Позашкільна освіта

Позашкілля району нараховує три заклади позашкільної освіти, якими охоплено 2865   школярів, що складає 22,5 % від загальної кількості учнів.

1180 вихованців  Рахівського РЦНТТ займаються у 74 групах художньо-естетичного, науково-технічного, дослідницько-експериментального напрямів.           На базі закладу діє Рахівська  філія МАН Закарпаття, де діють 33 групи, в яких займаються 515 учнів. У листопаді 2017 року проведено І (районний) етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН у якому взяли участь 44 вихованці з 22 секцій (10 відділень) та 21 учасник здобув перемогу і представляв Рахівщину на ІІ (обласному) етапі.

Костич Гафія Михайлівна  стала переможцем ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації “Методист-2018”.

Директор Семенюк М.В. та керівники гуртків РЦНТТ Шмиг В.В., Кузьмович К.Т, Криниця Г.В. нагороджені грамотами Департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації за підготовку призерів (ІІ місце) обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту НДР учнів-членів МАН.

Вихованці Рахівського РЦНТТ у 2017-2018 н.р. вибороли 16 перемог на міжобласних конкурсах, 9 на Всеукраїнських та 39 на обласних, зокрема:

 • Коростильова Іванна отримала чотири обласні нагороди, зокрема за І місце на обласному етапі краєзнавчої конференції учнівської молоді “Мій рідний край очима сучасників” у номінації “Екологічне краєзнавство”  і ХХІ зльоті обдарованої молоді Гуцульщини в секції “Економіка”, ІІ і ІІІ місця на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт МАН України в секціях “Економічна теорія та історія економічної думки” і  “Гідрологія”  (керівник Криниця Г.В.).
 • шість І місць, п’ять ІІ-х та три ІІІ –ті на ХХІ зльоті обдарованої молоді Гуцульщини, який проходив у м.Ворохта Івано-Франківької області. А Кокіш Ольга та Гашпарович Валерій  вибороли на зльоті гран-прі у секціях “Фізика” та “Німецька мова”;
 • 7 переможців, 21 призер ІІІ (обласного) етапу та 1  переможець (Грига Іван у номінації “Лозоплетіння”) і 5 призерів ІV етапу (м. Київ)     виставки-конкурсу робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання та  всеукраїнських конкурсів “Знай і люби свій край”, “Наш пошук і творчість- тобі Україно”,  “За нашу свободу”;
 • чотири ІІІ місця на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт МАН України вибороли Кокіш Ольга у секції “Експериментальна фізика”, Вилді Ганна у секції “Охорона довкілля”, Боднар Віталія у секції “Географія” та Данишек Ірина у секції “Кліматологія та метеорологія”.

У 83 групах Рахівського РБДЮТ (художньо-естетичного, спортивного, туристсько-краєзнавчого, еколого-натуралістичного, науково-технічного спрямування)  займалися 1129 вихованців.

Рябчук Валерій, керівник танцювального гуртка РБДЮТ, отримав звання судді Міжнародної категорії “WAPA” “WDC”  та став учасник майстер класів у м. Єреван (Вірменія).

Вихованці Рахівського РБДЮТ у 2017-2018 н.р. вибороли 37 перемог на міжнародних конкурсах, 88 на Всеукраїнських та 19 на обласних, зокрема:

 

 • Ролюк Іванна посіла І та ІІІ місце у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Подляська нота-2018» в м. Бельськ Подляський (Польща), І місце на  IV Міжнародний конкурсі-фестивалі мистецтв «Іван Попович збирає таланти – 2017» та отримала гран-прі на ХХІ зльоті обдарованої молоді Гуцульщини (керівник Томащук М.М.).
 • девять І місць, сім ІІ-х та шість ІІІ-х місць на IV Міжнародному конкурсі-фестивалі мистецтв «Іван Попович збирає таланти – 2017» та III Міжнародному конкурсі-фестивалі мистецтв «Гуцульська родина – 2018», а Ворохта Наталія отримала Гран-прі у номінації “Образотворче мистецтво”;
 • одне І, два ІІ та чотири ІІІ місця на Міжнародних змаганнях зі спортивних танців “LVIV – LIDER – 2018” учасники танцювального колективу “Міленіум”(керівник Зозулич А.Р.)
 • І (Слюсарчук Олександра) та ІІІ (Свистак Дарія) місця на IV Міжнародний фестиваль народних умільців, малюнок на тему «Унікальність мого міста»;
 • ІІІ місце на ХХІІІ Міжнародному гуцульському фестивалі вибороли танцювальні колективи Рахівського РБДЮТ “Високі Карпати” та “Гуцулятко”.

У 49 групах Рахівської районної ДЮСШ з  легкої атлетики, лижних гонок, футболу, волейболу, боксу та кікбоксингу займалися 619 вихованців.

На забезпечення функціонування ДЮСШ з районного бюджету щорічно збільшується виділення коштів.

  Вихованці Рахівської ДЮСШ у 2017-2018 н.р. вибороли 25 перемог на міжнародних змаганнях, 28 на Всеукраїнських та 98 на обласних, зокрема:

 • 26 переможців та 53 призери чемпіонатів України з боксу;
 • Переможцями обласних змагань стали команди дівчат-волейболісток  Водицької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та дівчат- футболісток Ясінянської ЗОШ І-ІІІ ст. №2(тренери Осієвський В.І і Янчіюк І.В.);
 • І та ІІІ місця на Всеукраїнському відкритому турнірі з боксу «Козацька звитяга»;
 • два І місця, два ІІ  та два треті місця посіла команда району у фіналі кубку України з лижеролерів та лижних перегонів;
 • одне І та два ІІІ- х місця на першості області з лижних перегонів серед команд ДЮСШ, зокрема Рахівська ДЮСШ отримала загальнокомандне ІІІ місце;
 • підготовлено 2 кандидати у майстри спорту України з боксу (Бандусяк Петро і Ковач Петро) та 2 кандидати у майстри спорту України з лижних перегонів (Васильчук Наталія і Матвієнко Тетяна) тренери Урбан В.І. та Білосюк П.М. 11 спортсменів отримали I дорослий розряд та зараховані до обласних збірних, 16- II дорослий розряд, 19- III дорослий розряд та 167 спортсменів масових розрядів.

                   У загальному заліку учні району отримали у олімпіадах, різноманітних конкурсах, виставках, фестивалях, спортивних змаганнях 78 призових місць на міжнародному рівні, 126- на всеукраїнському та республіканському рівнях та  167- на обласному рівні, зокрема  126 перших місць, 118 других та 127 третіх місць. 

Зокрема: 

Заходи РЦНТТ РБДЮТ ДЮСШ
Міжнародні 16 37 25
Всеукраїнські 9 88 28
Обласні 39 19 98