Новини з ЗПО

Перемога юних науковців Рахівщини

З метою виявлення та підтримки обдарованої учнівської молоді, розвитку інтелектуальних здібностей та залучення учнів до науково-дослідницької і експериментальної роботи  18-21 грудня 2018 року на базі Рахівського РЦНТТ був проведений І (районий) етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт  учнів-членів МАН  за підсумками , якого визначено 25 переможців у відповідних секціях наступних відділень : науки про Землю, комп`ютерні науки, математика, хімії та біології, екології та аграрних наук, економіки, фізики та астрономії , історії, філософії та суспільствознавства, мовознавства, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства .

Протягом лютого 2019 року проходив ІІ (обласний) етап   конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт  учнів-членів МАН , в якому стали переможцями наступні вихованці Рахівського РЦНТТ :

–  Кальба Анжеліка ІІ місце, секція журналістики, науковий керівник – Годван Любов Миколаївна;

– Вішован Милана ІІІ місце, секція географія та ландшафтознавство, науковий керівник – Семенюк Михайло Васильович;

– Коростилева Іванна, ІІІ місце, секція мікро- та макроекономіки, науковий керівник – Криниця Галина Валеріївна;

–  Вербищук Ольга, ІІІ місце, секція експериментальної фізики, науковий керівник – Семенюк Юстина Миколаївна.


Хореографічні колективи Авангард” та Міленіум” здобули вісім призових місць на «Winter Art Fest 2019».
26 січня у ТГРК «Сонячна долина» с.Бояни Чернівецької обл. відбувся Всеукраїнський багатожанровий фестиваль-конкурс «Winter Art Fest 2019». У фестивалі взяло участь близько 1500 вихованців різних хореографічних та вокальних навчальних закладів України віком від 4 до 25 років. До складу журі входили: Олександр Лещенко – призер та хореограф –постановник телевізійного проекту «Танцюють всі»; Марія Козлова – хореограф, переможниця російського телешоу «Танці без правил» та фіналістка проекту «Танцюють всі 4»; Нікіта Ломакін –вокаліст, учасник проекту « Х-фактор», нагороджений І премією М1MusicAwards 4 season та Катерина Белявська – хореограф, учасниця телепроекту «Танцюють всі». На цьому конкурсі Рахівщину представляли два танцювальні колективи Рахівського районного будинку дитячої та юнацької творчості «Авангард» кер. Мамедова О.А. та «Міленіум» кер. Зозулич А.Р. За підсумками оцінювання журі колективи зайняли вісім призових місць.

Хореографічний колектив «Міленіум»

 • Лауреат 1 ступеня у номінації « Сучасний танець» у категорї «MIX»;
 • Лауреат 2 ступеня у номінації «Сучасний танець» у категорії «Childen»;
 • Лауреат 3 ступеня дует у складі Волошин Софія , Буржунецька Уляна у номінації «Dans show» у категорії «Children»;
 • Лауреат 3 ступеня у номінації «Сучасний танець» у категорії «Kids»;
 • Лауреат 3 ступеня у номінації «Вуличний танець» у категорії «Mix»;
 • Лауреат 3 ступеня у номінації «Вуличний танець» у категорії «Children»;
 • Колектив отримав сертифікати на знижку 30000 UAH для участі у фестивалі «Сонячний берег» Болгарія.

Хореографічний колектив «Авангард»

 • Лауреат ІІ ступеня за композицію «Дівоча гуцулка «У саду»» у номінації «Народний танець»;
 • Лауреат ІІІ ступеня за танець «Аркан на сучасний лад» у номінації «Народна стилізація».

Позашкілля району нараховує три заклади позашкільної освіти, якими охоплено 2865   школярів, що складає 22,5 % від загальної кількості учнів.

1180 вихованців  Рахівського РЦНТТ займаються у 74 групах художньо-естетичного, науково-технічного, дослідницько-експериментального напрямів.           На базі закладу діє Рахівська  філія МАН Закарпаття, де діють 33 групи, в яких займаються 515 учнів. У листопаді 2017 року проведено І (районний) етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у якому взяли участь 44 вихованці з 22 секцій (10 відділень) та 21 учасник здобув перемогу і представляв Рахівщину на ІІ (обласному) етапі.

Костич Гафія Михайлівна  стала переможцем ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації “Методист-2018”.

Директор Семенюк М.В. та керівники гуртків РЦНТТ Шмиг В.В., Кузьмович К.Т, Криниця Г.В. нагороджені грамотами Департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації за підготовку призерів (ІІ місце) обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту НДР учнів-членів МАН.

Вихованці Рахівського РЦНТТ у 2017-2018 н.р. вибороли 16 перемог на міжобласних конкурсах, 9 на Всеукраїнських та 39 на обласних, зокрема:

 • Коростильова Іванна отримала чотири обласні нагороди, зокрема за І місце на обласному етапі краєзнавчої конференції учнівської молоді “Мій рідний край очима сучасників” у номінації “Екологічне краєзнавство”  і ХХІ зльоті обдарованої молоді Гуцульщини в секції “Економіка”, ІІ і ІІІ місця на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт МАН України в секціях “Економічна теорія та історія економічної думки” і  “Гідрологія”  (керівник Криниця Г.В.).
 • шість І місць, п’ять ІІ-х та три ІІІ –ті на ХХІ зльоті обдарованої молоді Гуцульщини, який проходив у м.Ворохта Івано-Франківької області. А Кокіш Ольга та Гашпарович Валерій  вибороли на зльоті гран-прі у секціях “Фізика” та “Німецька мова”;
 • 7 переможців, 21 призер ІІІ (обласного) етапу та 1  переможець (Грига Іван у номінації “Лозоплетіння”) і 5 призерів ІV етапу (м. Київ)     виставки-конкурсу робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання та  всеукраїнських конкурсів “Знай і люби свій край”, “Наш пошук і творчість- тобі Україно”,  “За нашу свободу”;
 • чотири ІІІ місця на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт МАН України вибороли Кокіш Ольга у секції “Експериментальна фізика”, Вилді Ганна у секції “Охорона довкілля”, Боднар Віталія у секції “Географія” та Данишек Ірина у секції “Кліматологія та метеорологія”.

У 83 групах Рахівського РБДЮТ (художньо-естетичного, спортивного, туристсько-краєзнавчого, еколого-натуралістичного, науково-технічного спрямування)  займалися 1129 вихованців.

Рябчук Валерій, керівник танцювального гуртка РБДЮТ, отримав звання судді Міжнародної категорії “WAPA” “WDC”  та став учасник майстер класів у м. Єреван (Вірменія).

Вихованці Рахівського РБДЮТ у 2017-2018 н.р. вибороли 37 перемог на міжнародних конкурсах, 88 на Всеукраїнських та 19 на обласних, зокрема:

 • Ролюк Іванна посіла І та ІІІ місце у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Подляська нота-2018» в м. Бельськ Подляський (Польща), І місце на  IV Міжнародний конкурсі-фестивалі мистецтв «Іван Попович збирає таланти – 2017» та отримала гран-прі на ХХІ зльоті обдарованої молоді Гуцульщини (керівник Томащук М.М.).
 • девять І місць, сім ІІ-х та шість ІІІ-х місць на IV Міжнародному конкурсі-фестивалі мистецтв «Іван Попович збирає таланти – 2017» та III Міжнародному конкурсі-фестивалі мистецтв «Гуцульська родина – 2018», а Ворохта Наталія отримала Гран-прі у номінації “Образотворче мистецтво”;
 • одне І, два ІІ та чотири ІІІ місця на Міжнародних змаганнях зі спортивних танців “LVIV – LIDER – 2018” учасники танцювального колективу “Міленіум”(керівник Зозулич А.Р.)
 • І (Слюсарчук Олександра) та ІІІ (Свистак Дарія) місця на IV Міжнародний фестиваль народних умільців, малюнок на тему «Унікальність мого міста»;
 • ІІІ місце на ХХІІІ Міжнародному гуцульському фестивалі вибороли танцювальні колективи Рахівського РБДЮТ “Високі Карпати” та “Гуцулятко”.

У 49 групах Рахівської районної ДЮСШ з  легкої атлетики, лижних гонок, футболу, волейболу, боксу та кікбоксингу займалися 619 вихованців.

На забезпечення функціонування ДЮСШ з районного бюджету щорічно збільшується виділення коштів.

  Вихованці Рахівської ДЮСШ у 2017-2018 н.р. вибороли 25 перемог на міжнародних змаганнях, 28 на Всеукраїнських та 98 на обласних, зокрема:

 • 26 переможців та 53 призери чемпіонатів України з боксу;
 • Переможцями обласних змагань стали команди дівчат-волейболісток  Водицької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та дівчат- футболісток Ясінянської ЗОШ І-ІІІ ст. №2(тренери Осієвський В.І і Янчіюк І.В.);
 • І та ІІІ місця на Всеукраїнському відкритому турнірі з боксу «Козацька звитяга»;
 • два І місця, два ІІ  та два треті місця посіла команда району у фіналі кубку України з лижеролерів та лижних перегонів;
 • одне І та два ІІІ- х місця на першості області з лижних перегонів серед команд ДЮСШ, зокрема Рахівська ДЮСШ отримала загальнокомандне ІІІ місце;
 • підготовлено 2 кандидати у майстри спорту України з боксу (Бандусяк Петро і Ковач Петро) та 2 кандидати у майстри спорту України з лижних перегонів (Васильчук Наталія і Матвієнко Тетяна) тренери Урбан В.І. та Білосюк П.М. 11 спортсменів отримали I дорослий розряд та зараховані до обласних збірних, 16- II дорослий розряд, 19- III дорослий розряд та 167 спортсменів масових розрядів.

                   У загальному заліку учні району отримали у олімпіадах, різноманітних конкурсах, виставках, фестивалях, спортивних змаганнях 78 призових місць на міжнародному рівні, 126- на всеукраїнському та республіканському рівнях та  167- на обласному рівні, зокрема  126 перших місць, 118 других та 127 третіх місць. 

Зокрема: 

Заходи РЦНТТ РБДЮТ ДЮСШ
Міжнародні 16 37 25
Всеукраїнські 9 88 28
Обласні 39 19 98