Новини з ЗПО

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Кожен народ має свою власну історію незалежності. Наше Закарпаття в 1938-1939 рр. створило Карпатську Україну, вписану в історію Закарпаття.
15 березня 1939 р. підписано закон новоствореної держави.
🇺🇦Ми повинні пам’ятати трагічні сторінки історії, згадувати всіх загиблих, які боролися за незалежність краю.
Працівники культури запалили свічку пам’яті за односельцями, які були закатовані в Квасах.
Будинок культури та бібліотека с. Ділове
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Бібліотека – місце захисту, спокою і можливостей!
Всі ми зараз опинилися в складних умовах, які внесли незаплановані корективи в життя кожного українця.
Але у нас своя «війна». За духовний спокій дітей, їх моральний та емоційний стан.
Дитячі бібліотекарі… зараз ми є і педагогами, і психологами, і вихователями, і друзями наших читачів. І в теперішніх реаліях робимо все від нас залежне для душевного спокою наших користувачів, розмовляємо з дітьми, зацікавлюємо, відволікаємо від негативних думок та емоцій.
Національна бібліотека України для дітей, Громадська Організація «Українська асоціація працівників бібліотек для дітей», Державна екологічна інспекція України, Національна спілка художників України за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України у рамках Року збереження природи та живого миру в Україні, ще в січні-місяці, оголосила конкурс «Майбутне планети у наших руках!». Користувачі нашої бібліотеки також готувалися, малювали малюнки, будували плани про перемогу в конкурсі, який скоріш за все буде перенесено на після військовий час. Але ми не могли не поділитися з вами цими яскравими роботами, цими шедеврами дитячої руки та думки, які підготували у довільній живописній формі.
Варіантів і форм виховання екологічної культури безліч. Але навчити дитину з ранніх років жити в злагоді з навколишнім середовищем – дуже важливе завдання!
Сьогодні хочемо презентувати вам роботи трьох користувачів нашої бібліотеки: Форкош Евелінки – 12 років, 6 клас, ЗЗСО І-ІІІ ступенів №4 Ivan Zita Forkosh; Томашука Олександра Halyna Tomashuk Verbitska – 10 років, 4 клас ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1; Романюк Марічки Саша Шушман – 15 років, 10 клас, ЗЗСО І-ІІІ ступенів №3.
Їхні роботи – оригінальні, колоритні, яскраві і містять чудові задумки.
Наші діти сьогодні потребують захисту психологічного, тепла емоційного і особливої уваги. Ми прагнемо, щоб кожна дитина зрозуміла: своїм талантом та наполегливістю можна досягти будь-чого. Вони наше майбутнє, майбутнє України!
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Традиційний конкурс педагогічної майстерності – одна з найяскравіших подій. Сьогодення вимагає від кожного педагога відповідальності, відмови від шаблонних форм і методів роботи, уміння творчо будувати навчально-виховний процес. Головне – педагог має бути творчою особистістю. І участь у конкурсі педагогічної майстерності дає можливість, а точніше, шанс заявити про себе як про фахово компетентну, творчу особистість, яка сміливо і впевнено йде на професійний ринг. Його переможці – безумовні “зірки”. Щороку їх знання, вміння, творчість, наполегливість не залишаються непоміченими.
Так от нещодавно в ЦНТДЮТ проходив конкурс педагогічної майстерності на кращу методичну розробку серед керівників гуртків, де педагоги мали змогу проявити всю свою майстерність і знання. За результатами конкурсу грамотами за перше місце нагородженні: Назарик Наталія Василівна, заступник директора з НВР за методичну розробку інтелектуальної гри “Найрозумніші”; Мамедова Олена Агвердіївна, методист та керівник зразкового хореографічного колективу “AVANGARD”, за методичну розробку онлайн – тестування на платформі QUIZIZZ “Теоретичні знання з хореографії” та Волощук Олеся Володимирівна, керівник зразкового драматичного колективу “Юність”, за методичну розробку виховного заходу “Андріївські вечорниці по – гуцульськи”. Друге місце у конкурсі здобула Костич Гафія Михайлівна, керівник гуртка “Креативне рукоділля”, за методичну розробку виховного заходу “Усний журнал “Моя країна – Україна!””. Грамотами за третє місце були нагороджені такі педагоги: Руснак Надія Павлівна, керівник гуртка “Початкове технічне моделювання”, за методичну розробку конспекту заняття “Виготовлення грона винограду технікою “квілінг””; Бушінська Тетяна Дмитрівна, керівник гуртка “Конструювання та моделювання одягу”, за методичну розробку “Методичні рекомендації “Підготовка керівника гуртка до проведення занять з конструювання та моделювання одягу””, а також Брана Яна Іллівна, керівник гуртка “Основи хореографії”, за методичну розробку конспекту заняття “Основи техніки гімнастичних вправ. Вправи на підлозі. партерна гімнастика”. Вітаємо переможців і бажаємо подальших успіхів.
Методист ЦНТДЮТ
Мамедова О.А.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
ДЕНЬ ДОБРОВОЛЬЦЯ та ДЕНЬ КАРПАТСЬКОЇ УКРАЇНИ
Знову до кожного з нас, вже вкотре, завітав березень. Цей перший весняний місяць багатий на різноманітні свята, визначні події, знаменні дати.
Відповідно до плану роботи учнівської ради «Лідер» Рахівської ТГ 14 березня організовано та проведено захід з нагоди відзначення Дня добровольця. Участь у заході на базі Рахівської публічної бібліотеки взяли лідери учнівських самоврядувань Костилівського, Білинського та Рахівських ЗЗСО І-ІІІ ст. №1, №2, №3, №4.
Учитель історії Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ст №1 Слюсарчук С.В. розповіла учням коротко історію добровольчих формувань та зачитала постанову Верховної Ради України “Про встановлення Дня українського добровольця».
Невеликий екскурс по книжковій виставці до Дня добровольця і Дня Карпатської України, що відзначатиметься 15 березня, провела бібліотекар краєзнавчого відділу Рахівської публічної бібліотеки Миланюк М.Ю. Вона також запропонувала присутнім переглянути документальний фільм про Карпатську Україну. Після цього всі хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих.
На захід був запрошений Степан Легач, доброволець 2016 року, який разом із тисячами звичайних громадян зі зброєю в руках першими стали на захист Батьківщини. Учні 9-А класу Рахівського ЗЗСО №1 вручили йому на згадку пам’ятний подарунок.
Уривок з поеми «Гайдамаки» (Епілог) читала Анастасія Назарик.
Ведуча заходу – Юлія Чубіка, член учнівської ради «Лідер».
Заступник директора
з НВР Н.В.Назарик
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Оригінальність та креативність вихованців ЦНТДЮТ Рахівської міської ради знову привели до перемоги.
З 1 по 25 лютого 2023 року проводився відбірковий етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу сценічних та карнавальних паперових костюмів «Стильний папір. Квіти України» м. Київ. За підсумками конкурсу переможцями стали:
І місце – Найман Анастасія, вихованка гуртка «Паперопластика» ЦНТДЮТ Рахівської міської ради, карнавальний костюм «Чарівність» керівник – Найман Олена Сергіївна;
І місце – Бережник Поліна, вихованка гуртка «Креативне рукоділля» ЦНТДЮТ Рахівської міської ради, карнавальний костюм «Україночка» керівник – Костич Гафія Михайлівна;
ІІІ місце – Пантелеймонова Марія, вихованка гуртка «Виготовлення іграшок-сувенірів» ЦНТДЮТ Рахівської міської ради, сценічний костюм «Україна» керівник – Мельничук Наталія Василівна.
Вітаємо переможців та бажаємо творчого натхнення на шляху до нових перемог!
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
РІЗДВЯНИЙ ПЕРЕДЗВІН
Саме під такою назвою проходив І відкритий обласний онлайн фестиваль-конкурс у м. Ужгород.
У конкурсі брали участь кращі юнацькі та дитячі колективи області із різножанровими програмами. Було з ким позмагатись.
Зразковий драматичний колектив «Юність» Центру науково-технічної, дитячої та юнацької творчості Рахівської міської ради своїм виступом зачарував членів журі фестивалю. Їм прийшов до вподоби режисерський задум креативного керівника колективу Олесі Волощук.
Конкурсанти вразили фольклором Рахівщини: колядками, віншуваннями, колоритністю та неповторністю гуцульського вбрання.
Вихованці стали переможцями у І-му відкритому обласному онлайн фестивалі-конкурсі «Раздвяний передзвін» в номінації «Різдвяна коляда» та нагороджені дипломом за І місце.
Ми пишаємося нашими вихованцями та керівником.
Бажаємо подальших творчих успіхів.
Так тримати! Молодці!
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
19 січня у м. Ужгород відбувся І відкритий обласний онлайн фестиваль-конкурс «Різдвяний передзвін». Участь у ньому взяла вихованка вокальної студії «Едельвейс» Центру науково-технічної, дитячої та юнацької творчості Рахівської міської ради Яремчук Христина, яка зайняла ІІІ місце.
Щиро вітаємо вихованку та керівника Марію Томащук.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
“Фіґлярі” на “SMARTAKIADІ”
26 січня 2023 року команда учнів Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ст.№2 “Фіґлярі” взяла участь у четвертій інтелектуально-розважальній грі “SMARTAKIADA”, яка проходила у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” м.Ужгород.
У грі взяли участь 16 команд освітніх закладів з різних куточків Закарпаття. Наша команда завзято змагалася, застосовуючи вміння аналізувати та логічно мислити. Учні отримали на пам’ять диплом учасника та велику піцу. Щиро дякуємо організаторам за цікаву, веселу та пізнавальну гру, море позитивних емоцій та приємних вражень.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
24 січня 2023 року у Центрі науково-технічної, дитячої та юнацької творчості вперше відбулася інтелектуально-розважальна гра «Найрозумніші» між гуртківцями віком 12-13 років. Ініціатором проведення її стала учнівська рада «Лідер» Рахівської ТГ, а автором і розробником є заступник директора з навчально-виховної роботи закладу Назарик Н.В., яка стверджує, що такий захід пройшов повну апробацію і тепер стартуватиме між закладами освіти територіальної громади.
Метою гри «Найрозумніші» було формування інтелектуальних здібностей та пізнавальних інтересів гуртківців, розвиток кмітливості, ерудованості, уваги, виховання інтересу до навчання, до навколишнього світу. За право бути найкращими змагалися 4 команди: «Сміливці» (кер.М.Ліщук), «Байрактари» (кер.О.Волощук), «Світлячки» (А.Зозулич) та «Авангард» (кер.О.Мамедова). Гра поділялася на 6 турів, кожен з яких мав певну кількість запитань: «Загальні запитання», «Історичний», «Фототур», «Мовно-літературний», «Відеотур» і «Логіка, кмітливість».
Найбільше вразило те, як вироблялися навички командної гри, позитивні емоції після озвучених ведучими правильних відповідей, як гуртківці та їх керівники ділилися враженнями, чому сприяла невимушена атмосфера спілкування.
Ведучими гри були Марія Попадич (голова УР «Лідер») і Юлія Чубіка (голова комітету «Національно-патріотичний»), лічильну комісію очолили Олена Мамедова (методист ЦНТДЮТ) і Антоніна Дем’янчук (голова комітету «Соціальних взаємодій»), фотограф – Іванна Думин (член УР «Лідер») та помічник лічильної комісії Анастасія Назарик (гуртківець «Культура мови та спілкування»)
За кількістю балів (27,5) найкращою визнано команду «Авангард». Отож, вітання нашим переможцям і щира подяка учасникам !
Заступник директора
З НВР Н.В.Назарик
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Рахівщина здавна славиться цікавими різдвяними традиціями. І головним атрибутом, який робить різдвяне дійство свого роду унікальним, безумовно, є колядки.
І це не дивно, адже яке Різдво без колядування? За традицією на Рахівщині колядують аж до Водохреща (19 січня).
Сьогодні у Центрі науково-технічної, дитячої та юнацької творчості теж лунали колядки. Міні-фест «Під Різдвяною зорею» зібрав колядницькі групи гуртків «Виготовлення сувенірів» (кер. Мельничук Н.В), «Креативне рукоділля» (кер. Костич Г.М), «Театр ляльок” (кер. Козуряк Т.В), декоративно-ужиткового напряму (кер. Руснак Н.П), хореографічного колективу MILLENNIUM (кер. Зозулич А.Р) та солістів вокальної студії «Едельвейс» (кер. Томащук М.М.)
По завершенню міні-фесту всі учасники отримали подяки.
Заступник директора
з НВР Назарик Н.В.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Наші перемоги примножуються! Місточок “Рахів – Херсон – Чорне море” продовжує співпрацю. Учні школи взяли участь у конкурсі, з нагоди відзначення Всесвітнього дня Чорного моря “Один день з життя чорноморських дельфінів”. Конкурс організовано проєктом ЄС-ПРООН «Європейський Союз заради посилення екологічного моніторингу Чорного моря» (EU4EMBLAS) разом з учнівською екологічною командою Zero Waste School: Херсон (Ольга Демченко) за сприяння благодійного фонду Кличка(Klitschko Foundation) та проєкту Zero Waste School. Волощук Вікторія, учениця 7-Б класу – нагороджена дипломом переможця у номінації “Живопис” та отримала подарунок – повербанк, Вишняк Валерія, Гречанюк Марія, учениці 6-А класу, Пекарюк Вікторія, учениця 8-Б класу, Тафійчук Тетяна, учениця 7-В класу, Томашук Олександр, учень 5-Б класу, Пекарюк Микола, учень 4-А класу – нагороджені дипломами учасників та отримали подарунки – ліхтарики. Дякуємо Ользі Демченко! Дякуємо ZWS!
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
МІЖНАРОДНА АКЦІЯ “16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА”
З 25 листопада до 10 грудня в усьому світі проводиться акція «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання будь-яких форм насильства, у тому числі насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Учні 6-9 класів закладу долучилися до проведення щорічної Всеукраїнської акції. Соціальний педагог Даниш Віра Юріївна провела години спілкування про види насилля. Школярі створили інформаційний куток «Наші долоньки проти насильства», обговорили проблему булінгу в закладі, пригадали свої права.Та було проведено анкетування.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Нагодуй пташок взимку🐦
Зима – улюблена пора року для багатьох людей, коли падає сніг, прикрашають місто та оселі й починаються новорічні свята. Саме в цей час птахи потребують нашої допомоги, щоби вижити, адже для них це нелегкий період.❄️
Днями працівниці відділу екоосвіти провели захід для учасників гуртку початково-технічного моделювання Центру науково-технічної, дитячої та юнацької творчості Рахівської Міської Ради.
Учні 2-4-их класів знайомилися із пернатими мешканцями Карпат. Слухали та впізнавали їхні голоси і вчилися розрізняти хижого птаха від сільського. Говорили з дітьми про важливість підгодівлі птахів взимку і цікаві годівниці. Переглянули відеоролик, де птахи харчуються з годівниць. 🧍🧍‍♀️Школярики дізналися, яким кормом можна і не можна годувати пташок. Для закріплення матеріалу розважались руханкою і відповідали на запитання.
Наприкінці заняття малеча створювала аплікацію із найвідоміших птахів, що живуть по сусідству з людиною.🫶
Важливо, що учні зрозуміли, як кожен із них може допомогти друзям нашим меншим. 🦆Діти уважно слухали та ділилися власними думками і спостереженнями. Загалом, заняття пройшло насичено та енергійно.
А ви підгодовуєте птахів взимку❓ Якщо ні, долучайтесь до наших ініціатив!🤗
Надія Руснак Цнтдют Рахівської Міської Ради
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Зима прийшла…
Зимовий настрій на гуртковому занятті “Початкове технічне моделюваня” та “Креативне рукоділля”
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
З нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю 1 грудня 2022 року в приміщенні актової зали Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 працівниками та вихованцями Центру науково-технічної, дитячої та юнацької творчості Рахівської міської ради проведено концертну програму і ряд майстер класів.
Із вступним словом до присутніх звернувся директор Рахівського міського реабілітаційного центру для осіб з інвалідністю Будніков Михайло Вікторович, який зазначив, що Міжнародний день людей з інвалідністю не свято, а покликаний привернути увагу до проблем людей, захисту їхніх прав, гідності, благополуччя, нагадуванням людству про обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства.
На сцені звучали пісні у виконанні вихованців гуртка «Естрадний спів» Молдавчук Таміли, Шемоти Орисі (керівник Томащук М.М.) Хореографічний колектив «VIVA» (керівник Брана Я.І.) з танцем «Зимова казка» допоміг поринути в атмосферу зимових свят. Завершальний номер хореографічного колективу «LATINO» (керівник Рябчук В.В.) з танцем «Вишиванка» показав важливість українського вишитого одягу, як одного з найбільших символів Батьківщини, справжнього оберегу та дзеркала нашої народної душі. Керівниками гуртків Ліщук М.І., Найман О.С., Мельничук Н.В. проведено цікаві майстер класи, на яких діти виготовляли листівки, сувеніри на новорічно-різдвяну тематику.
Захід відвідали представники ГО Ротарі Клуб «РАХІВ – ЦЕНТР ЄВРОПИ». Зі словами вдячності, підтримки до батьків та опікунів дітей з особливими потребами звернувся президент клубу Василь Думен та на передодні зимових свят вручив подарунки.
Відповідно до плану роботи ЦНТДЮТ Рахівської міської ради практичним психологом Попенко Н.Ф. та культорганізатором Глушманюк М.В. було проведено виховний захід «Толерантність – це…», метою якого було показати значення толерантності в людських стосунках, вихованню чуйного ставлення до людей, формуванню ефективних відносин між вихованцями: перехід від етапу пасивності до етапу активності, спільної участі, кооперації та взаємодії.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
МІЖНАРОДНИЙ УРОК ДОБРОТИ
Щороку, у жовтні благодійна організація Благодійний фонд допомоги безпритульним тваринам “Щаслива лапа” організовує проведення Уроку доброти.
ЦНТДЮТ Рахівської міської ради теж долучився до акції. Практичний психолог Наталія Федорівна Попенко, разом із вихованцями провела виховний захід. Учні мали змогу відчути важливість єдності, доброти та гуманного ставлення до тварин.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Екологічний захід “ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ТВАРИН”.
Організувала та провела працівник Еколого-Освітнього закладу КБЗ Мар’яна Юріївна Беднар.
Гурток “Юні екскурсоводи” ЦНТДЮТ Рахівської міської ради.
Керівник Шмиг В. В.
Філія Костилівської бібліотеки.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
21 вересня Центром науково-технічної дитячої та юнацької творчості Рахівської міської ради з нагоди Дня миру проведено тематичні заходи. Зокрема серед гуртківців відбулася акція «Що для мене – Мир», під час якої діти ділилися своїм баченням миру використовуючи техніку – Малювання долоньками. Щирі посмішки на дитячих обличчях говорили про те, що вони задоволені своєю участю в такому заході. В процесі перегляду презентації проведено вікторину.
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
16 вересня 2022 року у приміщенні Рахівського будинку культури відбувся І міський конкурс «Екологія – наше майбутнє» у рамках проведення Всеукраїнської акції «День юного натураліста – 2022». Організували та провели захід працівники ЦНТДЮТ та учнівська рада “ЛІДЕР” Рахівської ТГ. Спонсором стала Рахівська міська рада.
До участі в екологічному конкурсі були запрошені команди ЗЗСО та ЦНТДЮТ Рахівської міської ради.
Команди продемонстрували креативність та оригінальність підходу під час представлення виготовлених виробів на тему «Ландшафтний дизайн» (слід відзначити Діловецький та Білинський ЗЗСО).
Свої знання вміло демонстували, а дечому і вчилися, коли проходили один з етапів конкурсу Карпатського біосферного заповідника. Вікторина і сортування сміття змусили учасників трішечки подумати над відповідями. Цікаві завдання пропонувалися командам під час художнього конкурсу, адже він мав на меті висвітлення екологічних проблем ХХІ ст. Ще одним завданням для кожної з команд було створення композиції із запропонованих пластикових пляшок, целофанових пакетів, серветок, одноразового пластикового посуду, компакт-дисків, стаканчиків від йогурту та інших матеріалів. Свої ідеї та пропозиції учні виголошували у конкурсі «Ліси нації та парки надії», де потрібно було усно описати якими ми бачимо парк чи ліс свого міста/села після війни.
Хочеться відзначити, що найбільшу кількість пластикових пляшок було зібрано Рахівським ЗЗСО І-ІІІ ст. №1, а найкращу форму одягу обрав Білинський ЗЗСО.
Всі конкурсанти долучилися до майстер-класу по створенню Герба України.
Грамотами та призами від Рахівської міської ради були нагороджені :
І місце – Рахівський ЗЗСО І-ІІІ ст. №1
ІІ місце – Діловецький ЗЗСО І-ІІІ ст.
ІІІ місце – Білинський ЗЗСО І-ІІІ ст.
Заохочувальними призами та подяками від Рахівської міської ради були нагороджені команди Рахівських ЗЗСО №2 та №3, Костилівського ЗЗСО та ЦНТДЮТ.
Заступник директора з НВР
Назарик Н.В.
 
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Під час міського екологічного конкурсу, який організував та провів ЦНТДЮТ спільно з учнівською радою «Лідер» та Рахівською міською радою, у п’ятницю 16 вересня, команди ЗЗСО здали пластикові пляшки. Найбільшу кількість пластику зібрав Рахівський ЗЗСО №1, на другому місці – Діловецький ЗЗСО, а на третьому – Білинський ЗЗСО. За поданням учнівської ради Рахівської ТГ підприємець Бийло Франц, який прийняв їх, перерахував кошти у сумі 1500 грн. Ці кошти, за підсумками опитування, одноголосно вирішили передати на потреби ЗСУ (волонтер Сніжана Тулик).
ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

Гурток “ЮНІ ТУРИСТИ-КРАЄЗНАВЦІ” ЦЕНТРУ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ, ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ.

27 червня 2022 року, в приміщенні Костилівської сільської бібліотеки відбулося святкове нагородження вихованців гуртка “Юні туристи-краєзнавці” (Керівник гуртка В.В. Шмиг) Центру науково-технічної, дитячої та юнацької творчості Рахівської міської ради.

Прекрасні, талановиті, відповідальні, вірні та енергійні юні вихованці, які доклали немало зусиль в творчому розвитку гуртка. Активна творча діяльність вихованців не припинялася протягом всього навчального року, який був досить важким для усіх.  Але вони зуміли провести багато різних заходів, активно співпрацювали із Еколого-Освітнім закладом (Центр Європи), Карпатським біосферним заповідником та бібліотекою-філією с. Костилівка.

 
 
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
РІЗДВ’ЯНИЙ ДИВО-КОНЦЕРТ учнів Рахівської музичної школи
Учні Рахівської ШМ подарували справжній різдв’яний диво-концерт.
Викладач по класу скрипки, Штодлер Т., щороку проводить з учнями новорічні виступи, учні традиційно виконують колядки, читають вірші, створюють ансамблі, до виконання колядок залучають і слухачів. Приємно думати, що в майбутньому ці учні, кожен з них, зуміють передати іншим таку атмосферу Різдва, яку відчули вчора… Концерт доповнили виступом і викладачі школи: Кульчицька В.(концертмейстер класу), Гиндрюк С.(викладач скрипки) та Штодлер Т.
Дякуємо викладачу за такий творчий колектив.
Ділимося (нижче) фрагментами виступу та щиро вітаємо всіх з прийдешнім Різдвом Христовим!!!

 

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

Передноворічний концерт

фортепіанного відділу

Рахівської  музичної школи

Сріблиться сніг за вікном, і тонкий голосок хуртовини вже затягнув свій мелодійний спів про майбутні чудеса новорічної ночі, а в цей казковий передноворічний час учні Рахівської ШМ невтомно трудяться і дарують найріднішим людям свої улюблені музичні історії.
Викладачі та учні фортепіанного відділу, зокрема клас Штефко Г.І., Мисинчук Н.М., Брехлічук М.М. та Кульчицької В.А. привітали присутніх з прийдешніми святами, прозвучали твори на новорічну, різдвяну, молодіжну тематику. Приємно було отримувати хороші відгуки, подяку за виконану роботу. Викладачі, сповнені наснаги та нових творчих ідей, в свою чергу вдячні батькам за талановитих вихованців.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

«ТЕАТР ЛЯЛЬОК»

15 грудня талановиті вихованці гуртка «Театр ляльок» ЦНТДЮТ порадували маленьких діток закладу дошкільної освіти № 3 м. Рахова. Дітки з великим захопленням і цікавістю переглянули дві вистави: «Колобок» (на новий лад) та «Святий Миколай». Малюки щиро сміялися та аплодували юним акторам.

Керівник гуртка «Театр ляльок» Козуряк Тетяна Василівна щиро вдячна колегам Ліщук М.І., Мельничук Н.В., Ворохті М.М. у виготовленні декорацій, прикрас для ширми, а також гуртківцям, які створили казкову атмосферу.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

ПРО МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ОБМЕЖЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. На їхню долю випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя.

Напередодні Дня Святого Миколая у танцювальному залі Рахівського будинку культури за ініціативи працівників Рахівського реабілітаційного центру керівники гуртків Центру науково-технічної, дитячої та юнацької творчості (Томащук М.М., Козуряк Т.В., ЗозуличА.Р.) провели цікаву концертну програму.

Під оплески глядачів, позитивні емоції та усмішки тут лунали милозвучні пісні, вирував запальний танець, витав дух казкової вистави

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

СВЯТКОВИЙ КОНЦЕРТ “ОСЕНІ МЕЛОДІЇ БАРВИСТІ”

Вчора 24.11 відбувся святковий концерт “Осені мелодії барвисті”

Організаторами свята були викладачі фортепіанного відділу Кульчицька В.А. та Сойка Е.О.

Юні музиканти порадували грою, створили незабутню чуттєву атмосферу

МУЗИКА “малювала” Осінь…

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

Про виховний захід, приурочений пам’яті ЖЕРТВАМ ГОЛОДОМОРУ

24 листопада у Центрі науково-технічної, дитячої та юнацької творчості відбувся виховний захід, приурочений пам’яті ЖЕРТВАМ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 рр., який провела практичний психолог закладу Н.Ф.Попенко.

Гуртківцям було запропоновано переглянути відеоматеріали, після чого всі обговорили та доповнили події тих страшних років, обмінялися своїми емоціями та співпереживаннями. Сам захід завершився на позитиві – усвідомленням того, що все людство повинно володіти милосердям, чуйністю та толерантністю.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

НАГОРОДЖЕНІ ДИПЛОМАМИ ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ І НАУКИ…

11 – 20 жовтня 2021 року на базі Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді проведено обласний етап Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів „Моя Україно!”

Метою конкурсу було стимулювання творчого, інтелектуального, духовного розвитку, задоволення потреб дітей та юнацтва у творчій самореалізації; організації змістовного дозвілля дітей та юнацтва; підвищення ролі фотоаматорів у художньо-естетичному вихованні підростаючого покоління; залучення дітей та юнацтва до фотоаматорства; надання допомоги дітям та юнацтву в оволодінні фотосправою та ознайомлення з перспективами розвитку фотографії, як виду мистецтва.

На обласний етап надійшло 211 фоторобіт від учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців закладів позашкільної освіти територіальних громад Берегівського, Мукачівського, Рахівського, Тячівського, Ужгородського, Хустського районів, а також ЗОЦНТТУМ, ЗОЕНЦУМ, ЗЦТКЕСУМ.

Центр науково-технічної, дитячої та юнацької творчості Рахівської міської ради представили вихованці «Студії образотворчого мистецтва», яким керує Ліщук М.І. У двох різних номінаціях дівчатка подали свої роботи на розсуд журі. І в результаті – перемога ! Думин Іванна нагороджена дипломом департаменту освіти і науки за ІІІ місце у номінації «Натюрморт», а Лакатош Марія – за ІІ місце у номінації «Екпериментальне фото».

Щиро вітаємо переможців і керівника !

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

Конкурс декоративно-прикладного мистецтва «КОМОРА ОСІННЬОГО ЗАЙЦЯ»

Протягом листопада місяця у м. Києві відбувся Відкритий конкурс декоративно-прикладного мистецтва «КОМОРА ОСІННЬОГО ЗАЙЦЯ».

Участь у ньому взяли вихованці гуртка «Паперопластика» Центру науково-технічної, дитячої та юнацької творчості Найман Анастасія та Джупенюк Уляна, які у різних вікових категоріях стали дипломантами І та ІІ ступенів у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво», представивши на конкурс роботи «Осінній віночок» і «Господарі саду».

Щиро вітаємо з перемогою вихованців та керівника гуртка О.С.Найман.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

І ЗНОВУ ПЕРЕМОГА!

14 листопада у м. Києві відбувся Третій Всеукраїнський дистанційний конкурс образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «БИТВА ЖАНРІВ – ART ІІІ».

Участь у ньому взяла вихованка гуртка «Виготовлення сувенірів» Центру науково-технічної, дитячої та юнацької творчості Найман Вікторія, яка у старшій віковій категорії (11-13 років) стала лауреатом І ступеню у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво», представивши на конкурс роботу «Новорічний вінок».

Щиро вітаємо з перемогою Вікторію Найман та керівника гуртка Олену Сергіївну Найман .

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

ОБЛАСНИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС НАРОДНОГО ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА ІМ. ЙОСИПА ВОЛОЩУКА

31 жовтня в смт. Великий Бичків, вже всьоме, пройшов обласний фестиваль-конкурс народного хореографічного мистецтва ім. Йосипа Волощука. Серед 17-ти танцювальних колективів, гідно виступив і представив свої яскраві танцювальні номери зразковий хореографічний колектив “AVANGARD” кер. Олена Мамедова, ЦНТДЮТ Рахівської міської ради.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

«БУТИ ХУДОЖНИКОМ – ЦЕ СПОСІБ ЖИТТЯ»

Осінь зібрала на пленер , який можна назвати Міжнароним, людей, що живуть мистецтвом живопису. Приїхали художники з Петербурга: член спілки художників Росії – Ярослав Савіних та член спілки художників України – Василь Молдавчук. Митці поділилися своїми враженнями та досвідом з художниками Рахівщини: Анною Волошин, Миколом Тушером та керівником художньої студії ЦНТДЮТ Мариною Ліщук. Організував поїздку Василь Небела.  Учасники пленеру милувалися краєвидами Рахівщини, побували на лисій горі, «Роза вітрів», де написали багато неповторних полотен, які в майбутньому будуть прикрашати чиїсь оселі. Завдання художника полягає в тому, щоб оточуючий світ, який відбивається в їхніх серцях, торкнувся других сердець, щоб люди, які бачать красу на полотнах, понад усе цінували те, що даровано богом і залишили своїм нащадкам збережений край.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

Про участь у Міжнародний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва “ПАДІЮН – Євро – Данс”

24 жовтня у м. Ужгород проходив Міжнародний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва “ПАДІЮН – Євро – Данс”. Рахівщину представив зразковий хореографічний колектив “AVANGARD” кер. Олена Мамедова, ЦНТДЮТ Рахівської міської ради, який гідно представив на розсуд журі чотири танцювальні композиції у різних вікових категоріях.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ СЕЛА БІЛИН ВІД НІМЕЦЬКО-ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ

14 жовтня – день визволення села Білин від німецько-фашистських загарбників. Перед присутніми з танцювальною композицією ” Осінній вальс” виступив хореографічний колектив “Імпульс” Центру науково-технічної, дитячої та юнацької творчості (керівник – заслужений діяч естрадного мистецтва України Рябчук Валерій Валерійович).

 

Проведено І етап Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів ,,МОЯ УКРАЇНО!”

На базі ЦНТДЮТ 07 жовтня 2021року проведено І етап (заочний) Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів ,,Моя Україно!” (відповідно до наказу департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації №422 від 23.09.2021 року ,,Про проведення обласного етапу , наказу ЦНТДЮТ Рахівської міської ради від 27.09.2021 р. № 18 «Про проведення І етапу (рівня територіальної громади) Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів ,,Моя Україно!”).

Участь у конкурсі взяли вихованці гуртків ЦНТДЮТ Ліщук М.І та Шмига В.В., а також учні Діловецького та Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 Рахівської міської ради (всього представлено 22 фотороботи).

Журі відібрало найкращі роботи для участі у ІІ етапі фотоконкурсу «Моя Україно».

 

СЕМІНАР У ЛЬВОВІ

 

02.10.2021 року у м. Львів СЗШ № 92 був проведений семінар з латино-американських та європейських танців для учнів факультативного курсу «Мистецтво танцю» та дитячого хореографічного колективу «Перлина» (керівник Степан Рибак). До практичної частини семінару був залучений хореограф Рябчук Валерій Валерійович, керівник гурта-методист ЦНТДЮТ Рахівської міської ради, заслужений діяч естрадного мистецтва України. На семінарі діти мали змогу опрацювати технічні елементи рухів, правильне положення постави, положення рук та кисті, дізналися про нові поняття з основ біомеханіки та стретчингу як в латино-американських танцях, так і в європейських.

 

ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ

30 вересня 2021 року Рахівська територіальна громада святкувала професійне свято День працівників освіти.

Цей день відзначають вихователі і керівники гуртків, вчителі освітніх закладів, спортивної та музичної шкіл, працівники відділу освіти, культури, молоді та спорту.

У концертному залі Рахівського Будинку культури працівники художньо-естетичного напряму Центру науково-технічної, дитячої та юнацької творчості організували та провели святковий концерт. На сцені запальними та заворожуючими танцями вітали присутніх освітян зразковий хореографічний колектив «Авангард» та хореографічний колектив «Міленіум» (керівники Мамедова О.А. та Зозулич А.Р), віршованими рядками змалювали образ учителя вихованці гуртка «Культури мови та спілкування» (Козуряк Т.В.), шкільне життя учнів і мрії учителя вміло відобразили вихованці зразкового дитячого драматичного колективу «Юність» (Волощук О.В.) та щиро бажали усіляких гараздів музичними вітаннями вокальна студія «Едельвейс» та квартет «Мрія» (Томащук М.М.)

Юні артисти завершили святковий концерт «Піснею про вчительку», яка є піснею багатьох поколінь і подарували присутнім у залі святкові осінні букети, виготовлені власноруч. Сюрпризом для всіх присутніх освітян був продемонстрований Віденський вальс у виконанні директора ЦНТДЮТ Олесі Волощук та заслуженого діяча естрадного мистецтва України Валерія Рябчука.

До свята долучилися вихованці Рахівського Будинку культури та дитячої музичної школи.

 

ТУРИСТИЧНІ ЗМАГАННЯ, ПРИСВЯЧЕНІ МІЖНАРОДНОМУ ДНЮ ТУРИЗМУ

25 вересня 2021 року Центр науково-технічної, дитячої та юнацької творчості розпочав свій навчальний рік з першого заходу, який започаткував в цьому році – туристичні змагання, присвячені Міжнародному Дню туризму.

Змагання проводилися з метою активізації туристсько-краєзнавчої роботи у закладі позашкільної освіти м. Рахова та популяризації здорового способу життя гуртківців. Основними завданнями було :

– визначення найсильніших учнівських туристсько-спортивних команд закладу ЦНТДЮТ;

– популяризація та пропаганда туризму серед учнівської молоді;

– підвищення рівня технічної, тактичної та фізичної майстерності туристів-гуртківців;

– сприяння підвищенню безпеки змагань та спортивних походів;

– зміцнення дружніх зв’язків юних команд гуртківців.

Змагання розпочалися виконанням Гімну туриста на слова О.Йонаш-Тодер. До програми змагань включено різноманітну конкурсну програму.

Участь у змаганнях (згідно Положення) взяло 5 учнівських команд та одна команда, яка складалася з керівників гуртків.

Згідно рішення журі, у конкурсі «Розпалювання вогнища» найкращими була педагогічна команда «Креатив», першими у конкурсі «Розкладання намету» стала команда «Трибушани» (кер. Бушінська Т.Д.). А от у конкурсі «Спортивне орієнтування» першість виборола команда «Спарта» (кер. Сойма М.І.). Всезнаючими у конкурсі – вікторині «Знання лікарських рослин» виявилася команда «Альфа» (кер. Рябчук В.В.). Креативнішими у конкурсі «Приготування страви» стала команда «Міленіум» (кер. Зозулич А.Р.), а найсильнішими та згуртованими у конкурсі «Перетягування канату» була команда «Торнадо» ( кер. Шмиг В.В..)

За результатами оцінювання всіх конкурсів отримали найбільшу кількість балів :

І місце – команда «Трибушани»

ІІ місце – команда «Торнадо»

ІІІ місце – команди «Міленіум» та «Креатив»

 

Перемога юних науковців Рахівщини

З метою виявлення та підтримки обдарованої учнівської молоді, розвитку інтелектуальних здібностей та залучення учнів до науково-дослідницької і експериментальної роботи  18-21 грудня 2018 року на базі Рахівського РЦНТТ був проведений І (районий) етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт  учнів-членів МАН  за підсумками , якого визначено 25 переможців у відповідних секціях наступних відділень : науки про Землю, комп`ютерні науки, математика, хімії та біології, екології та аграрних наук, економіки, фізики та астрономії , історії, філософії та суспільствознавства, мовознавства, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства .

Протягом лютого 2019 року проходив ІІ (обласний) етап   конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт  учнів-членів МАН , в якому стали переможцями наступні вихованці Рахівського РЦНТТ :

–  Кальба Анжеліка ІІ місце, секція журналістики, науковий керівник – Годван Любов Миколаївна;

– Вішован Милана ІІІ місце, секція географія та ландшафтознавство, науковий керівник – Семенюк Михайло Васильович;

– Коростилева Іванна, ІІІ місце, секція мікро- та макроекономіки, науковий керівник – Криниця Галина Валеріївна;

–  Вербищук Ольга, ІІІ місце, секція експериментальної фізики, науковий керівник – Семенюк Юстина Миколаївна.


Хореографічні колективи Авангард” та Міленіум” здобули вісім призових місць на «Winter Art Fest 2019».
26 січня у ТГРК «Сонячна долина» с.Бояни Чернівецької обл. відбувся Всеукраїнський багатожанровий фестиваль-конкурс «Winter Art Fest 2019». У фестивалі взяло участь близько 1500 вихованців різних хореографічних та вокальних навчальних закладів України віком від 4 до 25 років. До складу журі входили: Олександр Лещенко – призер та хореограф –постановник телевізійного проекту «Танцюють всі»; Марія Козлова – хореограф, переможниця російського телешоу «Танці без правил» та фіналістка проекту «Танцюють всі 4»; Нікіта Ломакін –вокаліст, учасник проекту « Х-фактор», нагороджений І премією М1MusicAwards 4 season та Катерина Белявська – хореограф, учасниця телепроекту «Танцюють всі». На цьому конкурсі Рахівщину представляли два танцювальні колективи Рахівського районного будинку дитячої та юнацької творчості «Авангард» кер. Мамедова О.А. та «Міленіум» кер. Зозулич А.Р. За підсумками оцінювання журі колективи зайняли вісім призових місць.

Хореографічний колектив «Міленіум»

 • Лауреат 1 ступеня у номінації « Сучасний танець» у категорї «MIX»;
 • Лауреат 2 ступеня у номінації «Сучасний танець» у категорії «Childen»;
 • Лауреат 3 ступеня дует у складі Волошин Софія , Буржунецька Уляна у номінації «Dans show» у категорії «Children»;
 • Лауреат 3 ступеня у номінації «Сучасний танець» у категорії «Kids»;
 • Лауреат 3 ступеня у номінації «Вуличний танець» у категорії «Mix»;
 • Лауреат 3 ступеня у номінації «Вуличний танець» у категорії «Children»;
 • Колектив отримав сертифікати на знижку 30000 UAH для участі у фестивалі «Сонячний берег» Болгарія.

Хореографічний колектив «Авангард»

 • Лауреат ІІ ступеня за композицію «Дівоча гуцулка «У саду»» у номінації «Народний танець»;
 • Лауреат ІІІ ступеня за танець «Аркан на сучасний лад» у номінації «Народна стилізація».

Позашкілля району нараховує три заклади позашкільної освіти, якими охоплено 2865   школярів, що складає 22,5 % від загальної кількості учнів.

1180 вихованців  Рахівського РЦНТТ займаються у 74 групах художньо-естетичного, науково-технічного, дослідницько-експериментального напрямів.           На базі закладу діє Рахівська  філія МАН Закарпаття, де діють 33 групи, в яких займаються 515 учнів. У листопаді 2017 року проведено І (районний) етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у якому взяли участь 44 вихованці з 22 секцій (10 відділень) та 21 учасник здобув перемогу і представляв Рахівщину на ІІ (обласному) етапі.

Костич Гафія Михайлівна  стала переможцем ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації “Методист-2018”.

Директор Семенюк М.В. та керівники гуртків РЦНТТ Шмиг В.В., Кузьмович К.Т, Криниця Г.В. нагороджені грамотами Департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації за підготовку призерів (ІІ місце) обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту НДР учнів-членів МАН.

Вихованці Рахівського РЦНТТ у 2017-2018 н.р. вибороли 16 перемог на міжобласних конкурсах, 9 на Всеукраїнських та 39 на обласних, зокрема:

 • Коростильова Іванна отримала чотири обласні нагороди, зокрема за І місце на обласному етапі краєзнавчої конференції учнівської молоді “Мій рідний край очима сучасників” у номінації “Екологічне краєзнавство”  і ХХІ зльоті обдарованої молоді Гуцульщини в секції “Економіка”, ІІ і ІІІ місця на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт МАН України в секціях “Економічна теорія та історія економічної думки” і  “Гідрологія”  (керівник Криниця Г.В.).
 • шість І місць, п’ять ІІ-х та три ІІІ –ті на ХХІ зльоті обдарованої молоді Гуцульщини, який проходив у м.Ворохта Івано-Франківької області. А Кокіш Ольга та Гашпарович Валерій  вибороли на зльоті гран-прі у секціях “Фізика” та “Німецька мова”;
 • 7 переможців, 21 призер ІІІ (обласного) етапу та 1  переможець (Грига Іван у номінації “Лозоплетіння”) і 5 призерів ІV етапу (м. Київ)     виставки-конкурсу робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання та  всеукраїнських конкурсів “Знай і люби свій край”, “Наш пошук і творчість- тобі Україно”,  “За нашу свободу”;
 • чотири ІІІ місця на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт МАН України вибороли Кокіш Ольга у секції “Експериментальна фізика”, Вилді Ганна у секції “Охорона довкілля”, Боднар Віталія у секції “Географія” та Данишек Ірина у секції “Кліматологія та метеорологія”.

У 83 групах Рахівського РБДЮТ (художньо-естетичного, спортивного, туристсько-краєзнавчого, еколого-натуралістичного, науково-технічного спрямування)  займалися 1129 вихованців.

Рябчук Валерій, керівник танцювального гуртка РБДЮТ, отримав звання судді Міжнародної категорії “WAPA” “WDC”  та став учасник майстер класів у м. Єреван (Вірменія).

Вихованці Рахівського РБДЮТ у 2017-2018 н.р. вибороли 37 перемог на міжнародних конкурсах, 88 на Всеукраїнських та 19 на обласних, зокрема:

 • Ролюк Іванна посіла І та ІІІ місце у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Подляська нота-2018» в м. Бельськ Подляський (Польща), І місце на  IV Міжнародний конкурсі-фестивалі мистецтв «Іван Попович збирає таланти – 2017» та отримала гран-прі на ХХІ зльоті обдарованої молоді Гуцульщини (керівник Томащук М.М.).
 • девять І місць, сім ІІ-х та шість ІІІ-х місць на IV Міжнародному конкурсі-фестивалі мистецтв «Іван Попович збирає таланти – 2017» та III Міжнародному конкурсі-фестивалі мистецтв «Гуцульська родина – 2018», а Ворохта Наталія отримала Гран-прі у номінації “Образотворче мистецтво”;
 • одне І, два ІІ та чотири ІІІ місця на Міжнародних змаганнях зі спортивних танців “LVIV – LIDER – 2018” учасники танцювального колективу “Міленіум”(керівник Зозулич А.Р.)
 • І (Слюсарчук Олександра) та ІІІ (Свистак Дарія) місця на IV Міжнародний фестиваль народних умільців, малюнок на тему «Унікальність мого міста»;
 • ІІІ місце на ХХІІІ Міжнародному гуцульському фестивалі вибороли танцювальні колективи Рахівського РБДЮТ “Високі Карпати” та “Гуцулятко”.

У 49 групах Рахівської районної ДЮСШ з  легкої атлетики, лижних гонок, футболу, волейболу, боксу та кікбоксингу займалися 619 вихованців.

На забезпечення функціонування ДЮСШ з районного бюджету щорічно збільшується виділення коштів.

  Вихованці Рахівської ДЮСШ у 2017-2018 н.р. вибороли 25 перемог на міжнародних змаганнях, 28 на Всеукраїнських та 98 на обласних, зокрема:

 • 26 переможців та 53 призери чемпіонатів України з боксу;
 • Переможцями обласних змагань стали команди дівчат-волейболісток  Водицької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та дівчат- футболісток Ясінянської ЗОШ І-ІІІ ст. №2(тренери Осієвський В.І і Янчіюк І.В.);
 • І та ІІІ місця на Всеукраїнському відкритому турнірі з боксу «Козацька звитяга»;
 • два І місця, два ІІ  та два треті місця посіла команда району у фіналі кубку України з лижеролерів та лижних перегонів;
 • одне І та два ІІІ- х місця на першості області з лижних перегонів серед команд ДЮСШ, зокрема Рахівська ДЮСШ отримала загальнокомандне ІІІ місце;
 • підготовлено 2 кандидати у майстри спорту України з боксу (Бандусяк Петро і Ковач Петро) та 2 кандидати у майстри спорту України з лижних перегонів (Васильчук Наталія і Матвієнко Тетяна) тренери Урбан В.І. та Білосюк П.М. 11 спортсменів отримали I дорослий розряд та зараховані до обласних збірних, 16- II дорослий розряд, 19- III дорослий розряд та 167 спортсменів масових розрядів.

                   У загальному заліку учні району отримали у олімпіадах, різноманітних конкурсах, виставках, фестивалях, спортивних змаганнях 78 призових місць на міжнародному рівні, 126- на всеукраїнському та республіканському рівнях та  167- на обласному рівні, зокрема  126 перших місць, 118 других та 127 третіх місць. 

Зокрема: 

Заходи РЦНТТ РБДЮТ ДЮСШ
Міжнародні 16 37 25
Всеукраїнські 9 88 28
Обласні 39 19 98