ЗНО і ДПА

В Україні скасували складання зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації

Народні депутати України у четвер, 24 березня, проголосували за законопроєкт №7132 про скасування складання державної підсумкової атестації, зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування у 2022 році.

Війна зруйнувала освітній процес, який ще не встиг повноцінно відновитися після пандемії ковіду. У таких умовах скасування ДПА, ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування (складаються при вступі в магістратуру) буде своєрідним заохоченням молоді до навчання в Україні. Це важливо, бо маємо думати про збереження інтелектуального потенціалу (нам ще відбудовувати та розвивати країну після перемоги.

Важливо, що ДПА, ЗНО та інші випробування скасовуються лише на 2022 рік, тож не йдеться про якесь усунення запобіжників для непрозорого й нечесного вступу до закладів вищої освіти. Це вимушений виняток, а не правило.
Проблема, яку вирішує законопроект:
– Росія воює з усією Україною, не лише з нашою армією. Цивільна інфраструктура, особливо навчальні заклади, зараз під особливою загрозою. Проведення ДПА, ЗНО тощо зайвий раз наражатиме нашу молодь на небезпеку.
– в умовах війни українські заклади освіти не будуть серед найпривабливіших для вступників. Тому скасування ДПА, ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування допоможе зберегти студентський контингент, стимулюватиме до навчання в Україні.
Що змінюється?
– Випускники 2021/2022 навчального року звільняються від проходження державної підсумкової атестації.
– Вступ до закладів вищої освіти цього року буде без використання результатів зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування.
Рішення не є остаточним. Можливі зміни. Тестування, як і завжди, буде проводити Український центр оцінювання якості освіти. МОН розробляє процедуру в деталях. Кабмін має затвердити.
За інформацією Telegram-каналу Верховної Ради.

 

 

До уваги учнівської молоді та батьківської громадськості

                Адміністрація міжнародного освітнього порталу KudaPostupat запрошує школярів та їх батьків ознайомитись з проектом, який створений для пошуку та надання вільного доступу до актуальної та доступної про ЗНО, вступну кампанію, всі необхідні дані про заклади освіти України і Європи.

              Портал KudaPostupat- це повноцінна платформа, на якій зібрана корисна інформація про вступ до найкращих університетів України, Польщі, Великобританії, Франції, Канади. Австрії, Чехії, Німеччини та інш.

               Міжнарожний освітній портал допомагає школярам та їх батькам зорієнтуватись у ажкому виборі: “Куди піти вчитися?”

              На дааний час каталог порталу налічує 5746 університетів з 36 різних країн світу, що робить його унікальним джерелом інформації для майбутніх студентів та їх батьків.

            Більш детальна інформація за посиланням:

https://www.facebook.com/kudapostupatcom/

http://kudapostupat.ua/