▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
У Всесвітній день працівників культури і аматорів народного мистецтва, учні 5-Г класу Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 відвідали музейну кімнату Рахівського будинку культури. Ознайомилися з реквізитами гуцульського старовинного побуту. Отримали незабутні знання та враження. Класний керівник: Семенюк В.М.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Одна з основних стихій Всесвіту – ВОДА. Не можна посперечатися з тим фактом, що вона життєво необхідна людству і всьому живому. Адже ВОДА – це джерело життя, а, можливо, і є саме життя!
Тому щороку 22 березня ми відзначаємо Всесвітній день води!
Для привертання уваги діток до даної теми вчителька географії Андращук О.Ю. провела з учнями 5-их класів інформаційно-пізнавальний захід «День водних ресурсів». Учні повторили, в яких станах перебуває вода, де міститься, яку має хімічну формулу. Дізналися хто й скільки споживає води, проявили кмітливість, відповідаючи на питання. Створили плакат «Вода – джерело життя», щоб завжди пам’ятати про те, що воду потрібно берегти.
А на завершення заходу переглянули мультфільм «Капітошка».
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Щороку 21 березня у Всесвітній день людини з синдромом Дауна тисячі людей одягають різнокольорові шкарпетки – як символ додаткової хромосоми. Таким чином, люди на собі відчувають, як це бути особливим, не таким, як усі, а друзям і колегам пояснюють чому вони так одягнуті.
Дата 21 березня – не випадкова, вона символізує унікальну для людей із синдромом наявність копії однієї з хромосом 21-ї пари. У більшості людей – їх 46, а в тих, хто має цей синдром, – 47.
В честь цього дня, з учнями 2-Г класу було проведено виховну годину «Трохи інші, проте, такі ж» (класний керівник Севч О.В., асистент Штефура В.Ю.). Також учні класу долучилися до флешмобу
#шкарпетуйся присвяченого цій даті і зробили тематичні світлини у розпарованих шкарпетках, аби підтримати свою однокласницю Михайлову Анастасійку, яка народилася з таким синдромом, та щоб показати, що бути інакшим – це нормально.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
20 березня у Всесвітній день Землі класовод 4-В класу Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 Шорбан Марія Іванівна спільно з педагогом-організатором Бироваш М.М. провели бесіду про цю важливу дату. Школярі розгадали кросворд. За допомогою лепбука “Земля – наш спільний дім” учні вчилися правильно сортувати сміття. Дізналися, за який період часу розкладається сміття. Зачитали та проаналізували прислів’я і правила поведінки в природі. Наприкінці заходу зачитали “Обіцянки природі” та розмалювали вітальні листівки Землі.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Обереги мої українські, –
Ви прийшли з давнини в майбуття.
Рушники й сорочки материнські
Поруч з нами ідуть у життя.
Нам любов’ю серця зігрівають –
Доброта й тепло в них завжди.
Вони святість і відданість мають,
Захищають від лиха й біди.
Скільки ніжних слів придумав народ, щоб висловити свою гарячу любов до землі, де народився і живе. Кожна людина повинна завжди пам’ятати, звідки вона родом, глибоко знати історію свого народу, рідну мову, звичаї, обряди, обереги. Саме з цією метою, 16 березня у нашому навчальному закладі проведено відкритий виховний захід “Оберіг як символ любові та незрадливості українського народу”, який організувала вихователь групи продовженого дня Сас Наталія Василівна. Цікаве і змістовне свято сприяло не тільки творчій, а й пізнавальній повчальній діяльності всіх присутніх.Гостей свята зустрічали хлібом та сіллю. Вихованці подорожували у чарівний світ рідних оберегів, які сягають сивої давнини, одвічних традицій:виразно декламували вірші, співали пісні, розгадували загадки, ділилися намистинками усної народної творчості.Всі присутні дізналися про обереги національного відродження, які символізують достаток, невичерпну людську доброту, щирість, привітність, гостинність. Минається все, але незмінними залишаються батьківська хата, мамина пісня, бабусина вишиванка, чисте джерело наших душ-криниця, кетяги калини, які “вічними ліхтариками” будуть освітлювати життєвий шлях майбутніх поколінь.Саме ці незабутні обереги замалювали вихованці наприкінці заходу та, демонструючи їх, проспівали пісню “Україна – це ти”.
Дякуємо учням та Наталії Василівні за чудовий настрій та море позитивних вражень.
Рахівський ЗЗСО І-ІІІ степунів №4
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Команда ” Юні лісові рейнджери” разом з керівником- Пекарюк О.О. взяла участь у навчальній екскурсії екологічною стежкою “Поважай природу” у Карпатському біосферному заповіднику. Пройшли 9 етапів екостежки, ще раз закріпили правила гарного дозвілля на природі, яких повинні дотримуватись всі:
-знай куди йдеш (пригадали вміння роботи з картою по маршруту подорожі);
-залишайся на стежці (спробували пройти по канату, щоб зрозуміти що кожен крок впливає на рослинність, ареали поширення тварин, ерозію ґрунту);
-мінімізуй вплив кемпінгу (правила таборування та спеціально відведені місця для них);
-зберігай чистоту природи (приділили увагу екологічно свідомим туристам, які дбають про чистоту навколишнього середовища та не беруть із собою вторинну сировину, яка не розкладається, може бути небезпечною для тварин. Натомість екосвідомі громадяни використовують екологічний посуд, екоторбинки, та прибирають за собою місце кемпінгу);
-розводь вогнище відповідально (повторили правила поводження з багаттям під час кемпінгу);
-вияви повагу (будь що знайдене на природі, повинно залишитися там);
-поважай диких тварин, бо під час екскурсії ти в гостях у їх домівці;
-поважай інших відвідувачів, будь готовим прийти на допомогу;
-зважай на захист худоби (запам’ятали що турбувати отари овець чи великої рогатої худоби не слід).
Також рейнджери пройшли інтерактивні ігри “Знайди домівку”, та “Розстав знаки правил поведінки на природі”, “Вузька стежка”. Навчальна екскурсія продовжилась екопікніком в альтанці біля “Водоспаду здоров’я”. Кожен учасник отримав цінний подарунок: екостакан, екотарілку, каримат
туристичний, а для організації чаювання під час походів- казанок з підставкою. На завершення відвілали також Музей екології гір. Висловлюємо щиру вдячність всім працівникам Карпатського біосферного заповідника за співпрацю, за розвиток біосферної справи, за екологічну позицію, за кемпінг та подарунки.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
КАРПАТСЬКА УКРАЇНА
84 роки тому — 15 березня 1939 року — Карпатська Україна оголосила свою незалежність від Чехословаччини. Сойм ухвалив Конституцію, державну мову — українську, синьо-жовтий прапор та національний гімн “Ще не вмерла України…”. Президентом Карпатської України обрали Августина Волошина.

Невеликому Закарпатському краю судилось відіграти вагому роль в історії українського державотворення. Навіть короткотривале існування цієї держави стало символом національних прагнень всього українського народу. Адже певні події, а також вчинки окремих людей можуть переважити навіть наступ багаточисельної армії і вдихнути нове життя в національну ідею. Таким видається постання Карпатської України, яка заявила на весь світ про наміри українців жити у самостійній соборній державі

15-17 березня в Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 проведені тематичні уроки історії та виховні години, приурочені Карпатській Україні.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Народний поет, національний пророк, заступник знедолених, великий патріот…
Хоч минуло вже 209 років від дня появи на світ Тараса Шевченка, його твори хвилюють, навчають. Адже майже кожна сторінка «Кобзаря» – заклик любити свій народ і край.
Під час Шевченківського тижня вчителька Діловецького ЗЗСО І-ІІ ступенів Дудчук М.П. провела відкритий урок з української мови «Узагальнення вивченого з теми «Прикметник» (на основі творів Шевченка Т.Г.) у 6-А класі.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Доблесні воїни ЗСУ – сила і гордість нашої Батьківщини. Українські військові довели, що вони найвідважніші, найдосвідченіші, найпрофесійніші воїни у світі. Бажаємо кожному захиснику і захисниці повернутися додому цілими і неушкодженими, і принести з собою перемогу!
Сьогодні, 16 березня 2023 року учні перших класів Білинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів мали зустріч з нашим захисником Андрієм Гузієком – татком учня 1 -Б класу. Разом з ним вшанували пам’ять загиблих воїнів та заспівали Гімн України.
– Ми воюємо для того, щоб ви мали мирне, спокійне дитинство,-сказав захисник.
Діти подякували всім воїнам в особі Андрія.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
28 лютого 2023 року у Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів #3 відбулася педагогічна рада – освітній бранч на тему “Методи і прийоми для організації компетентнісного навчання” (лайфхаки із досвіду учителів, які атестуються). Тімлідери (голови МО) презентували роботу колег, які атестуються. Педагоги творчо підійшли до розкриття своєї педагогічної майстерності: уч.поч.класів
Смикалюк ГД провела ранкову зустріч та вправу “Окуляри”, Федунків РО – предметний марафон; уч. інформатики Капустяк НТ звернула увагу на формувальне оцінювання та на особливості написання конспекту для 5 класу НУШ; учитель фізики Савчук ГІ залучила присутніх до роботи з інтелект-картами (“Орган зору” та “Електричний струм”); уч.трудового навчання Сметанюк МЯ поділився досвідом виготовлення черепахи з підручних матеріалів; Вурста АВ провів вікторину з елементами естафети; соц.педагог Катеринюк ОЮ навчила колег виходити із стресових ситуацій (вправи на саморегуляцію та “Заземлення”); вихователь ГПД Шутко ТМ говорила про людські чесноти, доброту та людяність, а учасники освітнього бранчу зібрали “Валізу добра”, розгадали “Плутанку”. Час освітнього бранчу пролетів швидко та, головне, результативно.
Спасибі, колеги, за майстерність, креативність та сумлінну працю. Далі буде…
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
І знову тривога, і знову учителі української мови та літератури Калинська ГВ та Томашук ГВ змушені були переносити проведення позакласного заходу до 209-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, та, здається, пророчі слова поета зазвучали по-особливому потужно й урочисто у виконанні учнів школи 15.03.2023 року під час заходу “Кобзар в наших серцях”. Педагогині створили справжнє свято для шанувальників творчості Кобзаря: декламування поезій, малюнок до уривків з твору, анаграми, конкурс “Назви твір з пісні” … І… знову тривога наприкінці заходу…
Дякую учасникам та організаторам заходу за вміння творити навіть в екстремальних ситуаціях.
PS. На міському заході до вшанування Тараса Шевченка Василь Молдавчук, учень 10-А класу, декламував уривок з твору “Гайдамаки” (уч. Калинська ГВ,).
Далі буде…
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
84 роки тому – 15 березня 1939 року – Карпатська Україна оголосила свою незалежність від Чехословаччини. Сойм ухвалив Конституцію, державну мову – українську, синьо-жовтий прапор та національний гімн “Ще не вмерли України…!” Президентом Карпатської України обрали Августина Волошина.
Щорічно до цих історичних подій бібліотека влаштовує книжкові виставки. За допомогою виставки бібліотека розкриває та пропагує свої книжкові фонди, привертає увагу до читання.
Рахівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
УЧАСТЬ В КОНКУРСІ “ДИВОВИЖНІ ТВАРИНИ САКРАЛЬНИХ СПОРУД”.
Учні Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 прийняли активну участь в конкурсі малюнків “Дивовижні тварини сакральних споруд!” в номінації „Кращий малюнок” – малюнок представників тваринного світу церковних споруд, якиий відбудеться в Закарпатському обласному центрі дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” м. Ужгород.
Манілець Юлія, 6-Б клас, “Ластівки”;
Леле Інна, 6-Б клас, “Горихвістка”;
Костан Микола, 6-А клас, “Боривітер”;
Годинко Віталія, 7-Б клас, ” Сипуха “;
Вознюк Софія, 5-А клас, “Ластівка та сипуха “.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
До Міжнародного дня рідної мови та Шевченківських днів, окрім позакласних заходів, конкурсів читців, флешмобів, виставок, презентацій, учителями української мови та літератури Рахівської ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 були проведені відкриті уроки. Пецюх М.М. провела сучасний урок – подорож з української мови у 6-А класі на тему: “Узагальнення вивченого про прикметник”. Севч Г.О. разом з вчителем історії Слюсарчук С.В. – інтегрований урок з української літератури на тему: “Т. Шевченко “Кавказ”. Відгук на тогочасну імперську політику загарбників” у 9-Б класі. Новаковська Т.Д- урок літератури рідного краю “Творчий доробок Владислава Губка” у 7-В класі, на якому був присутній автор сучасних гуморесок. Спільними зусиллями працюємо на розвиток свідомого патріотичного покоління заради перемоги України!
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Карпатська Україна 1938–1939 р. – доленосна подія в житті всього українського народу.
Учні та вчителі Діловецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів відвідали місце розстрілу карпатських січовиків у Квасах. Вшанували загиблих біля пам’ятного хреста на могилі закатованих січових стрільців з села Трибушани (Ділове) – Івана Полянчука, Івана Годвана, Василя Тимочука, Федора Рознійчука, Михайла Мендришори та священика Купара Карла і вчителя Василя Неболи з села Грушова.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
З метою вшанування пам’яті українців, які загинули 1939 року, захищаючи Карпатську Україну, свободу і незалежність нашого народу, 15 березня у Костилівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів, відбулась відкрита виховна година за темою “Велич і трагедія Карпатської України”. Учні 8-Б класу під керівництвом класного керівника Миланюка І.Д. ознайомили присутніх з історичними подіями на Закарпатті 1919-1939 років. Ведучі заходу Томенюк Емілія та Томенюк Матвій наголосили, що хоч Карпатська Україна проіснувала недовго, закарпатці, як і зараз, у 1939 році продемонстрували прагнення до створення української держави та готовність до жертв заради цієї мети. Куцин Ольга, Годван Іван, Папарига Максим розповіли про державотворчі події, які відбулись у березні 1939 року. Було переглянуто фрагмент фiльму “Срiбна земля. Хронiка Карпатської України 1919-1939”. Мойсюк Ольга підготувала доповідь про оборону Карпатської України від угорських загарбників. У доповіді було згадано закатованих жителів с. Ділове: Полянчука І., Мендришори М., Годвана І., В. Тимочука, Ф. Рознійчука. Присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання та виконали духовний гімн України “Боже великий, єдиний нам Україну храни”.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
ВИХОВНІ ГОДИНИ ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ “СИЛА НЕСКОРЕНИХ”
14 березня відзначається День українського добровольця. Саме в цей день 2014 року був сформований перший українській добровольчий батальйон. З Майдану перші добровольці відправилися на тренувальну базу в Нових Петрівцях, що під Києвом. Ця подія вважається по всій Україні початком масштабного добровольчого руху. В Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 класними керівниками 14-16 березня проведені виховні години “Сила нескорених”до Дня українського добровольця (фото постійно оновлюється).
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Напевно, в Україні немає людини, яка була б байдужою до поетичного слова Тараса Григоровича Шевченка. Великий син нашої землі, геніальний поет, художник, творчість якого ніколи не перестане хвилювати і вчити. Саме тому Федосенко Тетяна Миколаївна під час Шевченківського тижня на уроках української мови у 7-А та 7-Г класах на тему “Написання прислівників разом і через дефіс”, у 8-А класі на тему “Розділові знаки в реченнях зі звертанням, вставними словами (словосполученнями, реченнями)” за основу взяла твори Кобзаря, провівши заняття в нетрадиційні формі. Практична робота в групах, парах, складання асоціативного куща, пошукова робота з “Кобзарем”, рефлексія “Долоньки” активізували діяльність здобувачів освіти під час уроків, а також доповнили теоретичні знання практичними навичками. Вони переконалися, що твори Т. Шевченка збагатили не лише українську літературу, а й українську літературну мову, є джерелом не лише патріотизму, а й мовознавчих досліджень.
Рахівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
ЗМАГАННЯ З ВОЛЕЙБОЛУ
14 березня в Рахівському ЗЗЗСО І-ІІІ ст.№2 пройшли змагання з волейболу серед учнів та учителів закладу. Змагання пройшли у гострій, безкомпромісній боротьбі. За результатами ігор команди посіли наступні місця:
1 місце – команда хлопців;
2 місце – команда учителів;
3 місце – команда дівчат.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
БУЛІНГ В ШКОЛІ
Булінг – глобальна проблема, яка зачіпає багатьох дітей та підлітків у всьому світі. Та може завдати дітям емоційного стресу та фізичної шкоди. На жаль, більшість дітей не розповідають про це батькам чи класним керівникам, тому педагогом-організатором Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 Деженіцькою М.М., був проведений просвітницький захід для учнів 5-8 класів де вони пригадали основні компоненти булінгу, його соціальну структуру, чому дехто більше піддається цькуванню, ніж інші. Обговорили, до чого може привести булінг та як на нього реагувати.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ В РАХІВСЬКОМУ ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2
14 березня в Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ст.№2 проведений виховний захід приурочений Дню українського добровольця. Зі вступним словом звернувся Томащук Володимир Михайлович, заступник директора з виховної роботи, який наголосив, що ми завжди маємо пам’ятати своїх героїв. Наша памʼять про них не має згинути. Згинути має цей ворог, що прийшов в Україну. Учні переглянули два відеоролики та вшанували пам”ять хвилиною мовчання двох Героїв України, Михайла Коцюбайла “ДА ВІНЧІ” та Олександра Мацієвського, які загинули на російсько-українській війні.
Слава всім українцям і українкам, хто зараз у бою!
Вічна памʼять усім, хто віддав життя за Україну!
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Яскраві метелики мало кого можуть залишити байдужим. Плавно кружляючи над квітковою галявиною, вони зачаровують своєю красою і глибоко зачіпають струни людської душі.
14 березня – день метелика. Учні 1-Б класу Білинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів вирізали метеликів і розмалювали. На уроці математики учні виконували завдання від метеликів. Метеликами прикрасили класну кімнату.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Щорічно Рахівський заклад загальної середньої оствіти І-ІІІ ступенів №1, вшановуючи пам’ять Великого Кобзаря, проводить шкільний конкурс читців поезії Тараса Григоровича Шевченка серед учнів 2-4 класів.,
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Шевченківські дні – чудова нагода вшанувати Кобзаря, дізнатися більше про його життя та творчість, почути його, таку актуальну сьогодні, поезію. Слова ” Борітеся – поборете!” стали гаслом кожного українця, у поезіях Тараса знаходимо силу, наснагу і віру в перемогу.
З метою вшанування пам’яті Пророка, популяризації його слова вчителем української мови та літератури Білинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Ластовецькою О.Д., проведені заходи в 6-а та 10-х класах: ” Шевченкові думи житимуть вічно”, ” Нас єднає слово Кобзаря”. Велич постаті Тараса Григоровича, щирість поезії, що наповнена любов’ю до народу, до Батьківщини, викликали і викликатимуть щире захоплення в усі часи.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Виставка малюнків учнів Рахівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів N1 присвячена 209-річниці від дня народження Т. Г. Шевченка (вчитель образотворчого мистецтва Ворохта М.М.).
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Шевченківські дні — чудова нагода вшанувати Кобзаря, дізнатися більше про його життя та творчість, почути актуальну сьогодні поезію. Щорічно у Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №4 вшановується постать Тараса Шевченка. 9 березня філологи Колачук І.І та Єгорова О.М. запросили вчителів і школярів до літературної кав`ярні «Слово поета до нас промовляє». Присутні ласували смаколиками та насолоджувалися поезією пророка. Метою заходу було вшанувати пам`ять видатного художника слова та пензля, формувати культуру мовлення через красу й багатство рідної мови. З ароматом кави чудово поєдналися пісні у сучасному аранжуванні «Заповіт» та «Думи мої…».
Нам вдалося ще раз торкнутися струн Шевченкової душі, цілющого джерела його творчості.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Сьогодні, 10 березня 2023 року, у Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №4 вшановували пам’ять одного з найталановитіших і найвидатніших письменників світу. Учитель Павлючок Г.С. разом з учнями школи подарували присутнім екскурс в життя і творчість Великого Кобзаря… Пролунали на заході ліричні пісні, уривки з його віршів, також глядачі побачили інсценізацію “Дитинство Тараса”.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
9 березня – День народження Тараса Григоровича Шевченка, надзвичайно талановитого українського поета і художника, прозаїка і етнографа. З нагоди цього свята бібліотекар Попович О. В. Білинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів оформила книжкову виставку “Безсмертне слово Кобзаря”. Учні мали змогу ознайомитися з життям і творчістю поета. Також з учнями 7 класу було проведено творчий конкурс “Шлях до Кобзаря”, мета якого визначити роль великого сина українського народу в літературній спадщині, виховувати почуття національної гідності, гордості за великого патріота України, любов і повагу до спадщини, яку залишив нам поет.
Тарас Шевченко став символом боротьби за нашу волю. І сьогодні, коли російські загарбники вчергове намагаються знищити Україну, слова Шевченка додають сил для протистояння. Пам’ятаймо у найважчі хвилини його безсмертний заклик :”Борітеся – поборите, Вам Бог помагає”.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
10 березня класовод 2-А класу Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 Мельничук Марина Миколаївна спільно з педагогом-організатором Бироваш М.М. провели виховну годину до Дня народження Т.Г. Шевченка “Уклін тобі, Тарасе”. Учні дізналися про життя та творчість великого Кобзаря, декламували вірші та виконали декілька повчальних цікавих завдань, а також послухали пісні на вірші Тараса Шевченка.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Доброта – це якість, яка повинна бути притаманна кожній людині. Тому виявляти добрі наміри у всіх своїх діях повинен кожен. А День спонтанного прояву доброти дав змогу зрозуміти, наскільки наші вчинки важливі для інших людей: дякувати, посміхатись, говорити приємні слова, просити вибачення і таким чином зробити звичайний день -ДНЕМ ПРОЯВУ ДОБРОТИ.
Щиро віримо та сподіваємось, що спонтанні прояви доброти стануть нашою щоденною звичкою, а це обов’язково допоможе зробити світ добрим!
З учнями 5-Б, 7 класу ( соціальним педагогом – Т.П. Шушман Білинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів) була проведена виховна година “Вчимося доброти “
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
У дні вшанування пам’яті геніального українського поета, талановитого художника, символа нації, безсмертного борця за вільну та самостійну Україну – Тараса Григоровича Шевченка, з метою поглиблення знань учнів та вияву поваги і любові до Кобзаревого слова класним керівником 10-А класу Томашук В.В. Білинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів була проведена гра “Як добре ви знаєте Тараса Шевченка “
Змінюються часи, але незмінним, невичерпним і, по суті, не до кінця прочитаним і розгаданим залишається сам Т. Шевченко. І вистачить його, поза всяким сумнівом, ще на багато-багато поколінь – допоки житиме український народ, допоки буде жити наша Україна!
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Звіт про проведення тижня англійської мови
Тиждень англійської мови у Рахівській загальноосвітній школі №4 проходив з 27 лютого по 3 березня 2023 року згідно шкільного річного плану.
Предметні тижні у школі — одна з найцікавіших форм організації навчально-виховного процесу, можливість і для вчителя, і для учня проявити свої багатогранні здібності.
Учні показали свої володіння мовним матеріалом для вільного спілкування в усному та писемному мовленні; уміння виконувати проектні роботи, творчі завдання, складати та розгадувати ребуси та кросворди; оволодіння знаннями про культуру та традиції англомовних країн.
Діти на уроках слухали вчителя, реагували на його мову, починали, підтримували і завершували розмову.
28.02.2023 р. Відбувся показовий урок на тему: «Health and body care». «Past Perfect Tense» у 7 класі (вчитель – Никоряк М.В.) Учні мали змогу показати свої знання , вдосконалити навички вживання нових лексичних одиниць; розвивати мовну здогадку й мовленнєву реакцію учнів. Учні були зацікавлені темою уроку та активно працювали .
01.03.2023р. Відбувся показовий урок на тему: «Travelling» у 5 класі (вчитель – Баюра В.В.).
Урок розпочався з читання вірша «Travelling». На відпрацювання лексичного матеріалу було виконане завдання «Pick up the words and pictures». Також на уроці був застосований метод «мозкового штурму», під час якого обговорювалося причини подорожувань, діти відповідали на питання для чого вони подорожують. Наступне завдання було аудіювання , учні прослухали аудіо текст, після чого виконували завдання. Також учні складали пазли з різними видами транспорту.
03.03.2023 Вчитель Бабич О.І. провела Позакласний захід з учнями 2-А класу на тему: «Enjoy English». Дітки у 2-класі проявили свою ерудицію, показали своє бажання, уміння вивчати англійську мову. Вчитель Бабич О.І підготувала для діток різні конкурси такі як: «Алфавіт», «Уважний художник», «Фонетичний-аукціон», «Шукачі». Учні та глядачі заходу, залишилися задоволеними.
Мета була досягнута, адже учні отримали естетичне задоволення, поглибили знання з іноземної мови та спробували свої сили у різноманітних конкурсах.
Тиждень англійської мови сприяв розвитку творчих здібностей та пізнавальних інтересів учнів та довів, що сучасні школярі знають, люблять і хочуть вивчати англійську мову.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
3 березня, з метою профілактики булінгу в шкільному середовищі до Костилівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів завітали: начальник служби у справах дітей Рахівської міської ради Савляк Інна Іванівна; головний спеціаліст – Штодлер Галина Дюсівна. Представники служби розповіли учням школи про види булінгу, адміністративну відповідальність за його вчинення, обговорено правила поведінки в закладі освіти. Капітан поліції ПОГСП Рахівського РВП ГУНП Прокопець Петро Петрович провів бесіду з учнями 5-11 класів з метою попередження та профілактики вчинення неповнолітніми злочинів та правопорушень.
Представники соціальної служби та капітан поліції звернулися до учнів: “Шановні учасники освітнього процесу, будьте привітними, терпимими, чуйними один до одного, щоб кожен із нас почував себе затишно у великій шкільній родині. І не забувайте – якщо вас штовхають, обзивають, шантажують, над вами образливо жартують, у вас відбирають речі, псують їх – це все прояви булінгу. У такому випадку ви обов’язково повинні сказати кривдникам, що не терпітимете образ. І повідомити вчителям, батькам або ж нам, поліцейським.”
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Рік незламності!
Рік нескореності!
Рік, що змінив кожного з нас. Змінив, але не зламав.
22 лютого, педагогом – організатором Костилівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Надією Миколаївною Друляк було проведено позакласний захід на тему «Небесна сотня білих журавлів» з учнями 5-А,Б, 6-Б кл.
Ми – непереможна нація. Нація, якою захоплюється весь світ. Дякуємо нашим ЗСУ за мир, спокій, стійкість, незламність. Віримо в перемогу!
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Учні 5-Б класу Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 (класний керівник Штефура М.В.) взяли участь в онлайн конкурсі дитячих малюнків „Зустрічаємо весну разом“. Його організував БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ЩАСЛИВА ДИТИНА – КВІТУЧА УКРАЇНА». Школярі за участь отримали дипломи.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Сьогодні, у міжнародний день рідної мови, свято української мови – одного з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ. Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. До Дня рідної мови з учнями 1-Б класу Білинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів проведено виховний захід “Українська мова – моя рідна мова” ( класовод Мартиш М. М.)
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
21 лютого в Україні і світі святкують Міжнародний день рідної мови. Рідна мова – це важливий носій цінностей, знань, які передаються від покоління до покоління. Саме тому так важливо пам’ятати своє коріння та вітати рідних та близьких людей. Учні 9-В та 9-Г класів Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1, під керівництвом учителя української мови та літератури Т. Д. Новаковської спільно з Центральною публічною бібліотекою привітали всіх з цим чудовим святом.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
21 лютого Міжнародний день рідної мови. З нагоди цього свята у Костилівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів учитель української мови та літератури Тодер Марія Онуфріївна провела позакласний захід з учнями 7-А класу на тему “Мова – ДНК нації”. Учні визначали чим є для них рідна мова, ділилися фактами та промовляли висловами українських письменників про рідну мову, ведучі свята провели мовознавчу вікторину серед учнів. Родзинкою свята була казка “Воронина вечеря”( усі слова починаються на “В”(215 слів)) у виконанні Сусак Юліанни. А на завершення учні сплели вінок із квітів, які є символами неньки України. Отож, любіть, шануйте, бережіть рідну мову- вона наш генетичний код!!!
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Рідна мова – найкраща, наймелодійніша та найсолодша для кожної людини. Це дух батьківської хати, національна ознака й символ кожного народу.
На уроці української мови учні 5-А класу (вчитель Рогожан М.І.) переглянули відео «Легенда про рідну мову», «Цікавинки української мови», а також провели флешмоб «Рідна мова – серце мого народу». Діти поринули в передісторію української мови, яка є невід’ємною складовою культури народу, ось чому про неї складено так багато прислів’їв і приказок.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Міжнародний день рідної мови – 2023


Класні керівники 6-их класів Дудчук М. П. та Якобіщук С. П. Діловецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів провели мовознавчі олімпійські ігри. В ході заходу учні ознайомилися з історією свята, усвідомили значущість української мови у становленні української державності й розвитку світової культури. Слід відмітити оригінальність, змістовність та неординарність проведення свята. Зараз, в умовах російської агресії проти України, мова набуває нових сенсів і значень.
Шануймо рідну мову! Вчімо її! Розмовляймо українською, щоб нас пізнавав світ!!!


▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
ВИХОВНИЙ ЗАХІД ДО ДНЯ РІДНОЇ МОВИ “ЧАРІВНИЙ СВІТ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ”
21 лютого в Україні та світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято нагадує про важливість мови, яка є інструментом у збереженні духовного та матеріального спадку кожного народу. Для українців мова – це не просто набір слів, а й могутня зброя у боротьбі з ворогом. 21 лютого учитель української мови та літератури Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 Годван Л.М., провела виховний захід «Чарівний світ української мови».
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
ТЕМАТИЧНА ЛІНІЙКА ПРИУРОЧЕНА ВШАНУВАННЯ ПОДВИГУ УЧАСНИКІВ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ
20 лютого в Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 проведена загальношкільна тематична лінійка, приурочена вшануванню подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Указом № 82/2014 від 19.02.2014 року, у зв’язку з людськими жертвами внаслідок масових заворушень в Україні постановлено: Оголосити 20 лютого 2014 року днем жалоби за загиблими на Майдані. Учні 9-Б класу Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 разом із класним керівником Севч Г.О. провели для дев’ятокласників вечір пам’яті на тему :”А сотню вже зустріли небеса…” Пригадали події, що відбувалися на Майдані у 2013-2014 роках, переглянули відеохроніку подій, прослухали пісні, вшанували пам’ять загиблих Небесної Сотні. Також запалили свічку під меморіальною дошкою загиблому земляку Петру Гаджі. Вічна пам’ять героям, Вічна слава! Вечір доповнила тематична виставка шкільної бібліотеки.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
18 лютого 2023 року учитель трудового навчання Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №3 Сметанюк М.Я. запросив колег на показовий урок у 7-A класі. Діти уважно слухали інструкцію щодо виготовлення мозаїки із шпону та взялися до роботи. Командна робота завжди веде до успіху: хтось наносив малюнок через копірку, хтось вирубував, хтось клеїв шпон на заготовку. У кінці модуля, через декілька тижнів, учні покажуть нам свого пса Патрона, адже шпон різного кольору, отже, все залежить від креативності групи.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
17 лютого до Дня єднання (16.02.) у Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 відбулися спортивні змагання “Веселі старти” серед учнів 5-тих класів. Вчителі фізкультури (Чупак Г.З., Ворохта М.І., Капчук Л.М.) підготували та провели цікаві і веселі естафети. Перемогу здобула команда “Українські спортсмени” 5-Г класу (класний керівник Семенюк В.М.). Друге місце розділили команди “Віннерси” 5-А класу (класний керівник Ворохта О.М.) та “Байрактари” 5-В класу (класний керівник Вербищук О.М.), а третє місце отримала команда “Бандерівці” 5-Б класу (класний керівник Штефура М.В.).

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Вже кілька років поспіль Діловецький заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів проводить різноманітні ярмарки. І цього тижня було організовано ярмарок на підтримку Збройних сил України “Даруй тепло заради перемоги “.
Учні з любов’ю готували: випічку, десерти, салати і гарячі бутерброди. Це дуже важливо – допомагати ЗСУ! Ми не можемо стояти осторонь. Чим можемо, тим допомагаємо. Діти розуміють, що відбувається в нашій країні. А головне – кожен проявив себе з кращої сторони. В деяких учнів розкрилися навіть підприємницькі здібності. Отож , крокуємо разом до перемоги! Мирного неба нам усім над головою!


▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Відкритий урок з хімії у 7-А класі Костилівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів на тему: ”Вода. Поширення води у природі, її фізичні властивості. Вода як розчинник”
17 лютого, проведено відкритий ”комбінований” урок з хімії у 7-А класі (вчитель Підмалівська І.М.) на тему: ”Вода. Поширення води у природі, її фізичні властивості. Вода як розчинник”. Метою уроку було засвоєння знань, умінь і навичок та використання їх на практиці на основі раніше вивченого матеріалу. На відкритому занятті було вдало використано міжпредметні зв’язки. Здобувачі знань активно демонстрували свої знання і навички з географії, фізики і біології, вдало поєднували їх із темою уроку. Проведено такі форми роботи: групова – ”Мої асоціації”, творча – ”Коло думок” , індивідуальна – ”Слова-анаграми”. Також на високому рівні було продемонстровано практичне завдання – домашній експеремент (випереджувальне завдання)… Учні зрозуміли, що відмінне знання хімії у наш час є важливим і необхідним….
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Небесна сотня білих журавлів,
Душа, яких летить під небесами,
Ніхто із Вас вмирати не хотів,
Хай вічна пам’ять лишиться за вами…
Рахівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів №4
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Класний керівник 7- А класу Костилівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Тодер Марія Онуфріївна провела з учнями виховну годину на тему “Зупинимо булінг разом”. Надзвичайно цікаву та повчальну інформацію учні отримали від соціального педагога Даниш Віри Юріївни. Психолог Гріджак Марина Миколаївна провела анкетування .
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Класовод 3-Б класу Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №4 Ковач Ірина Степанівна провела з учнями виховну годину, присвячену Дню єднання українців. Разом з вихованцями обговорили важливість цілісності нашої держави, збереження всіх державних традицій та як бути патріотом своєї держави. Адже діти – це наші маленькі патріоти.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Давайте разом об‘єднаємо Україну!!!
Класний керівник: Семенюк Валерія Михайлівна.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
16 лютого 2023 року у Рахівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів #3 відбулися заходи до Дня Єднання, а саме:
О 10 годині всі учасники освітнього процесу зібралися на урочисте підняття Прапора України. Право підняи Прапор було надано учню 10-А класу Молдавчуку Василю. Після Гімну, взявшись за руки, учителі та учні створили живий ланцюг єднання. В усіх класах класні керівники провели виховні години на тему єдності України.
Зокрема, класний керівник 6-А класу Климпотюк ГЮ під час виховної години на тему “Єдина Україна” організувала для учнів
перегляд відео – привітання президента, складання карти України з кожної області, зачитування учнями цікавих фактів про кожну область України. Діти взяли участь у грі-вікторині «Так чи ні» та флеш-мобі «Наша сила в єднанні». На уроці англійської мови у 10-А класі на тему “We will never forget we will never forgive” учні говорили про те, що єднає українців: символи України, українську гривню, мотанку та таку бажану Перемогу.. Учитель Русанюк ВВ.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
У 3-А класі проведена виховна година “Як прибрати російські сайти з пошуку Google та YouTube. Завдяки перегляду презентації, учні переконалися в необхідності прибрати з пошуку російські сайти. Надалі школярі будуть писати запити українською мовою та відкривати українськомовні версії сторінок.У 3-А класі проведена виховна година “Як прибрати російські сайти з пошуку Google та YouTube. Завдяки перегляду презентації, учні переконалися в необхідності прибрати з пошуку російські сайти. Надалі школярі будуть писати запити українською мовою та відкривати українськомовні версії сторінок.
15 лютого 2023 учні 8-Б класу Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 спільно з класним керівником Немеш А.М. провели виховний захід, присвячений ДНЮ ЄДНАННЯ! Свято встановлено в Україні “З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах воєнного стану, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість”. Метою заходу було розвивати такі громадські якості людини, як: відповідальність, патріотизм, допомога у важкі часи. Виховати в учнів любов до Батьківщини, розуміння того, що від сумлінної праці та відповідальності залежатиме майбутнє нашої країни та її народу!
Учасники заходу висвітлювали сучасні події паралельно з історичними, декламували патріотичні вірші, вшанували пам’ять полеглих хвилиною мовчання та розповіли про роль волонтерів у теперішньому часі.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Публічні приниження та образи, висміювання, псування особистих речей або коментарі з погрозами у соціальних мережах – усе це прояви булінгу серед школярів. Як запобігти цьому?
15 лютого 2023 року, класний керівник 9-Б класу, Костилівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, Семенюк Олена Онуфріївна, провела з учнями виховну годину на тему “Стоп булінг”.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Рахівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1. 5-А. “Пізнаємо природу”. Перше лабораторне дослідження “Робота з мікроскопом та приготування тимчасового препарату”:
-вивчали будову мікроскопа;
-ознайомились з технікою безпеки та правилами роботи з мікроскопом;
– виготовили тимчасовий препарат шкірки соковитої луски цибулі;
– розглянули під мікроскопом клітини шкірочки цибулі.
Емоції учнів- це найцінніше на уроці, їхні знання і навички – це великий успіх!
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Відповідно до Указу Президента України 53/2022 16 лютого 2022 року оголошено Днем єднання. З цієї нагоди, педагог-організатор Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №4 з учнями 5-Б класу провели патріотичний захід “Діти єднають Україну”.Під час занять вихованці поглибили знання про Батьківщину — Україну, її символи – Герб, Прапор, Гімн, столицю – місто Київ; пригадали народні символи України – калину, віночок, вишиванку; ознайомилися з поняттями «єдина» та «незалежна». Учні взяли участь у тренінгу “Вгадай, хто?” та вивчили патріотичний девіз.
Україна-єдина! Віримо, що і надалі так буде. Слава Україні!
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
14 лютого вчитель англійської мови Хмелівської початкової школи Руснак Марина Юріївна провела урок-гру “St. Valentine`s Day” .

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
7 лютого – День безпеки в Інтернеті. Ця міжнародна календарна подія виникла за сприянням організації Insafe починаючи з 2004 року. Вона відзначається щорічно у другий день другого тижня лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді. Вчителі інформатики Годинчук Василь Васильович та Біроваш Ірина Петрівна провели з учнями закладу бесіди, переглянули відеоролики про безпеку в Інтернеті. Учні 3-4 класів малювали малюнки, створили проєкт на тему: “Інтернет – всесвітня мережа”. Учні 5-9 класів намалювали стінгазети до Безпечного Інтернету, пригадали правила безпечного користування Інтернетом. Закріпили вивчений матеріал вікториною “Я в мережі Інтернет” та відгадуванням загадків.
▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
“Цукерки – смак дитинства й радості, солодка мрія.” Під таким гаслом пройшов День цукеркових прикрас у групі продовженого дня Білинського ЗЗСО І-ІІІ ст. Щоб психологічно підтримати маленьких школярів під час війни, відволікти від тривожних думок і мотивувати їх до навчання вихователь Попович О. В. провела виховну годину, в ході якої діти дізналися про походження цукерок та їх користь і шкоду для організму людини. Виготовили паперові цукерки та подарунковий букет з шоколадок.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Це буде вже 20 День безпечного Інтернету.
Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.
Відповідні заходи проходять у всьому світі, тому наша школа не стала виключенням та долучилася до проведення даних заходів.
Учителями інформатики Капустяк Н.Т., Брана В.В. та Кабалюк А.М. було проведено ряд різноманітних заходів, присвячених Дню Безпечного Інтернету.
Молодші школярі переглянули мультфільми про безпечне користування Інтернетом: «Казка про золоті правила безпеки в інтернеті» (педагог-організатор Рошко МЮ), «Безпечний Інтернет. Пригоди Петрика», дізналися більше про Інтернет-культуру, пригадали правила Інтернет спілкування та малювали малюнки.
Учні 8 -Б класу пройшли веб-квест «Безпечний Інтернет», а 9-Б класу взяли участь у онлайн грі до Дня безпечного Інтернету, на яких наголошувалося на позитивному та корисному використанні інформаційних технологій.
Семикласники долучилися до заходів, які були направлені на розширення та поглиблення знань про безпечний Інтернет, соціальні мережі, сприяли обізнаності учнів про небезпеку, яка існує в Інтернеті та соціальних мережах, а також шляхи їх подолання. А учні 5-х класів показували знання з питань користування та безпеки в Інтернеті під час інтерактивної гри «Фіксітека», найактивніші з яких отримали сертифікати. Окрім того, класний керівник 9-Б класу Маркульчак НС повторила з учнями правила поведінки в мережі Інтернет, а Кабалюк АМ провів позакласний захід “Як протистояти кіберзлочинності”
Ми – за безпечний інтернет!
Протягом тижня в Костилівському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів проводилася інформаційно-розяснювальна бесіда щодо російського контенту в YouTube.