні 5-х класів показували знання з питань користування та безпеки в Інтернеті під час інтерактивної гри «Фіксітека», найактивніші з яких отримали сертифікати. Окрім того, класний керівник 9-Б класу Маркульчак НС повторила з учнями правила поведінки в мережі Інтернет, а Кабалюк АМ провів позакласний захід “Як протистояти кіберзлочинності”
Ми – за безпечний інтернет!
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Узагальнюючий відкритий урок з предмету «Я досліджую світ» (Інформатика, Костилівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів) на тему «Текстовий документ МS Word” з групкою учнів 3-Б класу, вчитель інформатики Біроваш Ірина Петрівна
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
7 лютого у Міжнародний день безпечного Інтернету, учні 5-Б класу Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 разом з класним керівником Штефурою М.В. на сайті “Всеосвіта” пройшли тест “Кіберсвіт під контролем – 2023”.
Вітаємо з отриманням сертифікатів!
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Протягом тижня в Костилівському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів проводилася інформаційно-розяснювальна бесіда щодо російського контенту в YouTube.

Керівник гуртка Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра “Сокіл” (“Джура”) Сорич Т.І. провела бесіду на тему: “Чому потрібно відмовитися від російських фільмів музики та YouTube-блогерів” з учнями 5-7 класів. Під час бесіди ознайомила учнів з цікавими українськими сайтами, де розміщені відео з розвиваючими мультфільмами, фільмами, піснями, цікавими розповідями про науку та українську історію. Вчителями інформатики було розроблено та розповсюджено буклети з порадами для учнів про безпечний перегляд YouTube каналів.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
8 лютого в 4-А класі ЗЗСО І-ІІІ ступенів №4 була проведена інформаційно-роз’яснювальна бесіда щодо російського контенту в YouTube.
На уроці учні ознайомилися з цікавими українськими сайтами, де розміщені відео з розвиваючими мультфільмами, піснями, цікавими розповідями про науку та українську історію.
Усі відео українською мовою.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
У 3-А та 3-Б класі Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №4 була проведена спільна година спілкування на тему: “День безпечного Інтернету”. Учні добре запам’ятали, що другого дня (у вівторок), другого тижня, другого місяця (лютого) з 2004 року проводять День безпечного Інтернету. Діти переглянули пізнавальну презентацію, цікаве відео, грали в гру “Так-ні”. Із великим задоволенням відгадували загадки. Познайомилися з 6 правилами розумного користувача Інтернету.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Відповідно до річного планування закладу та плану роботи ШМО вчителів природничого, математичного та здоров’язбережувального напрямів у період з 30 січня по 03 лютого 2023 року проводився предметно-методичний тиждень.
Впродовж тижня використовувались різні прийоми і форми організації урочної та позаурочної діяльності учнів, які забезпечували підвищення мотивації та пізнавального інтересу учнів, сприяли розкриттю внутрішнього їхнього потенціалу.
В перший день оформлено виставку шкільних стіннівок.
Цікавим і захоплюючим для учнів 7-10 класів був позакласний захід з фізики «Фізична вікторина», проведений у формі розважального шоу.
У грі брали участь три команди: «Електрони», «Нейтрони», «Протони». У кожній команді було 5 учасників (7-10 класів). Змаганння ділилось на 9 раундів, що складались з бліц-опитувань, різних конкурсів та змагальних ігор: «Розминка», «Наша тема», «Вірю – не вірю», «Розшифруй термін», «Збирай формули», «Розпізнай прилад», «Щасливий випадок», «Кольоровий ящик», «Пантонім». Для проведення гри Медулич М.В. використала наступне обладнання: значки зеленого та червоного кольорів, картки для відповідей, фотографії фізичних приладів (мензурка, динамометр, термометр, важільні терези, секундомір, мірна стрічка).
Показовий урок з фізики був проведений у 7-А класі. Тема уроку: «Тертя. Сили тертя. Коефіцієнт тетря ковзання. Тертя в природі й техніці».
При вивченні теми були використані словесний, наочний методи, а також метод експерименту, дослідження, спостереження та демонстрації.
Медулич М.В. ефективно використала комп’ютер, навчальну презентацію, відеоролик, роздатковий матеріал, демонстраційні прилади (дерев’яні бруски, тягарці, динамометри).
Урок пройшов вдало, цілі поставлені на початку уроку досягнуті.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Нагодуй птахів взимку!
Третього лютого відзначають День годування птахів. Цей день нагадує про підтримку наших пернатих у зимовий час, адже велика частина птахів гине саме через голод . Тому так важливо підтримувати наших пернатих, коли через сніжний покрив чи великі морози вони не можуть здобути собі їжу.
З вихованцями ГПД 1-3 класів проведено корисну та навчально-виховну годину “Нагодуй птахів взимку”. Також учням була представлена презентація “Допоможи пташині взимку”. Це дозволило учням краще дізнатися про розмаїття птахів рідного краю, які залишились на зиму та їх особливості. Розширили свої знання про особливості життя і поведінки птахів у холодну пору, дізнались про зимівлю пернатих рідного краю та їх зимовий раціон.
На території Костилівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів учні розвісили годівнички та наповнили їх зернятками. Підгодовування птахів дає дітям можливість спостерігати за ними та виховувати в учнів почуття добра і милосердя. Адже звичка робити добрі справи виховує змалечку.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Згуртовані, наполегливі, з єдиним бажанням наблизити нашу перемогу, педагоги вкотре виготовляли заготовки для бліндажних свічок. У виготовленні взяли участь: Шмиг М.В., Пецюх А.М., Саїк Н.А., Матічин О.Ю., Шуто М.Б., Слюсарчук С.В., Залевська І.Р., Беднар О.М., Ворохта О.В., Ворохта М.В., Носа В.Ю., Севч Г.О., Пекарюк О.О. Організував доставку заготовок до магазину “Господар” – Яремчук П.П. Напередодні заготовки виготовляли учні 11- Б класу із О.Д.Бройса. Дякуємо щиро всім, хто допомагає нам у зборі бляшанок для свічок: вчителі, учні, працівники ЗДО №1. Висловлюємо вдячність ГО ” Волонтери Рахівщини” та особисто Івану Няйкало, які щодня невтомно працюють задля перемоги!
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Сьогодні, 7 лютого 2023 року, відбулося засідання Учнівської ради та старостату.
На порядку денному:
1. Підготовка до Дня вшанування пам’яті Небесної сотні.
2. Пропозиції щодо святкування Міжнародного жіночого дня.
3. Підсумки роботи старостату та активів класу.
4. Чергування учнів 7-10 класів під час перерв.
Нові ідеї та енергетика учнів повна креативу і позитивного мислення – так, в загальному, можна сказати про традиційний збір лідерів учнівського самоврядування. Старшокласники планували свою роботу на II семестр, ділилися планами, які втілюватимуть в шкільне життя. Хлопці, які навчаються у нашому навчальному закладі, проявили ініціативу самостійно підготувати привітання для прекрасної стaті Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ст. N4 – наших жіночок та дівчаток.
Підлітки активно працювали, засідання було продуктивним і дало усім поштовх до нових ініціатив та починань.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Щороку з 6 лютого світ починає відзначати День без мобільного телефону. Акція, що триває впродовж трьох днів, до 8 лютого, закликає людей проводити час без цього пристрою, щоб позбутися фабінгу та номофобії.
Здобувачі освіти Білинського ЗЗСО разом з практичним психологом (Федірцан М. П.) на виховному заході з елементами гри «Мобільні телефони: користь і небезпека» обговорили можливі альтернативні методи проведення вільного часу. Розповіли про своє хоббі. Визначили рівень залежності у себе.
Учні, як мінімум, на деякий час, відволіклися від ґаджетів та провели час із користю.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
ВИХОВНИЙ ЗАХІД ДО ДНЯ БЕЗПЕКИ В ІНТЕРНЕТІ ТА РОСІЙСЬКОМУ КОНТЕТІ НА ЮТУБІ
7 лютого 2023 року – День безпеки в інтернеті. Вчитель інформатики Клепа Андріана Михайлівна провела з учнями 5-11 класів бесіду про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій.
Після повномасштабного вторгнення росії на територію України багато українців відмовилися від російського контенту. Однак російські відео та пошукові запити всеодно потрапляють в топ, тож вчителька провела майстер-клас як прибрати російськомовний контент у Google та YouTube.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Нещодавно до Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 завітав колишній учень, воїн ЗСУ Віктор М. Дорогого гостя зал вітав гучними аплодисментами стоячи.
Під час зустрічі учні дізналися багато нового і цікавого. Відповідаючи на запитання присутніх, воїн в доступній формі розповідав про свої солдатські будні, про солдатську дружбу, подякував учням за їхні зворушливі листи та малюнки, які дарують тепло нашим Захисникам на передовій.
Вшанували хвилиною мовчання і воїнів-земляків, які “душу й тіло поклали за нашу свободу”.
Щирі слова подяки військовому за вірність, служіння Україні та її захист висловили заступник директора з виховної роботи Шмиг М.В., вчитель предмету ” Захист України” Катеринюк В.В. та колишній класний керівник Катеринюк О.М.
Всі присутні подякували матері Віктора М.- Ганні М. за те, що виростила такого сина, який зараз разом з своїми побратимами оберігає наш спокій.
Здобувачі освіти подарували квіти та теплу атмосферу нашому Захиснику.
Наприкінці зустрічі Віктор подарував на згадку учням 10-Б класу велике фото, на якому воїни з прапором, списаним різними почерками, несе в собі частинку душі всіх тих, хто прагне здобути Перемогу.
Довго учні не відпускали нашого Захисника, всі хотіли пригорнутися і обійняти, а на очах у присутніх тремтіли сльози…
Тобі, солдате, я завдячую життям
Настане мир, ви цього дочекайтесь!
Одного лиш ми просимо усі:
” Додому, рідні, ви живими повертайтесь!”
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
В Костилівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів було проведено соціальним педагогом, інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо України на шляху до євроатлантичної інтеграції та перегляд документального фільму В. Кастеллі “НАТО: свій чи чужий?”
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
АКЦІЯ “ДОПОМОЖЕМО ПТАШКАМ ВЗИМКУ”
Сьогодні, 31 січня у 2-А класі Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ст.№2 відбулась акція “Допоможемо пташкам взимку”. Учні виготовили годівнички повні смаколиків для пташок. Зима – важка пора для птахів. Вони страждають не тільки від холоду, але й від голоду. За статистикою із 10 синиць до весни доживають лише 2-3. Учні зробили добру справу і врятували від голоду не одну пташку.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
ВИХОВНИЙ ЗАХІД ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЗАГИБЛИХ ПІД КРУТАМИ “КРУТИ – БІЙ ЗА МАЙБУТНЄ”.
29 січня в Україні вшановують пам’ять героїв Битви під Крутами, яка відбулася 1918 року. Тоді група українських студентів та бійців вільного козацтва (близько 300 осіб), яка захищала УНР, зіткнулася з чотиритисячною армією Міхаіла Муравйова.
Бій тривав до вечора, українці змогли завдати суттєвої шкоди противнику. Після надходження наказу про відступ частина студентської сотні потрапила в оточення, відчайдушно атакувала, але сили були нерівними. Один взвод студентів у сутінках втратив орієнтир і вийшов до станції Крути, яку вже захопили червоноармійці. Ті розстріляли 27 юнаків, молодшим з яких було лише 16 років.
31 січня у Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 проведений виховний захід “КРУТИ – БІЙ ЗА МАЙБУТНЄ”.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
29 січня День пам’яті Героїв Крут – однієї з трагічних і водночас високо легендарних сторінок в історії української визвольної боротьби (1917-1921р. р.) Щороку ми вшановуємо пам’ять молодих героїв, що 1918 року полягли біля залізничної станції Крути, захищаючи Українську народну республіку від більшовицьких загонів.
… “Що з тобою,
де упав ти?!
Зранив голову свою?”
Сумно й гордо
відповів він:
“Так, я впав…
але в бою…”
О. Олесь
До Дня пам’яті Героїв Крут шкільна бібліотека Костилівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів підготувала історичний екскурс “Крути: трагедія та подвиг”
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
29 січня в Україні відзначають 105 річницю,день пам’яті Героїв Крут,який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність України та прикладом для сучасних захисників України.Тоді,105 років тому українська молодь,студенти зупинили на кілька днів наступ більшовиків на Київ – ціною власного життя.Вічна ,світла пам’ять героям!!!Хмелівський клуб спільно із Хмелівською початковою школою провели історичну годину “Вшануємо пам’ять – Героїв Крут”
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
29 січня – День пам’яті героїв Крут – саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. З метою вшанування пам’яті Героїв Крут учні 9-11 класу переглянули фільм: ” Крути 1918″. В фільмі було висвітлено всі деталі події, як кажуть: “Краще один раз побачити, ніж сто разів почути”, учні змогли прожити ті події разом з головними героями фільму. Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі.
Вони – студенти, курсанти, школярі – виявилися у своєму патріотизмові вище за класові інтереси і, коли постала потреба, без вагань віддали молоде життя в ім’я волі свого народу.
В масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невеличка. Вона не є зразком військового мистецтва. Просто це – символ нескореного духу нашої нації.
Нехай пам’ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину.
Слава, слава Україні і її народу, що своїм життям безцінним захищав свободу, що свою самостійність розумом відстояв,- Тричі слава Україні і її героям Слава!!!
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
ТЕМАТИЧНА ЛІНІЙКА ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЗАГИБЛИХ ПІД КРУТАМИ
29 січня в Україні відзначають пам’ять героїв Крут – українських студентів, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році. Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави та зупинили нападника. 30 січня в Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 відбулася тематична лінійка до Дня пам’яті загиблих під Крутами.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
27 січня світ вшановує пам’ять жертв Голокосту. Ця трагедія мала стати пересторогою і не допустити нових злочинів у світі. Але, на жаль, сьогодні, в самому центрі Європи, відбувається геноцид українців загарбницькою фашистською росією…
Здобувачі освіти 9 класу (класний керівник Шемота О.М.) Білинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів вшанували пам’ять всіх жертв Голокосту. Схиливши голови в скорботі, запалили свічечку пам’яті та помолились за упокій невинно закатованих душ….
НІЧОГО НЕ ЗАБУДЕМО!
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Бібліотекарі Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 Ворохта М.В. та Ворохта О.В. оформили тематичну виставку до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту “Голокост – це катастрофа”.
Щорічно, 27 січня, в Україні та у світі відзначається пам’ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 01 листопада 2005 року – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту увійшли до нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау, який став уособленням нацистських злочинів.
Голокост в Україні – це розстріл близько ста тисяч людей, більшість з яких були євреями у Бабиному Яру (м. Київ). Голокост – це систематичні гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генотичного типу як “неповноцінних, шкідливих”.
За загальними оцінками жертвами масового винищення євреїв у світі під час Другої світової війни було приблизно 6 мільйонів осіб, з них 2,5 млн – на території колишнього Радянського Союзу, та 1,5 млн дітей.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
27 січня учні 9 – А класу спільно з класним керівником Слюсарчук С. В. , бібліотекарем Ворохта М. В. та педагогами – організаторами
провели історичний екскурс “Україна єдина, в єдності сила”, присвячений визначним подіям : проголошенню незалежності УНР, Акту злуки – Соборності України та бою під Крутами.
Захід спрямований на формування чіткої громадянської позиції, виховання свідомого патріота та захисника власної землі.
Учасники заходу висвітлювали історичні факти , наводили паралелі з сучасним подіями, декламували патріотичні вірші, співали ” Ой у лузі червона калина”, переглядали історичні відеоролики, створили ланцюг єдності, вшанували пам’ять полеглих український воїнів хвилиною мовчання та запалили свічки пам’яті біля меморіальних дощок загиблих учасників російсько- української війни- випускників школи.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Птахи — наші друзі. Про них складено чудові пісні та вірші, легенди і казки. Неможливо навіть уявити нашу землю без птахів. І сьогоднішня наша презентація проєкту є не тільки пізнавальною, вона допоможе зрозуміти сучасні природоохоронні проблеми. Учні 2-А класу (Новікова Г.М.), об’єднавшись у групи, працювали над реалізацією проєкту «Птахам на допомогу».
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
26.01.2023 р. учитель української мови та літератури Костилівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Томенюк Мар’яна Олександрівна провела показовий урок з української мови у 5-Б класі на тему “Пряма мова. Розділові знаки при прямій мові”. На уроці були використані такі форми роботи як “Мовознавчий футбол”, прийом
“Арт-терапія”, гра “Лото”, прийом “Знайди помилку”, робота в групах, фізкультхвилинка, прийом “Рефлексія”. Вчителька зуміла розкрити тему та досягти мети, легко здійснювала перехід від одного виду роботи до іншого, що стимулювало активну діяльність учнів на уроці. Учні не тільки брали участь у роботі, але й показували реальні знання та прагнення до навчання. Урок пройшов непомітно, легко, цікаво.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
“Фіґлярі” на “SMARTAKIADІ”
26 січня 2023 року команда учнів Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ст.№2 “Фіґлярі” взяла участь у четвертій інтелектуально-розважальній грі “SMARTAKIADA”, яка проходила у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” м.Ужгород.
У грі взяли участь 16 команд освітніх закладів з різних куточків Закарпаття. Наша команда завзято змагалася, застосовуючи вміння аналізувати та логічно мислити. Учні отримали на пам’ять диплом учасника та велику піцу. Щиро дякуємо організаторам за цікаву, веселу та пізнавальну гру, море позитивних емоцій та приємних вражень.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
“МИ – ЄДИНА КРАЇНА”. Під такою назвою бібліотекарем Попович. О. В. Білниського ЗЗСО І-ІІІ ступенів була оформлена книжкова виставка до Дня Соборності України, мета якої – виховувати в учнів любов до Батьківщини, українського народу, патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Сертифікат вдячності та янгола-охоронця з власноруч зібраного пластику отримала сьогодні команда ЕКОДРУЗІ нашого навчального закладу за участь у акції “Ужгород – Херсон або повернення пластикожуя”. У рамках акції учні зібрали та надіслали в Ужгород 1,9кг відсортованих по кольорах кришечок з маркуванням HDPE (2). Продовжуємо сортування вторинної сировини! Закликаємо всіх екосвідомих учнів, педагогів, батьків долучатись до сортування! Сортуємо, щоб ЖИТИ!
     
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
22 січня Україна відзначає День Соборності. Цього дня у 1919 році на Софійській площі у Києві був проголошений Акт злуки Української
Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки.
Кожен з нас є невід’ємною частиною вільної, незалежної, суверенної держави. Кожен з нас несе велику відповідальність за збереження цих найбільших цінностей країни. Особливо це важливо сьогодні, коли йде війна і ми виборюємо цілісність нашої держави!
Пам’ятаймо вічно: в єдності народ непереборний, соборна нація є сильною й успішною, а головне має майбутнє! Ми всі – одна країна, ми всі – єдиний народ!
У єдності наша сила – сила держави.
Слава Героям України!
🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
 
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Україна в нас єдина бережи її, дитино!
Метою формування національної свідомості дітей, виховання в них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України з учнями 1-3 класів (ГПД) Костилівської школи проведено патріотичну годину “Квітуча, вільна і єдина, моя Соборна Україна”.
Діти закріпили свої знання про Україну, як державу зі своєю історією, культурою, народними звичаями та традиціями.
Послухали цікаві легенди про Україну, повторили державну символіку, обговорили, що таке патріотизм та за що вони люблять свою країну.
Україна – це Я !
Україна – це Ти !
Україна – це Ми !
Ми єдина сім’я –
Сестри ми і брати,
Ми з тобою і є УКРАЇНА !
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
20 січня 2023 року в Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 урочисто відзначили День Соборності. Класні керівники 5-11 кл. та класоводи 1-4 кл. провели виховні години на тему “Україна СОБОРНА. Разом до Перемоги!”. Педагог-організатор Рошко М. Ю., бібліотекар Томашук Г. І. та вчитель історії Козурак Г. П. проаналізували доленосні етапи державотворення українського народу під час позакласного заходу “В єдності – сила народу!”
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
22 січня – особлива дата в історії України. У цей день ми відзначаємо два важливих свята – проголошення Української Народної Республіки та Акт Об’єднання українських земель.
З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, людської гідності, формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України, класним керівником Проданюк М.І. у 8-А класі Білинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів було проведено урок державності «Україну я люблю!”
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
У рамках Тижня географії вчителем Маріондою Галиною Павлівною Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №4 було заплановано і проведено різноманітні за формою і змістом заходи: виставка інформаційних плакатів, онлайн олімпіада для учнів (6-11кл.), конкурс “Кращий картограф” (8-11 кл.), позакласний захід “Світ на виворіт”. Галина Павлівна використала індивідуальні та групові види роботи, активні та інтерактивні методи, що мотивувало учнів до тісного співробітництва між вчителем та учнями. Тиждень географії виявився насиченим та цікавим, довів, що географічна наука – корисна у сучасному світі і захоплює своїми цікавими фактами та відкриттями.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
УРОЧИСТА ТЕМАТИЧНА ЛІНІЙКА,
ПРИУРОЧЕНА ДНЮ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ
22 січня український народ щорічно святкує День Соборності України. Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу.
Рахівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2
22 січня ми святкуємо День соборності України – день, який символізує єдність земель України. Це не просто свято, це результат довгої боротьби за свою свободу і права. Тому сьогодні ми бажаємо всім українцям, щоб на жодному рубежі держави не було незаконних вторгнень, щоб люди були добрішими, гуманнішими і відповідальнішими по відношенню один до одного і до своєї країни. 24 січня в Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ст. №2 проведений загальношкільний виховний захід “Україна – єдина країна!”.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
22 січня  український народ щорічно святкує День Соборності України. Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу.
Рахівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
13 січня учні 4-х класів Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів (класоводи Маріонда Г.Ю., Вершлер М. А., Шорбан М.І.) взяли участь у виховному заході “Щедрівка й Коляда в нашу хату загляда”, який організували заступник з навчально-виховної роботи Матічин О. Ю. та педагоги-організатори. Метою якої є допомогти сформувати у дітей уявлення про народні традиції, звичаї та свята різдвяного циклу, ознайомити учнів з обрядами колядування, щедрування та засівання, вдосконалити вокально-хорові навички, артистичні здібності, почуття ритму, збагатити словниковий запас учнів, розвинути усне мовлення, сприяти виховуванню любові та поваги до народних традицій та обрядів.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Проект “Ми йдемо у коляду на підтримку ЗСУ” завершено. Дорогі батьки наших учнів, випускники школи, учителі та всі, хто радо вітав нас у своїх домівках! Прослухавши колядку та щедро заплативши колядникам-педагогиням, ви долучилися до доброї справи, адже саме підтримка з рідних країв так потрібна зараз нашим захисникам. В результаті всі кошти (37 000 гривнів, 50 доларів та 50 євро) передані та вже Сніжана Тулик зробила замовлення. Спасибі за щирість та, головне, віру в те, що все буде добре. Слава Збройним Силам України! Слава Україні та Богу!
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
ФЕСТИВАЛЬ КОЛЯДОК ТА ЩЕДРІВОК “РІЗДВЯНИЙ ПЕРЕДЗВІН”
17 січня 2023 року в Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ст.№2 стартував перший фестиваль колядок та щедрівок «Різдвяний передзвін».
Метою фестивалю є збереження кращих українських традицій та звичаїв. До нього долучилося всі учні закладу – від маленьких колядників до випускників школи.
Усі разом занурились у світ українських колядок та подарували гарний настрій одне одному.
У залі лунали всім відомі колядки «Добрий вечір тобі», «Хай Ісус, мале дитя», «Нова радість стала», «На Різдво Христове від хати до Хати», «Бог ся рождає», а також всіх зачарували старі, рідкісні, всіма забуті колядки «Сумний святий вечір» «Ясінська колядка 1933 року». Не забуваємо реалій сьогодення України. Війна принесла смуток і біль у наші серця, тому звучала колядка «Там во Бахмуті» про ЗСУ та героїчні міста Донеччини.
Дякуємо колядникам за чудове виконання. Дякуємо класним керівникам за підготовку колективів.
Дякуємо Рахівській районній громадській організації Ротарі Клубу «Рахів Центр-Європи» Rotary Club Rakhiv за різдвяні подарунки.
Нехай у ваших серцях Різдво запалить свою іскорку щастя, доброти і любові один до одного, а також принесе мир на нашу неньку Україну.
Христос ся Рождає!
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Колядки та щедрівки – невід’ємна частина святкування Різдва Христового. Вони створюють неповторну атмосферу, духовний настрій і відчуття радості народження Спасителя світу. 16 січня у Білинському ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбувся Благодійний фестиваль “Різдвяний промінь перемоги”, організований класними керівниками 6- Б класу Кабаль М.В. та 7 класу Матічук О.Б. До фестивалю долучились учні 5-11 класів та вчителі. Завдяки батькам та гостям свята заколядували 4802 грн на потреби ЗСУ. Щиро дякуємо всім, хто долучився! Фестиваль подарував усім присутнім масу задоволення, позитивних емоцій та ще раз підкреслив, як важливо берегти традиції та звичаї нашого краю, передавати їх з покоління у покоління та нести крізь віки. Христос Народився!
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Бути спортивним – модно і круто.
Інноваційний український проєкт «Cool Games» започаткований у 2018 році. Він покликаний зробити уроки фізичної культури цікавими і яскравими та сприяти залученню учнівської молоді до рухової активності. Основа Cool Games – це об’єднання учнів з усіх куточків України, командний дух та гендерна рівність.
Сьогодні,14.12.2022 року, ігри проходили між 5-6 класами Білинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів. Учні проявили спортивний характер та волю до перемоги.
4 місце – 5б клас
3 місце – 6б клас
2 місце – 5а клас
1 місце – 6а клас
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
АКЦІЯ «ПОДАРУЙ СОЛДАТУ СВЯТО»
Напередодні Дня Святого Миколая в Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ст. №2 пройшла акція «Подаруй солдату свято». Учні та батьки з небайдужими серцями підтримали наших воїнів та принесли їм в подарунок солодощі, чай, каву, святкові пряники, засоби гігієни і шкарпетки. Маленькі школярі підготували для захисників патріотичні малюнки, браслети, янголят-оберегів та листівки, у яких висловили свої щирі почуття та бажання якнайшвидшого повернення додому з перемогою!
Дякуємо всім небайдужим, хто взяв участь в акції💙💛
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Миколай іде – Різдво веде!
Хмелівська початкова школа Рахівської міської ради
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
13 грудня у освітньому закладі відбулися відкриті уроки з фізичної культури у 7-Б класі (вчитель Яремчук П.П.) та у 5- Б класі (вчитель Капчук Л.М.). Мета відкритих заходів – розвиток основних фізичних якостей та рухових здібностей, підвищення рівня фізичної підготовки учнів. Тема уроку у 7-Б класі – «Волейбол». Завдання: закріпити передачі м’яча двома руками зверху та навчати вибору місця під час прийому м’яча.
У 5-Б класі тема уроку «Баскетбол 3х3» та «Доджбол»(“вибивний”).
Завдання уроку: закріпити техніки різновидів ведення та передачі м’яча у баскетболі та розвиток спритності школярів.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
“АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ”
Андріївські вечорниці, або свято Калити-це одне з найочікуваніших свят саме молоддю!
Марина Василіана Віницька традиційно зустрічається зі своїми учнями 10-А класу цього вечора.
Було все: молитва до святого Андрія Первозванного, колядування, спів патріотичних пісень, ворожіння…Хлопці на вечорницях кусали калиту, дівчатка вгадували імена майбутніх наречених, запалювали свічки.
Таке покоління збереже наші традиції!
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
ПРОЄКТ “FLOWERS4SCHOOL”
Школярі Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ст. №2 долучилися до ПРОЄКТУ “FLOWERS4SCHOOL”. #flowers4school – це благодійний освітній проєкт, спрямований на озеленення Українських шкіл від асоціації квіткових виробників Нідерландів та України. Школярі та працівники школи висадили 1000 морозостійких цибулин тюльпанів, нарцисів, гіацинтів та крокусів на шкільному подвір’ї. Учні сподіваються, що вони розквітнуть навесні, вже у мирній Україні!
Ми щиро дякуємо організаторам Всеукраїнського благодійного проєкту @Flowers4school .
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Уже стало традицією кожен рік проводити тиждень математики, який цього року мав за мету навчити учнів працювати в команді, розвивати логічне мислення, пізнавальний інтерес, творчу активність та допитливість.
Із метою підвищення зацікавленості учнів до занять, поглиблення уявлення про використання відомостей із математики у повсякденному житті, виховання самостійності мислення, наполегливості в досягненні навчальної мети з 5 по 9 грудня 2022 року в Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ст. № 4 проведений математичний тиждень вчителями математики Мороз Л.З. та Дудчук І.В.
Для проведення були задіяні учні 5-11 класів, які були учасниками різних видів змагань. Дудчук І.В. провела відкритий урок у 7 класі на тему «Квадрат суми і різниці двох виразів».
Також, учні 9-11 класів приймали участь у грі «Перший мільйон»», яку проводила Мороз Л.А., де переможці отримали солодкі призи.
Упродовж тижня учні розв’язували кросворди, ребуси, логічні та нестандартні задачі з практичним змістом, що дало їм змогу визначити необхідність знань з математики, фізики та інформатики у житті кожної людини для досягнення вершин власного успіху.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Підсумки І етапу Всеукраїнського заочного
конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!»
На виконання наказу відділу освіти, культури, молоді та спорту Рахівської міської ради № 985/01-16 від 18.11.2022 року «Про проведення І етапу Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» 09 листопада проведений конкурс «Моя країна – Україна”. Учні Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ст.№2 активно взяли участь в даному заході.
Перемогу здобув у номінації «Пейзаж»:
ІІІ місце
Чічак Владислав (10 років), учень Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 за роботу «Мальовничий Рахів», керівник: Деженіцька М.М.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
У рамках тижня права у Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 був проведений турнір з правознавства у 9-А класі (вчитель Катеринюк О.М.).
Вже з перших хвилин із великим захопленням та азартом учні включилися у гру. Вони мали можливість розкрити свої юридичні знання у різних конкурсах. Свою ерудицію, обізнаність у знанні юриспруденції, ораторські здібності, команди мали можливість продемонструвати під час конкурсів: “Інтелектуальний штурм”, “Феміда”, “Юридична консультація”, “Чорна скринька”.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Сьогодні всі українці борються за перемогу, кожен на своєму фронті працює задля мирного та щасливого майбутнього на нашій квітучій Україні.
Учні 8-А та 8-Б класів разом з класними керівниками Проданюк М.І та Анпілоговою С.А. організували та провели Благодійну лотерею в Білинському ЗЗСО І-ІІІ ст.
Висловлюємо щиру подяку підприємцям с.Білин: Шміляк Івану, Ключкович Світлані, Харбака Марії за солодкі призи для наших учасників. Майстрам манікюру Кабаль Надії, Кокирч Тетяні за безкоштовні сертифікати. Вчителю фізкультури і фітнес-тренеру Лазоряк М.Ю. за 6 безкоштовних сертифікатів на фітнес-тренування. Майстру-перукару Томашук Віталії В. за безкоштовний сертифікат на перукарські послуги. Вчителям англійської мови і математики за безкоштовні індивідуальні уроки. Також, всім учням восьмих класів, які власними руками готували солодкі сюрпризи.
Спільними зусиллями вдалося зібрати кошти в сумі 5515 грн. Частина коштів, 2700 грн., було скеровано на бладійну акцію: “Миколай й до тебе прийде, мій солдате” та 2815 грн. волонтеру с.Білин Шемота Оксані Миколаївні на потреби ЗСУ.
Разом ми сила!!!
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
У вихованні молодших школярів великої уваги потребує формування патріотичних рис їхнього характеру: навичок, поведінки, витривалості, чуйності, доброти і милосердя.
9 грудня в Білинському ЗЗСО І-ІІІ ступенів в рамках Всеукраїнської гри “Сокіл” ( “Джура”) у нашому закладі відбулась урочиста лінійка з учнями 1-4 класів з нагоди дня Збройних Сил України.
Кожен рій продемонстрував високий рівень підготовки, патріотизм, злагодженість дій та високий потенціал розвитку на майбутнє.
Щиро дякуємо всім!
Правильно організоване національно-патріотичне виховання формує повноцінну особистість.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
І етап Всеукраїнського конкурсу “Новорічна композиція” та “Український сувенір” в Костилівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів.
До конкурсу долучилися учні та педагоги закладу. Конкурс проводився з метою розвитку творчих здібностей дітей, виявлення талановитої учнівської молоді, формування в учнів дбайливого ставлення до природи та збереження традицій. Переможцями І етапу стали такі учні: Вечеринюк Софія 10-Б клас, Сусак Поліна 6-А клас, Сусак Юліанна 7-А клас керівник Вечеринюк Марина Василівна. Годинко Денис 5-А клас, Біроваш Іван 3-А клас керівник Друляк Надія Миколаївна. Даниш Юрій 5-А клас керівник Даниш Віра Юріївна. Брехлійчук Давид 5-Б клас керівник Томенюк Олександра Іванівна. Учні 7-А класу, виготовлення патріотичних ангелочків для ЗСУ, класний керівник Тодер Марія Онуфріївна.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Дружина юних рятувальників-пожежних у складі:Беркела Артем, Вершлер Василь, Сутормін Богдан, Ілєнко Дмитро,Томенюк Софія, Буржунецька Уляна -10 клас і їх куратор вчитель іноземної мови Штефура М.В. провели у 3-х класах ЗЗСО #1 інформаційну годину “Правила пожежної безпеки”.Під час інформаційної години діти ознайомилися з правилами поведінки під час пожежі,брали активну участь у вікторині і задавали свої питання.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Одним із найулюбленіших у народі свят завжди був і є день Святого Миколая. Українці з давніх часів вважають цього Святого заступником простого люду (до речі, його ім’я в перекладі з грецької означає «перемога народу»). У нас Святого Миколая називають «скоропомічним» — адже він завжди спішить на допомогу потребуючим.
Сьогодні, напередодні свята в Костилівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів класний керівник Орися Молдавчук з учнями 5-Б класу провела виховну годину “Спішить до нас Святий Миколай”.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Морозні дні вже почалися в нашім краї. Саме в цей період беззахисними стають птахи, що залишилися зимувати в нас. Тому учні 1-А класу (з класоводом Мейгеш М.І.) підтримали природоохоронну акцію “Щедра годівниця”. За допомогою батьків виготовили годівницю, а потім наповнили її зерном та підвісили на території школи. Таким чином учні продемонстрували необхідність збереження зимуючих птахів, бажання допомагати їм, повагу та бережливе ставлення до природи.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
7 грудня відзначають День української хустки.
Здавна хустка була українською народною прикрасою, яка зберігала в собі традиції.
Хустка – це символ нашого народу, вона оберіг, що символізує любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм.
В рамках відзначення Дня української хустки, учні ГПД Білинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів взяли участь у флешмобі «Зроби фото з хусткою».
Тож, відроджуймо, поважаймо наші українські традиції. Це генетичні скарби нашого народу.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
7 грудня у світі відзначають День української хустки.
Адже хустка – це символ нашого народу, вона – оберіг, що символізує любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм.
Тож, відроджуймо, поважаймо наші українські традиції – це генетичні скарби нашого народу! (Хмелівська початкова школа)
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
3 грудня цього року (22 листопада за старим календарем) виповнилось 300 років від дня народження мислителя, філософа, письменника, педагога, великого сина українського народу Григорія Савича Сковороди.
Проходить час, але актуальність його творів не змінюється, і є корисною для всіх поколінь, адже кожен знаходить щось для себе.
Він був диваком, але речі, які його хвилювали – вічні, а тому актуальні і зараз. Він і через три сотні літ залишається нашим сучасником, чиї мудрі поради допомагають і ще будуть допомагати нашому народу. Прилучитися до його мудрості, світлого поетичного слова – корисна справа і для нас.
Підсумком вивчення біографії та творчості письменника став проведений у читальній залі бібліотеки вечір-портрет «Геній духу і слова» та вікторина, в якій взяли участь учні 9-х класів ЗЗСО №1 м. Рахів разом з вчителями української мови та літератури Новаківською Тетяною та Ангеліна Немеш. Учні демонстрували своє пізнання філософії Григорія Сковороди через обговорення крилатих висловів автора, ділились враженнями з вивченого, декламували вірші поета. Охоче відповідаючи на питання вікторини, показали глибокі знання біографії і творчості Сковороди.
Високий рівень знань ще раз підкреслює актуальність та значимість творчості письменника для сучасної учнівської молоді, а також високий професіоналізм наших педагогів.
У своїх філософських працях Григорій Савич обстоював ідею рівності між людьми, права кожного, незалежно від соціального становища на щастя і волю, вважаючи волю найвищим досягненням людини. Шлях до ідеального суспільства він бачив у вихованні нової людини через самопізнання, доступне їй завдяки розуму і внутрішньому чуттю.
Тож читаймо, пізнаваймо, розуміймо! Плекаймо нашу молодь, адже вона – наше майбутнє!
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ
Соціальне середовище – це суспільство, в якому всі ми живемо, і кожен свій день проводимо в оточенні інших людей. Немає на світі однакових людей. Люди відрізняються фізичними даними, розумовим розвитком і здібностями, характерами, смаками, уподобаннями, темпераментом. Але всі вони мають бажання жити, любити, відчувати себе потрібними сім’ї, своєму колективі, суспільстві. З метою виховання в учнів закладу толерантного ставлення до людей з інвалідністю, доброзичливого відношення, вміння співчувати людині, бажання прийти на допомогу, соціальний педагог Кравченко Леся Юріївна провела годину спілкування з учнями 6,8 класів присвячену Міжнародному Дню людей з інвалідністю, який щороку відзначають 3 грудня. Учні переглянули відеоролик, у якому дізналися чому людей з інвалідністю не можна називати інвалідами, як люди з порушенням зору справляються в житті, як глухі люди спілкуються між собою та інші. Школярі згадали видатних особистостей світу та України, які попри свої фізичні обмеження досягли неймовірних висот в науці, спорті та музиці. Учні зробили висновок, що толерантність кожного з нас, милосердя та увага допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
День Збройних Сил України відзначається щорічно 6 грудня. Це свято завжди відзначалося з гордістю та пошаною, але у 2022 році під час повномасштабної війни його важливість зросла ще більше. ЗСУ — це меч і щит України, наша опора і захист. Найкращі сини і дочки України борються в Збройних Силах за незалежність і свободу своєї Батьківщини.
6 грудня учні 9-Г класу (класний керівник Лета М. І.) підготували свято до Дня Збройних Сил України. Під час заходу учні показали свою повагу до ЗСУ та висловили свою надію на перемогу над ворогом. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять про загиблих мирних жителів та військових у цій війні. Учні переглянули презентацію “Герої Рахівщини”, які своє життя віддали за наше майбутнє. На захід були запрошені військовослужбовці Катеринюк Володимир, Йонаш Іван, Легач Степан, яким школярі висловили свою подяку та побажали мирного неба. Всі присутні мали змогу заспівати сучасні воєнно-патріотичні пісні та взяти участь проведенні різноманітних конкурсах.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
СВЯТО “КОЗАЦЬКІ ЗАБАВИ” – РОЗПОЧАТО
6 листопада в спортивному залі Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ст.№2 стартувало спортивне свято “Козацькі забави”, приурочене Дню Збройних сил України. Мета свята національно-патріотичне виховання підростаючої молоді. Розпочали конкурс команди (рої) 5-А, 5-Б класів. Програма змагань складалася з восьми конкурсів, в яких команди активно взяли участь. За результатами змагань перемогу здобула команда 5-Б класу “Запорізькі козаки” (56 балів), команда 5-А класу “Кіборги” зайняла друге місце (51 бал).
У змаганнях надалі візьмуть участь:
07.12. 2022 команди 6-А, 6-Б, 6-В класів;
08.12. 2022 команди 7-А, 7-Б, 7-В класів;
09.12.2022 команди 8-А, 8-Б, 8-В класів
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Тиждень “Ми – проти насилля!” Бесіда ” СНІД”.
Виконала Волощук Марина (Хмелівська початкова школа).
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») – важлива складова щодо формування ціннісних орієнтирів, громадянської самосвідомості та готовності щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України на прикладах героїчної боротьби українського народу за самовизначення і творення власної держави. Сьогодні, 6-го грудня, рої 8-11 класів взяли участь у змаганнях, присвячених Дню Збройних Сил України. Програма складалася із конкурсів військово-спортивного спрямування: конкурсу строю та маршової пісні “Впоряд”, та змагань із армспорту.
АРМРЕСЛІНГ: дівчата
Томашук В.- 3 місце
Старицька Х. – 2 місце
Гудем’ юк В. – 1 місце
ЮНАКИ: вагова категорія 65кг
Колачук Т. – 3 місце
Сагайда М. – 2 місце
Шміляк М. – 1 місце
Вагова категорія – 70+
Магас І. – 3 місце
Проданюк М. – 2 місце
Ластовецький Б. – 1 місце
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
В Україні триває Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою і проводиться з 25 листопада по 10 грудня.
6 грудня – день вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі. Саме після трагічних подій цього дня, чоловіки Канади в 1991 році започаткували Білу Стрічку як символ активізму проти насильства над жінками та дітьми.
У 10-В класі (Рахівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1), класний керівник Рогожан М.І., провела виховну годину на тему “Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі”. Здобувачі освіти переглянули відеоматеріали про ці трагічні події.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
В рамках акції “16 днів проти насилля” 2 грудня з учнями 9-В класу (класний керівник Беркела Л.Р.) проведено тренінг “Конфлікт. Шляхи вирішення конфліктів”. Мета заходу – сприяти формуванню навичок ведення конструктивного діалогу. Шкільний психолог Носа В.Ю. познайомила учнів з поняттями “конфлікт” і “спілкування”, дала уявлення про різні види конфліктних ситуацій і стилі вирішення конфліктів, стратегії поведінки при певних ситуаціях, поглибила розуміння зв’язку спілкування і конфлікту, саморозуміння шляхом виявлення свого власного стилю, характерного для поведінки в конфлікті, пропагувала в учнів доброзичливе ставлення одне до одного.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
1 грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом в Рахівському ЗЗСО I-III ступенів №4 проведені години спілкування «Скажемо СНІДу – НІ», під час яких діти більше дізнались про СНІД та способи поширення цієї страшної хвороби. Учні 3-А класу та їхній класовод Сітчіхіна Олена Миколаївна виготовили червоні стрічки, які є символом боротьби зі СНІДом. Класовод 3-Б класу Ковач Ірина Степанівна провела з учнями годину спілкування “СНІД. Профілактика та шляхи зараження”. Учні 6-А класу, разом зі своїм класним керівником Колачук Іванною Іванівною, вивчили тему “Стоп СНІД”. Соціальний педагог Брана Марина Іванівна провела практикум та зосередила увагу учнів на лікуванні від важкої хвороби, яку часто називають “Чума XXI століття”. Педагог-організатор нашого навчального закладу організувала виставку стіннівок: «СНІД: знати, щоб жити». Сподіваємось, що проведення подібних заходів допоможе учням захистити самих себе, адже найкращий захист – це проінформованість. Тож бережіть себе і будьте здорові!
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Щороку 3 грудня разом зі світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю, тому учні 9-Б класу Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 (класний керівник Севч Галина Олексіївна) провели для паралелі класу відкритий вихований захід про людей з особливими потребами. Школярі дізналися про відомих світових діячів з обмеженими можливостями, які досягли величезних успіхів у музиці, спорті, науці, модельному бізнесі тощо. Учні усвідомили, що можна досягти недосяжного, якщо поставити собі ціль і впевнено йти до її досягнення.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
НЕ ДОПУСКАЙ НАСИЛЛЯ НАД ІНШИМИ!
У рамках тижня протидії булінгу класним керівником 6-А класу Білинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Рахівської територіальної громади була проведена виховна година з елементами тренінгу.
Метою даного заходу було підвищення обізнаності про наявне насильство серед дітей, як діяти у разі виникнення такої ситуації, а також емоційно зблизити учнів.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
“Головне – відчути своє місце у світі та бути тим, що тобі по серцю”, – писав український філософ-містик, богослов, поет, педагог Григорій Сковорода. Цього року Україна відзначає 300-річчя з дня його народження, тому учні 10-11 класів Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №3 підготували позакласний захід “Світ Сковороди” для старшокласників та учителів школи. ЗДВР Козурак ГП розказала присутнім цікаві факти із життя митця, презентувала відео, а бібліотекар школи Томашук ГІ, як завжди, – книжково-ілюстративну виставку.
“Добрий розум робить легким будь-який спосіб життя”. Григорій Сковорода.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
3 грудня 2022 року в Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 Рахівської міської ради виповнюється 300 років з дня народження Григорія Сковороди – видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога.
З нагоди 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди в освітньому закладі шкільні бібліотекарі Ворохта М.В. та Ворохта О.В. оформили тематичну виставку літератури “Світ ловив мене, та не спіймав”. З робіт обдарованих учнів створено  виставку малюнків-ілюстрацій до байок Григорія Сковороди (керівник Ворохта М.М.).
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

Акція ” 16 днів проти насильства”

Першого грудня  вчитель історії Костилівської ЗЗСО І-ІІІ ст. Миланюк І. Д. провів із учнями 8-А та 8-Б класів лекцію, приурочену акції ”16 днів проти насильства”. Педагог ознайомив учнів з історією походження акції, проаналізував статистику проблем насильства в Україні та повідомив учнів куди звертатись за допомогою, якщо стали жертвою домашнього насильства.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

Зустріч з провідними фахівцями Карпатського біосферного заповідника

30 листопада в День пам’яті втрачених  видів до ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 завітали  провідні фахівці Карпатського біосферного заповідника Ельвіра Ангер та Тетяна Крючкова.  Вони представили учням 8-Б класу презентацію  про  зниклих і зникаючих видів тварин. Школярі мали змогу практично  співставити розміри давньої осетрової риби (4 м)  із кількості учнів. Свої теоретичні знання учні проявили під час  екологічної гри “Ланцюги живлення в природі”.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

28 листопада в рамках міжнародної акції “16 днів проти насильства” та з метою захисту прав і свобод, формування у дітей ціннісних життєвих навичок та моделей поведінки у Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 проведено інформаційно-освітню годину спілкування з учнями 6-Б класу “Ми проти насильства”.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

У рамках акції «16 днів проти насильства», яка триває з 25 листопада по 10 грудня 2022 року, у Рахівському ЗЗСО I-III ст. N4 учні 5-Б класу, разом із класним керівником Климпуш Ольгою Павлівною, намалювали стіннівку та взяли участь в акції “Наші долоньки проти насилля”. Класний керівник 10 класу Маріонда Галина Павлівна провела квест “Ми проти насилля”. Бажаємо всім миру та життя без насилля.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

В рамках акції: “16 днів проти насилля” 25.11.2022 року в Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №3 соціальним педагогом Катеринюк О.Ю. та практичним психологом Климпотюк Г.Ю. було проведено годину спілкування: “Що таке насильство?” з учнями 6-Б класу.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

25 листопада у ЗЗСО №1 відбувся захід “І плакала свіча в скорботі”, приурочений до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. Метою заходу було поглибити знання дітей про трагічні події цих років та прагнення зберігати в пам’яті історію рідного народу. Учні 8-В класу (класний керівник Носа В. Ю.) розповіли про цю трагічну сторінку історії України, вшанували хвилиною мовчання жерт Голодомору та закликали присутніх пам’ятати і не забувати всіх несправедливо загиблих, а також долучитися до щорічної Всеукраїнської акції “Запали свічку” у суботу о 16:00 годині.
Учні мали змогу ознайомитись з тематичної виставкою “Чорні крила голодомору”,  яку підготували бібліотекарі закладу Ворохта М. В. та Ворохта О. В.  Під час заходу вчитель історії Слюсарчук С.В. розповіла історичні факти про ці чорні сторінки українського народу.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

Благодійна акція

24 листопада у Костилівському ЗЗСО І – ІІІ ст. пройшла благодійна ярмарка. Вилучені кошти – 12779 гривень – будуть використані на підтримку ЗСУ. Ця подія об ‘єднала учнів, батьків, вчителів. Велика подяка батькам наших учнів за допомогу у проведенні ярмарки, адже безліч смаколиків на столах, а також змога їх купити – заслуга батьків. Учні початкових класів були активними покупцями. Не відставали від них і вчителі. Нехай світло наших душ ніколи не згасне! До перемоги тільки разом!

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

Тиждень безпеки дорожнього руху

24.11.2022 року учні Костилівського ЗЗСО І-ІІІ ст. долучилися до проведення Єдиного національного уроку з безпеки дорожнього руху, що проходив в рамках Тижня безпеки дорожнього руху в Україні. Учитель основ здоров’я Вечеринюк Марина Василівна та класний керівник 7-Б класу Гомонай Інна Іванівна провели з учнями гру-вікторину з правил дорожнього руху на тему ”Усім треба знати, що на дорозі не варто жартувати”. Учні класу, які поділилися на дві команди ”Світлофор” і ”Регулювальник”, були надзвичайно активні під час проведення заходу. Вони повторили, узагальнили та систематизували знання про правила дорожнього руху та дорожні знаки, правила поведінки пішоходів при переході вулиць та перехресть, виконували ситуаційні завдання, застосовували набуті знання для вирішення різноманітних завдань. У підсумку обидві команди набрали однакову кількість балів, що свідчило про ерудицію і глибокі знання учнів. Кожен здобувач освіти усвідомив, що найцінніше – це життя людини, а знання правил дорожнього руху, увага, обережність на дорогах є запорукою не лише власної безпеки, але й безпеки всіх учасників дорожнього руху. Також з метою активізації роботи з попередження дитячого дорожно- транспортного травматизму вихователь ГПД Борис Мар’яна Миколаївна провела з учнями 4-6 класів заняття, де вихованці виготовляли з пластиліну дорожні знаки. Під час бесіди з елементами вікторини ”Правила дорожнього руху знай і завжди їх пам’ятай” діти демонстрували глибокі знання правил дорожнього руху. Використання різноманітних форм і методів роботи на занятті дозволило їм проявити активність і творчість.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

ТЕМАТИЧНА ЛІНІЙКА ДО ДНЯ ПАМ‘ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ (Рахівський ЗЗСО №2)
Щороку в останню суботу листопада ми вшановуємо пам’ять про мільйони людей. Мільйони закатованих і замордованих українців. Жінок, чоловіків, літніх людей. Мільйони дітей. У 1921, 1922, 1923 роках, у 1946, 1947-му та в найчорніші 1932-1933 роки.
28 листопада в закладі проведена тематична лінійка в пам’ять за загиблими під час геноциду українського народу.
Вічна пам’ять жертвам голодоморів.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
21 листопада 2022 року з нагоди Дня Гідності та Свободи в Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 вчитель історії Козурак Г. П. та педагог організатор Рошко М. Ю. провели позакласний захід «Майдан: еволюція суспільного спротиву».
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи.

У вівторок, 22 листопада, з учнями 10-А класу ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 (класний керівник Кус А.І.) було проведено виховну годину “Україна – країна нескорених!ˮ. Учні переглянули презентацію «Подвиг Небесної Сотні. Подвиг воїнів ЗСУ» та соціальний відеоролик «Люди творять історію. Небесна Сотня» (https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1_bmb2UpymcTDIkVR5BIQTrFPTAYY2Rac ). Обговорили про цінності, які відстоювали учасники українських революцій, та за які сьогодні воюють захисники і захисниці у російсько-українській війні, а саме: незалежність та територіальна цілісність, волю, соборність, гідність України та українців.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Традиційно в Діловецькому ЗЗСО І-ІІІ ст. проводиться тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.
В рамках Тижня класними керівниками були проведені тематичні уроки та бесіди на тему «Правила для пішоходів», «Учасники дорожнього руху та умови безпеки пішоходів», «Безпека дорожнього руху – це життя!» з використанням відеопрезентацій та навчальних мультфільмів.
18 листопада відбувся єдиний національний урок “Безпечна дорога додому”.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Ходить осінь по садках, ходить усміхається.
Ніби в казці швидко так кольори міняються!
Сьогодні в 1-А та 1- Б Білинського ЗЗСО І-ІІІ ст. ( класоводи Мартиш М. М та Мейгеш М. І.) традиційно в цю пору року відбулося цікаве, творче та веселе дитяче «Свято осені». Яскраві осінні барви об’єднали усіх учнів,які охоче та від душі розважалися . Усі дітки із задоволенням співали пісні,танцювали, розказували вірші,прославляючи осінь за її красу та врожаї.
Завітала до учнів і сама щедра Осінь,яка порадувала малят іграми,загадками,піснями і солодкими гостинцями. Гостей зібралося чимало,свято пройшло весело й цікаво. Всі отримали безліч позитивних емоцій.
 
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
У п’ятницю, 4 листопада 2022, учні 5-8 класів Костилівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів взяли активну участь у шкільному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”). На грі були представлені класи-рої, які відрізнялися своїм прапором, емблемою. Вихованці представляли свій рій девізом, речівкою та піснею. Під пильним оком журі проводилися змагання між класами-паралелями. В кінці змагань були визначені призові місця роїв, які були нагороджені грамотами, а усі інші – подяками за активну участь.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
18 жовтня Урочисте зібрання куреня “Калина”( в рамках військово- патріотичної гри”Сокіл” Джура)”В єдності наша сила, в силі – ПЕРЕМОГА”, присвячене Дню Захисників та Захисниць України, Дню Українського козацтва, 80 річниці утворення УПА. Ми й не знали, що так її любимо,
Все дивились на Польщу на Чехію,
Емірати, Єгипет з верблюдами…
А про неї все думали зверхньо ми.
Ми й не знали, що так її любимо,
Хоч пишалися нею, красунею:
Запашними садами квітучими,
Гір Карпатських трембітами-сурмами.
З’ясувалось, насправді – ми в захваті
Від ланів з золотавими хвилями,
Матіоли вечірнього запаху –
Ми від цього ставали щасливими.
Ми й не знали, що все в ній – найкраще нам,
Найрідніше для серця і погляду,
Що за місто, село, кожне селище
Ми благатимемо слізно Господа.
Ми й не знали, що так її любимо,
Що так в серці вона нам болітиме,
Коли ворог задихає згубою
Й кров проллється бурхливими ріками.
Калинову красу потоптали їй,
Вишиванку споганили чоботом.
Нечестиве нашестя, злі варвари!
Закривавлена ненька, сплюндрована…
Але ворог не знав, з ким він бореться.
Думав, буде не битва – прогулянка.
Та моя Україна – нескорена!
Кров зітерла з лиця, в берці взулася,
Камуфляж зодягла замість вишивки,
До Святого Отця помолилася,
Взяла Біблію – зброю Всевишнього,
Злому ворогу не покорилася!
Ми прозріли – ми дуже цінуємо
Кожним містом, а також людиною;
Зізнаємось – ми так її любимо,
Ми пишаємось Україною!
О, Господь, уквітчай перемогою
Нашу неньку, Тобою даровану!
В кожне місце прийди з відбудовою,
Прийди з миром Твоїм, із добробутом!
Ми за неї Тобі, Боже, дякуєм
Й благодаті для рідної просимо.
Ти для неї стань захистом й якорем,
За країну молитви приносимо!
Вірим серцем, що Ти не забаришся,
Прийдеш з радістю, зі свободою!
Хай Твоє святе Ім’я прославиться
По землі усій, між народами!
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Працівники Центру науково-технічної, дитячої та юнацької творчості Рахівської міської радипродовжують реалізовувати проєкт «Спільно твоя підтримка поруч» ГО «Культурна платформа Закарпаття» спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), який стартував у Закарпатській області з червня місяця 2022 року. Програма проекту має на меті об’єднати зусилля з місцевими органами влади, громадським сектором для підтримки, відновлення дітей, молоді 7-17 років шляхом різноманітних майстер-класів та воркшопів, також надати мультиспекторальну допомогу сім’ям із дітьми, що постраждали від війни.
В програмі задіяні і тісно співпрацюють менеджер локації – Глушманюк Марина Василівна, психолог – Попенко Наталія Федорівна, митець/автор майстер-класів – Мартин Михайло Михайлович. Наразі були проведені майстер-класи «Прапор України», «Український орнамент» з використанням різних технік різьблення. В процесі проведених заходів учні та вихованці проявляли свою креативність, творчість, винахідливість, сміливість отримали незабутні враження та позитивні емоції.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Акція “Подаруй тепло захисникам”, “Козацькі забави”, звіт роїв куреня ім. Мазепи, виставка “Дари осені” – ось неповний перелік тижня перед осінніми канікулами у Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ст. №3, який розпочав цикл заходів національно-патріотичного спрямування в рамках гри «Сокіл (Джура)». Цього року основним напрямком роботи козацьких роїв буде «Добре діло», тому педагогічний колектив і учні провели благодійну акцію «Подаруй тепло захисникам». Було зібрано 15.300 грн., за які придбали 18 наборів термоодягу для наших військових. Також 21 жовтня між роями відбулися спортивні змагання «Козацькі забави». Переможців було нагороджено під час урочистого огляду роїв. Кожен рій виголосив речівку та проспівав патріотичну пісню. Фінальні змагання між роями заплановано на квітень 2023 р., які включають звіт рою («Добре діло»), спортивні змагання, історичні вікторини та практичні навички по наданні домедичної допомоги (конкурс «Рятівник»). Дякуємо всім за активну підтримку благодійної акції та учням, які підготували листівки і сувеніри нашим захисникам. Разом до ПЕРЕМОГИ!